Totti Tek Armayla 20 Yıl Geçirdi

Bu konuyu okuyanlar

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Francesco Totti, 37 yaşındaki oyuncu dün Serie A'da Roma formasıyla sahaya çıkışının 20. yılını kutladı. Sarı-kırmızılı ekipteki ilk maçını 28 Mart 1993 yılında Brescia deplasmanında oynayan deneyimli yıldız Real Madrid başta olmak üzere birçok transfer teklifini geri çevirip kariyerine aynı formayla devam etti.

totti_tek_armayla_20_yil_gecirdi.jpg

[h=4]"BURADA BİTMEDİ DAHA İYİDİ GELECEK"[/h] Trigoria tesislerinde antrenman için sahaya çıkmaya hazırlanan Totti'yi büyük bir sürpriz bekliyordu. Takım arkadaşları ve altyapı oyuncuları, ünlü yıldızı 50 metrelik "Burada bitmedi. Daha iyisi gelecek" pankartıyla karşıladı. Duygu seli içerisinde tebrikleri kabul eden Francesco Totti, Roma'nın kendisi için bir aşk olduğunu söyledi. Deneyimli futbolcu, "Söylecek kelime bulamıyorum, herkese teşekkür ediyorum. 20 yıl önce o günü hatırlıyorum. Küçük bir çocuktum, henüz 17 yaşındaydım ve bu kadarını beklemiyordum doğrusu" dedi. Hala futbol oynamaya aç olduğunu belirten Totti geleceğiyle ilgili olarak da "Roma forması altında 2. şampiyonluğu kazanmak sanırım benim için mükemmel olurdu. 2014 Dünya Kupası'na gitmek istiyorum. 2006'da milli takımı bıraktığım için pişmanım, o mavi forma her İtalyan'ın rüyasıdır. Teknik direktör Prandelli'nin bana gereken şansı vereceğine inanıyorum" diye konuştu.
[h=4]HEDEFİ 300 GOLE ULAŞMAK[/h] Mart ayı içerisinde Roma'nın Parma'yı 2-0 yendiği maçta fileleri havalandırıp, 226 gole ulaşan Francesco Totti, Serie A tarihinin en golcü ikinci oyuncusu unvanını aldı. Silvio Piola'nın 274 gollük rekorunu tarihe gömmek isteyen 37 yaşındaki futbolcu hedefinin 300 gol olduğunu söylüyor. Totti, Serie A'da Roma formasıyla 527 maça çıktı.
[h=4]TOTTI'NİN KİMLİK KARTI[/h] Doğum tarihi: 27 Eylül 1976
Doğum yeri: Roma
Ülkesi: İtalya
Boyu: 1.80
Mevkii: Forvet
Lakabı: Gladyatör
İlk resmi maçı: Brescia-Roma: 0-2 (28 Mart 1993)
Roma kariyeri: 527 maç, 226 gol
Milli takım kariyeri: 58 maç, 9 gol
Başarıları: Serie A (2000-2001), İtalya Süper Kupa (2001, 2007), İtalya Kupası (2006-2007, 2007-2008), Dünya Kupası (2006)

Kaynak

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
"Bir gecede 6 kızla dışarı çıktım.Hepsini birbirleriyle aldattım ama Roma'yı asla aldatmadım."
Totti :)

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
HELAL OLSUN. kendisini sevmem roma-gs maçından dolayı hiçbir romalıyı sevmem ama helal olsun bu adama yinede..

Son mesajlar