TTnet Destek'in Başarısı

Bu konuyu okuyanlar

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Selam arkadaşlar. Bu mesajı bir admin olarak değil normal bir üye olarak yazıyorum.

Bu sabah TTNET'ten aradılar, 1mbit kullanıyordum hattınızı 8mbit yapalım mı dediler. Yapalım dedim. Bir kaç soru sordu ve sonra işlemi onayladığını söyledi. Tamam teşekkür ederim dedim telefonu kapattım. Aradan 1 saat kadar geçti. Hız testi yaptığımda hızımın değişmediğini gördüm.

444'lü müşteri hizmetlerini aradım. Şu an çalışma var bilgileri göremiyoruz dediler. Eyvallah dedim. Ardından forumumuzdaki ttnet destek'e mail attım. Geri dönüş yaptılar. Hattımın hala 1 mbit'te olduğunu söylediler. Gerekeni yapalım dedim..

Tamam dediler ve 8 mbit bağlarsak hattınızda kopmalar olabilir 6 mbit'e çekelim dediler. Tabi olabilir dedim. Şu an cayır cayır 6mbit internet kullanıyorum ve gerçekten de 6mbit hız sağlanıyor.

Teşekkürler Ttnet destek....

Reaksiyon puanı
2,146
Ttnetdesteğin forumda bi çok arkadaşa yardımcı olduğuna sorunların çözüldüğüne tanık oldum. İyi oldu.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Geçenlerde bir arkadaşın evine internet bağlandı. Kampanyaya göre “ilk üç ay” yanılmıyorsa 15tl falan ödenecekti. Derken hepinizin tahmin edebileceği gibi 60tl’yi gecik fatura geldi. Aradık… “nasıl böyle bir şey olabilir” diye sorduk. Aldığımız cevap “ilk üç aydan kastın ilk ay olmadığını” asıl anlatmak istedikleri “ilk aydan sonraki ilk üç aymış”. Uzun uzun tartıştık. Bilinen tüm sözlük ve edebiyatçılara danıştım. Ama “ilk üç ay” ifadesinin “sonraki ilk üç ayı” nasıl ifadelendirebileceğinin cevabını bulmadık. Yeniden Döndüm TTneti aradım. Onlara “artık bir ‘etik’ politikanız olsun” dedim. Sanırım onlarda “etik” ne demek onu araştırıyorlar. umudum ve dileğim “etik” kelimesini de “ilk üç” ifadesine yükledikleri anlam gibi algılamazlar?

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
TTNet son tarifilerinde gerçek limitsiz' i kaldırarak benim gözümde bitti. 100gb kota koyuyorlar haklı olarak ama benim gibi evde 3-4 pc var ve herkes aktif olarak kullanıyorsa online oyun vs.. gerçekten yetmiyor.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Teşekkürler Ttnet destek....
gayet normal. sen bu forumun adminisin. o da modu. sana da yardım etmezlerse yuh zaten. :mrgreen: kesin banlanma korkusundan yardım etmiştir. :mrgreen:

normal üyelerden ttnet destek sayesinde sorunu çözülen var mı arkadaşlar? varsa yazsın lütfen. :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Konumuz forumumuzdaki ttnet destek arkadaşlar :D Bu arada ttnet destek başka bir firma üzerinden ttnet'e hizmet veriyor.

Reaksiyon puanı
2,146
gayet normal. sen bu forumun adminisin. o da modu. sana da yardım etmezlerse yuh zaten. :mrgreen:

normal üyelerden ttnet destek sayesinde sorunu çözülen var mı arkadaşlar? varsa yazsın lütfen. :)

Valla ben çok gördüm hızı yerlerde sürünen üyeleri, burada konu açtılar ttnetdestek nickli kişi bilgilerini falan istedi ertesi gün o üyeler teşekkür ettiler konularında sorunları çözüldüğü için.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Bende mail atayım hız konusunda bir şeyler yapabilecek miyiz görelim:)

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Geçenlerde bir arkadaşın evine internet bağlandı. Kampanyaya göre “ilk üç ay” yanılmıyorsa 15tl falan ödenecekti. Derken hepinizin tahmin edebileceği gibi 60tl’yi gecik fatura geldi. Aradık… “nasıl böyle bir şey olabilir” diye sorduk. Aldığımız cevap “ilk üç aydan kastın ilk ay olmadığını” asıl anlatmak istedikleri “ilk aydan sonraki ilk üç aymış”. Uzun uzun tartıştık. Bilinen tüm sözlük ve edebiyatçılara danıştım. Ama “ilk üç ay” ifadesinin “sonraki ilk üç ayı” nasıl ifadelendirebileceğinin cevabını bulmadık. Yeniden Döndüm TTneti aradım. Onlara “artık bir ‘etik’ politikanız olsun” dedim. Sanırım onlarda “etik” ne demek onu araştırıyorlar. umudum ve dileğim “etik” kelimesini de “ilk üç” ifadesine yükledikleri anlam gibi algılamazlar?

Böyle bir uygulama yapmalarının sebebi tarifeye ay ortasında geçilmiş ise 1 ayın yarısının boşa gitmemesi içindir.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Ödemeyeceğim :)

How High

Asistan
Reaksiyon puanı
3
2 aydır netim yerlerde sürünüyor. Kaç kere aradım arıza kaydı bıraktım, cep telefonumu verdim.. Arayacağız dediler hala değişen birşey yok. Ne hızım düzeldi ne de arayan soran oldu...

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Zırt pırt kafama göre ücret ödemeden değişim yapabiliyor muyum ?

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Sordum. 2 gün sonra baktım sıkıntı çıkıyo değiştirebilir miyim dedim tabi ki dediler. Ayrıca forumda konu açılmıştı, 1 mbit internet 2-3 ay sonra tarih oluyormuş hakkaten. Onlar da öyle dedi :)

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ben 1 mbit limitsiz (kota adil kullanım filan yok) kullanıyorum.2-3 ay sonra 1mbit internet, tabirinizle tarih olacağına göre ve ekstra ücret ödemek istemediğimi, ödemeyeceğimi göz önüne alırsak benim durumum nice olur dersiniz?

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
8 mbit ile 1 mbit arasında 6 Tl fark var.. 8 Mbit'de 25 gb kotaınızı aştıktan sonra hızınız 1 mbit'e düşüyor. Bunun haricinde ek bir masraf ödenmiyor.

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
:) 8 mbit internetim olsa 25 gb kotasını 1 güne uçururum. geri kalan 29 gün nasıl olacak :)?
merak ediyorum nasıl ikna edecekler.8 mbit limitsiz teklifine açığım sadece :p

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Peki bu TTNet desteğe mail atsak her Allah'ın günü 8 mbit'e geçin diye bizi aramasalar olur mu? :)

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
walla pesimist nedense böyle garip olaylar hep senin başına geliyor. neden anlamış değilim :S

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Sözleşmeden ötürü bir kaç ay daha TTNET'de kalmak zorunda kalan kullanıcılardan biriyim...
Yukarıdaki yargımı,düşüncelerimi köşeye atıp genel olarak düşüncemi şöyle ifade edebilirim;
Para verip bir "fiziki ürün" yada hizmet satın alınca,
hiç bir yeri aramadan,şikayette bulunmadan,forumlarda yazmadan aldığım "fiziki ürün" yada hizmeti tam verimde kullanabilmeliyim.

İnternet hizmetinin "fiziki ürün" olmadığı göz önüne alınınca satanda elbette karışık düşünceler oluşabilir...
Ama "8mbite kadar" denince 7,5 7 6 hatta 5mbit kabul edilebilir ama 3-5-8-13 kb kabul edilemez...
İnternet hizmeti sanki petrol...Sanki fazla yada hakkı kadar verince bitecek...

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bir benim sorunumu çözemediler. Bugün 33.gün hattımın desteklediği değer 25 Mbit. 16 Mbite kadar tarifeye geçtim ama nedense bu hızın sadece 80 de 1 ini yani 0,2 Mbit kullanabiliyorum. Bu süreçte 6 defa TTnet desteğe, 8 defa 444 lü numaraya ulaştım en az 20 defa TTnetin mühendisi ile görüştüm, sayısını hatırlamadığım kadar teknik destek elemanları ile görüştüm. Elde var sıfır. Birkaç gün daha bekleyip Smile Adsl ye geçmek istiyorum. Onlarda aynı altyapıyı kullanıyor ama olsun, bu kadar ilgisiz olmazlar sanırım.

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
eğer insanların sorunları çözülebiliyorsa ne güzel:)

adamdan niye zam yaptılar diye sormak yanlış olur zaten. O sadece emir kulu...

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
8 mbit'e kadar benim internet torrent dosyası indirince saniyede en fazla tabi bazen oluyo 800 kb indiriyo :S :S lanet olsun ttnet...!!!!

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ttnet destek ekibi dağılmış durumda ve bir sorunu 4 5 gunde çözebilen bir ekip var bukadar başarılı olur.
sen şanslıymışsın sayın admin

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ben bilmem ama benim sorunum TTNET Destek'in yardımıyla çözüldü :) Ancak hızımı benden habersiz 6ya sabitlemişler müşteri hizmetlerindeki kadın diyor 6 mbite sabitlenmiş ben de diyorum 8 mbit olacak çünkü hattım destekliyor.Ama baktım baktım dil dökmeye başladı teşekkür ettim ve kapattım.Evime dönünce santralden düzelttiririm en temizi zaten yakında :)

thetiduygu

Profesör
Reaksiyon puanı
10
gayet normal. sen bu forumun adminisin. o da modu. sana da yardım etmezlerse yuh zaten. :mrgreen: kesin banlanma korkusundan yardım etmiştir. :mrgreen:

Ne kadar kötü niyetlisin :hammer:

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
başarı o kadar kolay mı? toplamda yapılan şikayetlerin,taleplerin yüzde olarak kaçı olumlu sonuçlandırılmış,başarı bu sonuca göre değerlendirilebilir.

forumda admin olmanın avantajını söylemeye zaten gerek yok:)

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
bu vesileyle bende teşekkür edeyim.santralim hakkında duyduklarım hoşuma gitmesede ,muhatap bulup merak ettiğim soruların cevabını alabilmek güzel şey.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
bendemi gecsem acaba 8 mbite.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Online İşlemler Menüsüne girdim 8 MB yaptım ama hattım 9 MB hehe 950-960 arası indirme hızım. :D

---------- Post added at 15:32 ---------- Previous post was at 15:30 ----------

Ben çözdüm online işlemler menüsüne giremiyordum burdan özelden mesaj yoluyla hallettim!