Ttnet bağlantısı kesiliyor

ender019

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ttnetten mi? bilmiyorum fakat internetim her 30dk - 45dk bir internetim kesiliyor. fakat değişik bir durum söz konusu modemden internet kesilmiyor. modemin ışıkları yanıyor. pc modemide görüyor ama bağlan dediğimde sorunları gider diye bir şey çıkıyor. pc virüs falan olabilir derseniz telefonla girdiğimde de aynı sorun yaşanıyor. ttneti aradım bağlantınızda sorun yok falan filan saçmaladılar. arkadaşıma sordum onlarda da sağ allttaki çubuklarda ünlem işareti çıkıyor sonra internet geri geliyormuş.
bu sorun herkestemi böyle yoksa ben ve arkadaşımda mı bu şekilde yada bu sorunun bir çözümü varmıdır veya nerler önerirsiniz?

ttnet_390796.jpg

djvietnam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
kabloları kontrol ettinmi bir sorun varmı diye bazen modemin ışıkları yansa bile modem pc arasında işte o arada ne oluyosa birbirlerini görmüyor bu süre dedğin gibi 30ila 45 dakikada sürer 5 ila 10 dakikada sürer pcyi yeniden başlattığında her şey düzelir bir süre sonra yine aynı durum oluşur sorunun kaynağını bilemediğimiz için son çare format haa bazen bu durum 3 ila 5 günde sürebilir bir günde sürebilir sorun kendiliğinden çözüdüğüde görülmüştür baktın olmuyor bas formatı gitsin yapabiliyosan modemin fırmware güncellemeside sorunu çözebilir

ender019

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kabloları kontrol ettinmi bir sorun varmı diye bazen modemin ışıkları yansa bile modem pc arasında işte o arada ne oluyosa birbirlerini görmüyor bu süre dedğin gibi 30ila 45 dakikada sürer 5 ila 10 dakikada sürer pcyi yeniden başlattığında her şey düzelir bir süre sonra yine aynı durum oluşur sorunun kaynağını bilemediğimiz için son çare format haa bazen bu durum 3 ila 5 günde sürebilir bir günde sürebilir sorun kendiliğinden çözüdüğüde görülmüştür baktın olmuyor bas formatı gitsin yapabiliyosan modemin fırmware güncellemeside sorunu çözebilir
formatlık bir şey söz konusu değil ki teledonla girdiğimde de aynı sorun oluryor. modemin tüm kabloları düzgün bir sorunu yok. modemi yarın başka bir yerde deniyecem orda da aynı sorun varsa yeni modem alırım.

klacidx23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bendede var bi yardım ederseniz çok makbule geçer be

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bugünden beri benim de başıma geliyor. tüm ışıklar yanıyor ama bir anda bilgisayarın kablosuz bağlantısı gidiyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şehirle mi alakalı acaba? ben malatya'dayım

djvietnam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
görünen oki geçiçi bir sorun benide aradı bazı arkadaşlarım sendede net kesiliyomu diye bende normal kesilme yok kronik bir sorun olarak gözüküyor düzelir arkadaşlar merak etmeyin

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sıkıntı bende de az evvel vardı. Yine Sinyal SNR değerim 21.5 civarından 13.4 civarına inmişti. Paralel olarak gelen ve giden değerlerim aynı civardaydı yani 13.4 idi. İlk defa TTNET Müşteri Hizmetleri beni uğraştırmadan bu sorunu halletti. Şaşırdım doğrusu... Gerçi sinyal değerlerimi belirtmeseydim ve biraz da ısrarcı olmasaydım sıkıntı yaşanır mıydı bilemem... Yine de Müşteri Hizmetlerine "İLK DEFA" beni uğraştırmadan sorunumu çözdüğü için teşekkür ediyorum. Yaklaşık 6 dk'lık bir telefon görüşmesi sonucu sorunum çözüldü. Gerçi bu aralar modemde de bir sıkıntı var. TTNET uyumlu bir modemle değişeceğiz her halukarda... BANA BİLE TEŞEKKÜR ETTİRDİNİZ YA HARBİDEN GELİŞME VAR SİZDE... UMARIM OLUŞACAK DİĞER SIKINTILARDA DA "SPLİTTER-MODEM-KABLO" ÜÇLEMİNE TAKILAN DEĞİL DE "SORUN ÇÖZÜCÜ" OLMAYA DEVAM EDERSİNİZ.

Bu arada arkadaşım, sende bir sinyal değerlerini kontrol et bakalım. Değerlerinde düşüş varsa veya da telefonunda parazitlenmeler varsa kopma yaşaman normaldir.

DİĞER ARKADAŞLARINDA SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİ DİLEĞİYLE... KOLAY GELSİN.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende tüm modem ışıkları yanıyor ama bilgisayarımda ınternet yok oluyor kablosuz ağlarda kendı modemime giriyorum ama bağlantı yapılamadı denılıyor modemın güç kablosunu çıkarıp taktığım zaman düzeliyor ama gene gidiyor babam bilgisayar interneti kesiyor dedi lütfen yardım edın sımdıden teşeküürler :confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim ısıklarım sonuyor kablolar duzgun neden böyle oluyor bılen varmı ?:bored:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:thumbup:Sorun Kasperskyden de kaynaklanıor olabilir . ne zaman uyarı gelse kapatmıor , simge durumunda bekletiorum . Ve sarı ünlem işareti çıkmıyor. Küçükde olsa bi çözüm yolu . İyi günler