TTNET Hız Sorunu

byskullx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim şuandaki internet paketim Ttnet 8mbite kadar sınırsız. İnternet hız testlerindede 7 mbit gösteriyor ( 2-3 farklı sitede denedim aynı - 1m bit kaybı sorun deil ) Ama sorun şu ki oyun-program indirirken saniyede 1 mb a kadar çıktığı oluyordu şimdi max 200kb . Ayrıca eskiden youtube den eskiden 1080p video izlerken tıkanmazken şimdi 480p de bile tıkanıyor. Bunun sebebi ne olabilir ? Ayrıca ttnet online işlem merkezine girdiğimde şöyle bir yazı da var :Kullanmakta olduğunuz limitsiz tarifede kota kullanım limiti ve kota aşım riski bulunmamaktadır.

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
50 GB'i asinca hizin 3 mbps'e sabitlenir.. Ondan olabilir. Kotayi asmadiysan hizin dusukse TTNet'i ara duzeltsinler..

byskullx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kotayı aşıyorum. Ama 3 mbit için de çok yavaş deil mi ? Ayrıca hız testlerinde bir düşme yok 7mbit gösteriyorlar.

byskullx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuanda torrentten indirme hızım 25 kb ve 1 saatir öyle :D

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şuan aynı durum bendede var

Bu bi kere daha olmuştu TTNet ara durumu bildir. Modeme res atmışlardı düzelmişti.

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Cektigin torrente gore de hizin degisebilir.. Speedtest'te suan bi hiz olcumu yapsana. Torrenti falan durdur herseyi download'in kac cikacak merak ettim..

CoolmanJR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim şuandaki internet paketim Ttnet 8mbite kadar sınırsız. İnternet hız testlerindede 7 mbit gösteriyor ( 2-3 farklı sitede denedim aynı - 1m bit kaybı sorun deil ) Ama sorun şu ki oyun-program indirirken saniyede 1 mb a kadar çıktığı oluyordu şimdi max 200kb . Ayrıca eskiden youtube den eskiden 1080p video izlerken tıkanmazken şimdi 480p de bile tıkanıyor. Bunun sebebi ne olabilir ? Ayrıca ttnet online işlem merkezine girdiğimde şöyle bir yazı da var :Kullanmakta olduğunuz limitsiz tarifede kota kullanım limiti ve kota aşım riski bulunmamaktadır.

Öncelikli olarak şu kelime oyunun farkına varman lazım :) Ttnet 8mbite kadar sınırsız bu ibare sözleşmedede geçer ve siz ancak 5 mgbtin aldınta bir hız alırsanız size müdehale açarlar çünkü buradaki kelime oyunu büyüktür. Dns lerden kaynaklanan problemden dolayı her sitede farklı upload ve download görürsünüz.

byskullx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaç kere diyecem 7mbit gösteriyor. 3-4 farklı siteden denedim ama kullanım hızım çok düşük ( Ama kullanım kotam 94GB olmuş ) Eğer adil kullanımdan dolayı hızım düşseydi niye hız testlerinde bu kadar yüksek gelsin.

Hız Testi :
http://j1305.hizliresim.com/19/u/nh3h3.png

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ben her aradigimda zor da olsa duzeltiyolar :D

O zaman her sey normal ben cozemedim isi.

Her zaman 3 mbit kullanıyorum. 50 kere aradım. Bağlantıyı yükseltince sürekli kopmalar oluyor. 2 senedir çalışma yapılacak deniyor. Milleti cezalandırmak için düşürdükleri bağlantıyı bizim altyapı zar zor kaldırıyor. Upload desen 500 kb de sürünüyor. Allah belanı versin ttnet yettin artık.
Türkcell kazık bağlantısında bile7 mb download 3 mb upload var..

byskullx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikli olarak şu kelime oyunun farkına varman lazım :) Ttnet 8mbite kadar sınırsız bu ibare sözleşmedede geçer ve siz ancak 5 mgbtin aldınta bir hız alırsanız size müdehale açarlar çünkü buradaki kelime oyunu büyüktür. Dns lerden kaynaklanan problemden dolayı her sitede farklı upload ve download görürsünüz.

Kabul ama hız testlerinde 7mbit görünmesine karşın her türlü indirme sitesinden indirme yaparım İnternet Download Manager olsun yada olması direk indirme yada video olsun yada olması 100-200 arasında gidip geliyor ama hız testlerinde 7mbit yazıyor anlamadım :D

Hız testi 2:
http://j1305.hizliresim.com/19/u/nh3tz.png

TheDestroyer35

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkeste aynı sorun var.Bende aynı şeyi yaşıyorum ama ne yaptıysam düzelmedi...

CoolmanJR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kabul ama hız testlerinde 7mbit görünmesine karşın her türlü indirme sitesinden indirme yaparım İnternet Download Manager olsun yada olması direk indirme yada video olsun yada olması 100-200 arasında gidip geliyor ama hız testlerinde 7mbit yazıyor anlamadım :D

Hız testi 2:
http://j1305.hizliresim.com/19/u/nh3tz.png

her zaman almış olduğunuz hızın 10/1 görüşürüsüz 8 mgbtte 800 kbs. gibi SEnin yaşamış olduğun problem dns kaynaklı olabilir yada indirdiğin server kaynaklı en iyi sonuç FTP testi yapmaktadır. ftp.anadolu.edu.tr buradan linux a girin oradan pardus indirmeyi deneyin buradan çıkacak sonuç size net bilgi verir hızınız hakkında.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm ttnet görevlisi arkadaşlar bunu iy okuyun 8mbt sınırsız internet kullanıyorum 50cbyt'ı geçince hızınız 4mbtt te sabitlenir dediniz ok dedik ama geçsemde geçmesemde hızım 3.50mbtten yukarı çıkmıyor adıda fiber hat döşediniz biz buna para ödüyruz insanı keriz yerine koymayın sorunlarımızı çözün arkadaşım..

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
4 mbps değil 3 mbps'e düşüyor hız..

seydia

Asistan
Reaksiyon puanı
0
modemi kapayın 15 sn bekleyin. sonra açın. ben günlük bu işlemi yapıyorum. sıkıntı olmuyor.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kotayı aşıyorum. Ama 3 mbit için de çok yavaş deil mi ? Ayrıca hız testlerinde bir düşme yok 7mbit gösteriyorlar.

hız testinde 7mbit gösteriyorsa hattınızda kesinlikle bir problem yoktur.
hız testlerinde dsl in 6 ila 7 arasında bir değer göstermesi çok normaldir.
ana santralden çıkan 8mbps lik değer size gelene kadar 6 - 7 mbps değerlere düşmesi normaldir.

ama 7mbps hız değeri alıp baglantınızda yavaşlık varsa
bilgisayarınıza bir kabahat arayabilirsiniz ( Virus, Trojan, vb. birşey olabilir )

veyahut AKN limitini geçtiyseniz hızınız max. 3mbps ile sınırlandırılmış olabilir.

başka bir açıklayıcı durum gözükmüyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimde sınırsız ttnet kullanıyorum ag bunların ben internet yavaşlıyor arıyorum kotayı aşmışsşnşz diyorlar sınırsız diyorum faydayok 56 tl ödüyorum oç bunlar