Toshiba laptop ekran kartı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Samet1717

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle herkeze selam olsun.
İnşallah konuyu doğru yere açmışımdır.Arkadaşlar elimde toshiba satellite laptop var 1 ay kadar önce harici ekran kartını görmüyordu.sadece intel ile çalışıyordu bir kaç gün önce tamirciye verdim ekran kartı ayaklarını temizleyip tekrar yaptı ve düzeldi aygıt yöneticisinde AMD Radeon R7 M260 görüyor oyunlarda fps 100-110 a kadar çıkıyordu oyun oynadığım sırada işim çıktı ve laptop'u kapattım yarım saat sonra tekrar açtım masanın üzerine koymak için fişten çektim ve aniden kapandı sonrasında batarya şarj olmamaya başladı sadece fişte çalışıyor ne olduysa ondan sonra oldu oyunlarda amd ekran kartı devreye girmiyor aygıt yöneticisinde görünüyor sürücüler güncel bir windows ve oyun açılırken siyah ekran 1-2 kez geliyor ve küçülürek kayboluyor normala dönüyor.bataryayı çıkarım öyle denedim yine aynı değişen bir şey yok acaba güç yetersizmi geliyor sebebi ne olabilir.Batarya alıp deneyeceğim fakat düzelmezse diye endişeliyim boşa batarya parası vermek istemiyorum bütçem kısıtlı.( Zahmet edip okuyan arkadaşlara çok teşekkür edirim. ) Yardımlarınızı bekliyorum

Samet1717

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Konu hala güncel arkadaşlar yok bir çaresi reçetisi :) kimse bir şey bilmiyormu

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Öncelikle herkeze selam olsun.
İnşallah konuyu doğru yere açmışımdır.Arkadaşlar elimde toshiba satellite laptop var 1 ay kadar önce harici ekran kartını görmüyordu.sadece intel ile çalışıyordu bir kaç gün önce tamirciye verdim ekran kartı ayaklarını temizleyip tekrar yaptı ve düzeldi aygıt yöneticisinde AMD Radeon R7 M260 görüyor oyunlarda fps 100-110 a kadar çıkıyordu oyun oynadığım sırada işim çıktı ve laptop'u kapattım yarım saat sonra tekrar açtım masanın üzerine koymak için fişten çektim ve aniden kapandı sonrasında batarya şarj olmamaya başladı sadece fişte çalışıyor ne olduysa ondan sonra oldu oyunlarda amd ekran kartı devreye girmiyor aygıt yöneticisinde görünüyor sürücüler güncel bir windows ve oyun açılırken siyah ekran 1-2 kez geliyor ve küçülürek kayboluyor normala dönüyor.bataryayı çıkarım öyle denedim yine aynı değişen bir şey yok acaba güç yetersizmi geliyor sebebi ne olabilir.Batarya alıp deneyeceğim fakat düzelmezse diye endişeliyim boşa batarya parası vermek istemiyorum bütçem kısıtlı.( Zahmet edip okuyan arkadaşlara çok teşekkür edirim. ) Yardımlarınızı bekliyorum
Bana da düzensiz güç geliyor gibi geldi anlattığın soruna bakarsam şarj olmama sorunu buna işaret gibi. Ayarlardan güç ayarında performansa ayarla biliyorsan sürücüleri yeniden yüklemeyi dene olmazsa hiç boş yere masraf yapma götür tamirciye ama ilk önce kendin evde testlerini yap

Samet1717

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bana da düzensiz güç geliyor gibi geldi anlattığın soruna bakarsam şarj olmama sorunu buna işaret gibi. Ayarlardan güç ayarında performansa ayarla biliyorsan sürücüleri yeniden yüklemeyi dene olmazsa hiç boş yere masraf yapma götür tamirciye ama ilk önce kendin evde testlerini yap
Zahmet edip okuyup cevapladığın için teşekkür ederim Durmuşkandemir.Sürücülerin hepsini kendi sitesinden engüncel olanları indirip kurdum nafile kanser oldum sitresden şunu anladım laptoplarda oyun olmuyor :) olacaksa'da 4-6 bin arası laptop alacaksın onun dışında masa üstü pc en iyisi tekrar teşekkür ettim.( Konuyla ilgili kapsamlı bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.)

Samet1717

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Toshiba Laptop Ekran kartı Sorunum Çözüldü Yeni Batarya Aldım ve Fps Sorunum Çözüldü Güç Yetersiz Geliyordu Sanırım Çok Şükür büyük masraftan kurtulduk..

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Toshiba Laptop Ekran kartı Sorunum Çözüldü Yeni Batarya Aldım ve Fps Sorunum Çözüldü Güç Yetersiz Geliyordu Sanırım Çok Şükür büyük masraftan kurtulduk..
gözün aydın ama dikkat et güç kaynağını da kontrol ettir bir sonra bu bataryadan da olma boş yere

r1ze5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benzer bi durumda bende var lütfen yardım edebilecek varsa cok sevinirim ugrasmadıgım bişi kalmadı cozum bulamadım 8 gb ram 2 gb ekran kartı var lolde bile orta ayarlarda 120 fps alıyorum oda sureklı degısıyor dusup cıkıyor hıc performans alamıyorum ekran kartım galıba devreye gırmıyor olabılırmı yada ona benzer bısı yardım edebılecek varsa cok sevınırım
7NQE3W.png

Lunesko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkaşalar benımde toshiba satellite l850d 131 marka adında bir laptobum var bir türlü ekran kartı driverlerini yükleyemedim yardımcı olursanız çok sevinirim her ne kadar yuklesem ekran kartı sürücülerini ya hata veriyor yeniden başlatınca yada yukleyip özelliklerde yonga filan hep yok diyor dxdiagta hiç gözükmüyor yardımcı olun lütfen