Tokat-Reşadiye'de çatışma: 7 asker şehit!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde teröristlerce jandarma ekiplerine düzenlenen saldırıda 7 askerin şehit olduğu, 3 askerin yaralandığı bildirildi.

792220090115112009312.jpg

Genelkurmay Başkanlığı, Tokat'taki terörist saldırı ile ilgili olarak olay yerine ilave kuvvetlerin sevk edildiğini ve operasyonun devam ettiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yapılan açıklamada, şu hususlara yer verildi: ''Bugün saat 15.20 sularında; Tokat ili Reşadiye ilçesi, Sazak mevkisinde yol kontrol görevi yapan askeri araca, teröristler tarafından açılan ateş sonucu, araçta bulunan 1 Uzman Jandarma Çavuş, 1 Jandarma Onbaşı ve 5 Jandarma er olmak üzere 7 güvenlik görevlisi şehit olmuş, 1 Uzman Jandarma Çavuş ve 2 Jandarma er yaralanmıştır. Yaralı personel, Tokat ve Reşadiye Devlet hastanelerine sevk edilerek tedavi altına alınmıştır.

Olayın meydana geldiği bölgeye ilave kuvvetler sevk edilmiş olup operasyonlara devam edilmektedir. Şehitlerimize Tanrıdan rahmet, değerli ailelerine, silah arkadaşlarına ve Yüce Milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.''

REŞADİYE KAYMAKAMI: "PUSUYA DÜŞÜRÜLDÜLER"

Reşadiye Kaymakamı Cihangir Güler, yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı dış bir karakolda, rutin devriye faaliyeti sırasında askerlerin pusuya düşürüldüğünü, bu saldırı sonucunda 7 askerin şehit olduğunu, 3 askerin yaralandığını bildirdi.

SALDIRI 14.00-14.30 ARASINDA GERÇEKLEŞTİ

Reşadiye Kaymakamı Cihangir Güler, 7 askerin şehit olduğu, 3 askerin yaralandığı terörist saldırının 14.00-14.30 saatleri arasında gerçekleştiğini bildirdi. Güler, Reşadiye Devlet Hastanesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, terörist saldırının Sazak köyü civarında saat 14.00-14.30 gibi yaşandığını belirtti. Saldırıda şehit düşen 7 askerden birisinin uzman çavuş, 6'sının jandarma er olduğunu ifade eden Kaymakam Güler, yaralanan 3 askerin ise Niksar ve Tokat'taki hastanelere sevk edildiğini söyledi.

''KAN ANONSU'' ÜZERİNE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ HASTANEYE GELDİ

Bu arada, Niksar'daki 2 yaralı asker için belediyeden yapılan kan anonsu üzerine çok sayıda vatandaşın Niksar Devlet Hastanesine geldiği görüldü. Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar da kan vermek üzere hastaneye geldi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ilçeye bağlı Sazak köyü yakınlarda teröristlerce pusuya düşürülen askerlerden

Uzman çavuş Harun Arslanbey (Adana)
Er Onur Bozdemir (Adıyaman),
Er Kemal Pide (Ordu),
Er Ferit Demir (Muş),
Er Yakup Mutlu (Muş),
Er Cengiz Sarıbaş (Giresun)
ve
Er Fatih Yonca'nın (Hatay)
şehit olduğu öğrenildi.

KAYNAK

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Tokat'ta terör ne arıyor ya.. Şaşırdım. O bölge insanı teröre bırak destek vermeyi, toplanıp avına çıkar o hainlerin. Terörü karadenize sıçratma çabaları olduğunu biliyorum ama tutunamayacaklarına da eminim vatansız satılmışların...

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Orayı biliyorum, Jandarma olarak askerliğimi yapmıştım Reşadiye'de. Benim zamanımda PKK yoktu, DHKP-C ile TİKKO gibi örgütler vardı.

Devlet Hastanesi dediği yer sağlık ocağı gibi. 8 asker yaralanmış geçmiş olsun diyelim. İnşallah zayiat olmaz.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Düzenleme:Şuanda şehitlerimiz için yapılan töreni izliyorum.Allah ailelerine sabır versin.İçlerinde muş lusu da var Adıyamanlısı da var.Yurdun 4 yanına ateş düştü.

Şehitlerimize Allah tan rahmet diliyorum..:(

Ketumm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
arkadaşşlar içde şehit varmış Allah rahmet eyleye

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Üffffff. Var ya konuşturacaklar beni şimdi.

Allah rahmet eylesin askerlerimize...

Şehitler ölmez vatan bölünmez!

rheumon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Benim memleketim orası. Zorhak'ın dediği gibi 90 lı yıllara kadar dhkp-c ve tikko görülüyordu ara ara. bu 95-96 yılına kadar böyleydi yanlış hatırlamıyorsam. O zamanlardan beridir hiç görülmedi. yok oldular. şimdi işin içinden pkk çıkarsa şaşırırım. bu işte bir iş var. KOkusu çıkar elbet Allah kerimdir.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Yüce Milletimize sabırlar dilerim.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
tokat tarafındaki kaypaklığı sikko yapar
adı değişmiş bide mkp mi ne olmuş..

Allah şehitlerimizin ailesine sabır versin

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Şehit sayısı 7'ye yükseldi. :(

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
lafta kardeş millet var..bir defa olsunlar şu saldırıları kınamadılar..protesto etmediler...demek ki kürt halkı ordusunu oluşturmuş ve türk milletine doğru yöneltmiştir ( içinizden günaydın diyebilirsiniz bana, demeyin boşuna ben de biliyorum herşeyi ).

Türkiye Türklerindir ve daima Türkiye Cumhuriyeti kalacaktır Türkler hayatta olana kadar

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Açılımı Bitirdiler Resmen ee Tabi Terörün bitmesini istermi bazı çevreler bunuda açıkça belli ettiler Bu saatten sonra açılım olmaz zaten 7 Asker şehit bu sorunun Tek çaresi askeriyeye kaldı oda bi 30 40 yıl daha sürer Ya Tam sustur Ya kan kustur başka çaresi yok bu işin.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Tokat'ta terör ne arıyor ya.. Şaşırdım. O bölge insanı teröre bırak destek vermeyi, toplanıp avına çıkar o hainlerin. Terörü karadenize sıçratma çabaları olduğunu biliyorum ama tutunamayacaklarına da eminim vatansız satılmışların...

Öncelikle Allah rahmet eylesin. Gökhan, oradaydım ve o bölgenin insanını biraz

tanıma fırsatım oldu. Köylerin çoğuna doğru düzgün yol yok, tek arabalık geçiş

var. Dağın tepesinde, insanlar bize öcü gibi bakıyordu. Askeri sevende nefret eden de var.

Gecenin 3'ünde nezarethaneye karakoldan adam getiriyorlardı, adliyenin önüne duruşmaların

selameti için gidiyorduk, kaç defa timler operasyona ve A.T. ye gittiler...

Oranın dağlık yapısı biçilmez kaftan terör için...

İnşallah kanımız yerde kalmaz....

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
akıllarınca göz dağı veriyolar dediğmizi yapmazsanız vururuz diyolar adiler allah topunuzun belasını vericek nasılsa
asker ölür şehit olur terörist ölür leş olur
gebersin hepsi canım acırsa adiyim insan değil bunlar kürtceymiş toprakmış şuymuş buymuş ya sev ya terket bukadar

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Allah rahmet eylesin askerlerimize...

madaf

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ya ben küfür ettim neden yayınlamıyosunz deli olucam ya burda neden küfür edemiyorum o şe....sizlere cok saçma bu yazıları onlardanda ögren vardır illaki bilsinler yerlerini

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
Doguda ohal yapacaksın baska caresı yok bellı saatten sonra cıkanı vuracaksın haınlerı

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Allah rahmet eylesin. Ailelerine büyük sabır versin. böyle bi ortamda birileri tikkoyu hortlattı galiba!

metallica91

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim..Allah ailelerinede sabır versin :(
İşte açılımın meyveleri (!)

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ne diyeceğimi bilemiyorum ALLAH ailesine sabır versin şehitlerimizin...

cycloner

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İdam tekrar getirilsin. Nedir bunlardan çektiklerimiz

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Arkadaş bu iş böyle gitmez.
Terörle işi olmayan kürtüd başımın üstünde yeri var. Açılma devam ama teröre destek veren, yolda polisi taşlayanları da yakaladığın gibi 24 saatte sallandıracaksın. İran gibi olacaksın. İran anasını ağlatıyor bu itlerin. Böyle düzen yürümez. Onlar bizim gencecik evlatlarımızı öldürüyor biz ise onları yakaladığımızda sadece hapse atıyoruz. Ki orada dağdan daha iyi yaşadıkları da ortada. Yerleşik hayata geçememiş yamyam ordusu bunlar. İnş. tez zamanda bu adilerin sallanan leşlerini tvden izleriz...

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Allah rahmet etsin ailelerine yakınlarına eş dost ve akrabalarına Allah sabır versin yazık olmuş...

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
bu ne kardeşim böyle çıldırmamak elde değil. sayın c.başkanı gülün açıklamalarını okuyoruz: kınıyoruz,üzüntü duyduk. ama hiçbirinden icraat yok. adam gibi vur yumrugunu masaya de ki bunu yapanların anasını ağlatacas. ama nerde bizde öyle c.başkanı, başbakan :mad:

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Allah rahmet eylesin.Yakınlarına ve seven herkese Cenab-ı Allah sabır ihsan eylesin.

Tokat'ta da olması ayrıca şaşırttı beni.

Bu aralar dikkat ederseniz.Çokça olmaya başladı provakasyonlar ve saldırılar.

PKK'nın arkasında ki güçler yine birşeylerin peşindeler.Türkiye'nin düze çıkmasını istemiyorlar.Çünkü bizlerin olduğu gibi onlarda farkında düzlüğe çıktığımızda hızlanacağımızın.

Yokuşta bırakmak için ellerinden geleni yaptılar.

Darbeler ve ekonomik krizler malumunuz.

Yine malumatınızdır ki bu aralar gördüğünüz gibi provakasyonlar ve saldırılar artmaya başladı.Bir nebze olsa sakindi ortalık.Yine bir komplonun ya da bir krizin çıkması için uğraş veriliyor.

Dikkatli olmakta fayda var kardeşler.

Cenab-ı Allah düşmanlarımıza izin vermeye inşallah.Bizlerede güç kuvvet ve feraset ihsan ede.

Var yine bir bit yeniği bu işlerin içinde.Bütün olamamızın yan etkilerini kullanmak istemekteler.

Allah rahmet eylesin şehitlerimiize ve gazilerimize de geçmiş olsun tez zamanda iyileşirler inşallah.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Şehitlerimize Allah rahmet eylesin..:(

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ya Edeceğim Onca Laf Varki Bu Konuya Çok Ağır Hakaret İçerdiği İçin Sorun Olabilir

Kansız Vatansız Köpek Sürüleri ne Olcak

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
İnanamıyorum ya her gün bir şehit ya :(
Allah rahmet eylesin :(

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ...

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Allah rahmet eylesin.Yakınlarına ve seven herkese Cenab-ı Allah sabır ihsan eylesin.

Tokat'ta da olması ayrıca şaşırttı beni.

Bu aralar dikkat ederseniz.Çokça olmaya başladı provakasyonlar ve saldırılar.

PKK'nın arkasında ki güçler yine birşeylerin peşindeler.Türkiye'nin düze çıkmasını istemiyorlar.Çünkü bizlerin olduğu gibi onlarda farkında düzlüğe çıktığımızda hızlanacağımızın.

Yokuşta bırakmak için ellerinden geleni yaptılar.

Darbeler ve ekonomik krizler malumunuz.

Yine malumatınızdır ki bu aralar gördüğünüz gibi provakasyonlar ve saldırılar artmaya başladı.Bir nebze olsa sakindi ortalık.Yine bir komplonun ya da bir krizin çıkması için uğraş veriliyor.

Dikkatli olmakta fayda var kardeşler.

Cenab-ı Allah düşmanlarımıza izin vermeye inşallah.Bizlerede güç kuvvet ve feraset ihsan ede.

Var yine bir bit yeniği bu işlerin içinde.Bütün olamamızın yan etkilerini kullanmak istemekteler.

Allah rahmet eylesin şehitlerimiize ve gazilerimize de geçmiş olsun tez zamanda iyileşirler inşallah.

+ Kardeş yazdıklarına birebir katılıyorum ..

Şehit Kardeşlerimize ALLAH Rahmet Eylesin , Yüce Milletimizin Başı Sağolsun ..