Toshiba p50 kasılma sorunu lütfen yardım ediniz

Bu konuyu okuyanlar

eyaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar ;

Toshiba p50-c-11v model laptop aldım henüz 3 aylık ama benim bazı sorunlarım var bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. Önce özelliklerini belirteyim laptop'un sonra
2 adet sorunum var onları açıklıyayım.

Özellikleri :

5. nesil Intel® Core™ i7-5500U İşlemci (2.40 / 3.00 Turbo GHz, 4 MB L3 cache)
Intel® Entegre Chipset
Windows 8.1 64 bit
8 GB DDR3L RAM (1600 MHz) - max. 16 GB
1TB HDD + 8GB SSD Hybrid sürücü
15.6" Full HD IPS LED arka aydınlatmalı Toshiba TruBrite® TFT ekran (1.920 x 1.080 çözünürlük)
NVIDIA® GeForce® GTX 950M - 4 GB GDDR Grafik kartı
İnce Blu-ray RW XL sürücü
DTS® Studio Sound™, Harman Kardon Stereo hoparlörler
Çoklu Medya Kart Yuvası, 3 x USB 3.0, HDMI
Wireless LAN (802.11 ac + a/b/g/n), Bluetooth 4.0 + LE, Intel® WiDi ve Miracast uyumlu
Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000
Li-Ion, 5.30 saate kadar pil ömrü
0.9 MP HD web kamera ve mikrofon, Numerik tuş takımı, Çoklu Dokunmatik Kontrole Sahip Touch Pad, Uyku modunda müzik fonksiyonu
HDMI bağlantısıyla Ultra HD TV desteği ve Full HD video içeriği Ultra HD çözünürlük kalitesine dönüştürme
2.2 kg
2 yıl garanti
Ağırlık : 2.2 Kg
Batarya Süresi : 5,30 Saate kadar
Dokunmatik : Yok
Ekran Ebatı : 15.6'' IPS ekran (1.920 x 1.080 çözünürlük)
Ekran Kartı : NVIDIA® GeForce®
Ekran Kartı Chipset : GTX 950M
Ekran Kartı Hafızası : 4 GB
Hard Disk Kapasitesi : 1 TB HDD + 8 GB SSD Hybrid
İşlemci : i7-5500U 2.40 / 3.00 GHz
İşletim Sistemi : Windows 8.1 64 bit
Kart Okuyucu : Çoklu Medya Kart Yuvası
Optik Okuyucu : İnce Blu-ray RW XL
Ram : 8 GB DDRL3

EKRAN KARTI DETAYLARI ;

GPU : GeForce GTX 950 M
CPU : Intel(R) Core(TM)i7-5500U CPU @ 2.40Ghz
Bellek : 8,00 GB RAM (7,92 GB Kullanılabilir durumda)
Kullanılan Çözünürlük : 1920 x 1080 60hz
Sürücü sürümü : 368.81
İşletim Sistemi : 10 Home Single Language

Sorunum :

1) Oyun oynarken özellikle kuvvetli oyunlar oynarken , normal oyun oynarkende oluyor ama kuvvetli oyunlarda bariz hissediliyor. Oyunda belli aralıklarla kısa takılmalar oluyor.
Donma değil sanki kare kare ilerliyormuş gibi oluyor. Bu çok rahatsız ediyor . Mesela MOST WANTED oynarken YADA Far cry Primal oynarken yogun bir ekranda bu kasılmalar oluşuyor.

2) Özellikler müzik dinlerken hani eski radyo antenine bir telle dokununca çıkan bir şase sesi gibi bir cızırtı olur , işte o sesi duyuyorum devamlı.

Servisi aradım dinlemeden (Hissettim) yollayın bakalım dediler , yollarsam format atacaklar bende attım 1-2 gün ses sorunu yoktu sonra tekrar oluştu . Format atıp oldu diye yollıyacaklar
Bende tekrar olmadı diye geri yollıyacagım bu şekilde gidip gelecek laptop kargoda.

Acaba bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. Kendi başıma bu 2 sorunu halledebilirmiyim. Ben Kapadokyada oturuyorum eğer burda olan varsa yüz yüzede görüşüp konuyu gösterebilirimde.

Sevgiler saygılar. Yardımlarınızı tek tek deneyip cevaplarını hemen yazacağım. İyi günler

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
1. sorunuza şu cevabı verebilirim: Toshiba markasında genel olarak ısınma sorunu var. Yoğun grafikli oyunlarda fazla ısınması dolayısı ile takılmalar olur. Yani yapacağınız bir şey yok. Markadan dolayı o sorun.
2. sorunun cevabı: muhtemelen bilgisayara kaliteli hoparlör koymamışlardır.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Oynadığın oyunlarda optimize sıkıntısı olabilir ki Most Wanted'a kesinlikle var bende oynarken fps birden düşüyor.

Hoparlör'de sıkıntı olabilir veya ses driver'ında.

eyaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Soğutucu kullanıyorum devamlı ama fayda etmedi. bundan önceki laptopumda toshiba idi 8 sene tık demeden her türlü ağır şartları kaldırdı ama bunda bu sorun var. hoparlör harman kardon. Birşey dikkatimi çekti torrent programı açıkken bu cızırtı daha belirgin oluyor internet kapalıyken pek yapmıyor

Vialactea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1- Nvidia dan laptobuna uygun driveri indir. 2-DDU ile nvidia yı sil. 3-laptop tekrar açıldığında internet bağlantısını kes. 4- Anti virüs programlarını devre dışı bırak. 5- indirdiğin sürücüyü yükle. 6- pc yi yeniden başlat sorun çözülecektir.

Son mesajlar