Soru Trendyol'un Yaptığı Rezillik

Bu konuyu okuyanlar

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Arkadaşlar sistem topladım. Herşey hazır sistem montajıda tamamlandı. Trendyol'da Vga To HDMI sipariş ettim. Bana dalga geçercesine Aux kablosu ve 2Pin to 4 Pin'mni ne güç kaynağı dönüştürücü kablosu yollamışlar. Ben bunu ne yapayım ? Şuan köydeyim. Keşke bununlada kalsa. Abim bilgisayarcı bir arkadaşına bilgisayarı toplattırmak için verdi kasayı. Abim beni arayıp şunu dedi ; "Bu anakarta işlemci fanı oturmuyor." Dedi. Bende Youtube'da bi kaç kere izlemiştim B450M S2H işlemci montajı montajı diye. Adama ilk anlattım (Daha doğrusu telefonda adam gibi anlatamadım.) Direk video linkini attım. Montajladı. İade talebi oluşturdum. Yarın kargoya geri yollayacağım. Daha Trendyol'dan alışveriş yapmam. Allah'tan 7 gün içerisinde iade hakkımız var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit ; Ürün bu ; Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol 33TL'ye sipariş etmiştim.

***2023'den edit: Bu konu internet israfıydı.***

Son düzenleme:

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Arkadaşlar sistem topladım. Herşey hazır sistem montajıda tamamlandı. Trendyol'da Vga To HDMI sipariş ettim. Bana dalga geçercesine Aux kablosu ve 2Pin to 4 Pin'mni ne güç kaynağı dönüştürücü kablosu yollamışlar. Ben bunu ne yapayım ? Şuan köydeyim. Keşke bununlada kalsa. Abim bilgisayarcı bir arkadaşına bilgisayarı toplattırmak için verdi kasayı. Abim beni arayıp şunu dedi ; "Bu anakarta işlemci fanı oturmuyor." Dedi. Bende Youtube'da bi kaç kere izlemiştim B450M S2H işlemci montajı montajı diye. Adama ilk anlattım (Daha doğrusu telefonda adam gibi anlatamadım.) Direk video linkini attım. Montajladı. İade talebi oluşturdum. Yarın kargoya geri yollayacağım. Daha Trendyol'dan alışveriş yapmam. Allah'tan 7 gün içerisinde iade hakkımız var.

Edit ; Ürün bu ; Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol 33TL'ye sipariş etmiştim.
Malesef B450M S2H AM4 Soketlidir Yani Sadece Amd İşlemciler Ve AM4 Soket Tipine Sahip İşlemciler Uyar Ekran Kartını ATX Tavisye Ederim HDMI Ve VGA Girişi Olanlardan :) Biraz Paraya Kıymak Lazım Bu Zamanda :/

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bence sorun en kıza zaman da düzelir.

Çünkü Trend Yol sağlam marka.
Aman ne sağlam. Orijinal diye aldığım 150 lira para ödediğim kılıf sahte çıktı tam 1.5 ay iade yapmadılar, "kargo kayboldu" dediler halbuki kargo teslim edilmiş. Sonradan dava açıyorum dedim de ertesi gün iadeyi yaptılar :)

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Malesef B450M S2H AM4 Soketlidir Yani Sadece Amd İşlemciler Ve AM4 Soket Tipine Sahip İşlemciler Uyar Ekran Kartını ATX Tavisye Ederim HDMI Ve VGA Girişi Olanlardan :) Biraz Paraya Kıymak Lazım Bu Zamanda :/
Bunu bende biliyorum. Fakat Gigabyte B450m S2h hanakartlarda (Diğerlerindede olabilir.) Fan soketlerini korumak için vidalar var.

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Bunu bende biliyorum. Fakat Gigabyte B450m S2h hanakartlarda (Diğerlerindede olabilir.) Fan soketlerini korumak için vidalar var.
İşlemcinin Yanında Cooler Verilmiyor Mu ?

2. El Değilse Kutu İçinde Bulunuyordu Sanırım

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
:) Problem Anakart İle Cpu Cooler Arasındaymış Ben İşlemci İle Anakart Arasında Sandım Afedersin :p

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
İşlemcinin Yanında Cooler Verilmiyor Mu ?

2. El Değilse Kutu İçinde Bulunuyordu Sanırım
"Bu anakarta işlemci fanı oturmuyor."

:) Problem Anakart İle Cpu Cooler Arasındaymış Ben İşlemci İle Anakart Arasında Sandım Afedersin :p
Birşey değil. İnsanlık hali :)

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Gigabyte İle İletişime Geçmenizi Tavisye Ederim Onlar Biliyordur

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Kör Oldum Sanırım Ben Siz Devam Edin

Beni Boşverin

Problem Satın Aldığınız Firmanın Yanlış Parça Göndermesi Değil Mi

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Kör Oldum Sanırım Ben Siz Devam Edin

Beni Boşverin

Problem Satın Aldığınız Firmanın Yanlış Parça Göndermesi Değil Mi
Evet. O fan konusunuda aradan sıkıştırdım işte :)

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
O Zaman Neden Giagabyte İle İletişim Kuruyosunuz Trendyol İle İletişime Geçin Adamlar İade Almak Zorunda

Ya Seve Seve Ya Da Yine Seve Seve İade Alacaklar

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
İtopyadan toplamanı tavsiye ederim.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
O Zaman Neden Giagabyte İle İletişim Kuruyosunuz Trendyol İle İletişime Geçin Adamlar İade Almak Zorunda

Ya Seve Seve Ya Da Yine Seve Seve İade Alacaklar
Zaten iade talebi oluşturdum. Yarın kargoya vereceğim.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Geçmiş olsun. Paranı veya zamanını kaptırmadıkça canını sıkma. 1 hafta 10 gün zaman değil
Trendyol değilde mağazanın/satıcının kendi halt yemesinden kaynaklıdır. Bazen hatalar yanlış kargolamalar olabillir insanlık hali.
Sen trendyolla iletişimi koparma gerekirse o satıcıyı şikayet et trendyola. 1 satıcı yüzünden adını lekeletmek istemez. Sürekli aynı hatayı yapan bir satıcıysa fişini çeker bir şekilde :D

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Nokta
Geçmiş olsun. Paranı veya zamanını kaptırmadıkça canını sıkma. 1 hafta 10 gün zaman değil
Trendyol değilde mağazanın/satıcının kendi halt yemesinden kaynaklıdır. Bazen hatalar yanlış kargolamalar olabillir insanlık hali.
Sen trendyolla iletişimi koparma gerekirse o satıcıyı şikayet et trendyola. 1 satıcı yüzünden adını lekeletmek istemez. Sürekli aynı hatayı yapan bir satıcıysa fişini çeker bir şekilde :D
:p

Tam Tespit

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Edit ; Klavyenin azizliğine uğradım. 3 tane seçenek var. Hiçbiri benimkiyle alakalı değil.
Screenshot_20200811-162311_Chrome.jpg

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Yıl olmuş 2020 hala alışveriş yaptığı sitenin bütün ürünleri kendisinin yolladığını sananlar var. Trendyol değil o saçma sapan alışveriş yaptığın satıcının suçu

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Yıl olmuş 2020 hala alışveriş yaptığı sitenin bütün ürünleri kendisinin yolladığını sananlar var. Trendyol değil o saçma sapan alışveriş yaptığın satıcının suçu
Onu bende biliyorum. Boş yere yazmıyorlar A mağazası Vb. Trendyol bunları seçip siteye uygun görmüyormu ? Herkes kafasına göre onaylanmadan satış yapılıyorsa burda bir sorun var demektir.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bırakın şu bir sorun yaşadığınız zaman siteleri kötülemeyi biz neden sorun yaşamıyoruz ayrıca sorun yaşayabilirsin çözüme kavuşmazsa sorun var demektir başka satıcıdan alıyoraun bu onu bağlar trendyolu bağlamaz nerden bilecek adamın ne göndereceğini bunlar ufak sorunlar..