TOK evlerinin atlar tartma yaratt

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
fft16_mf24684.Jpeg

TOKİ'nin yaptığı inşaatların çatıları tartışma konusu yarattı. Çatılardan dini mesaj çıkartan ve konuyu tartışma gündemine alan İslamcı basın. İslamcı basına göre evlerin çatılarındaki şekil haçtan başka birşey değil. Tartışmaya konu olan evler, İstanbul Hadımköy, Ankara Turkuaz Vadisi ve Balıkesir Evleri.

Balıkesir'de TOKİ konutları üzerinden geçen bir pilot, binaların üzerindeki şekli haç işaretine benzetti ve konu yerel basına yansıdı.
Ardında da İslamcı yayın organlarında adeta TOKİ aleyhinde bir kampanya başladı.

TOKİ yetkilileri ise şaşkın. Başkan Yardımcısı Ercan Tıraş, "İddialar komik. Çatılarda haç varmış, şu varmış, bu varmış biz bunlarla hiç uğraşmıyoruz. Asansör boşluğu, merdiven, yangın merdiveni konduğu takdirde çatıda bu tür şekiller çıkıyor." dedi.
[flash=300,285]http://video.milliyet.com.tr/m.swf?id=16422&tarih=2008/04/10[/flash]
Kaynak

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Gece gece bu haberi de görmek varmış. Yahu memlekette sorunlar bitti de şimdi ki mesele evlerin çatıları mı. İlginç.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
evet yaw direk haç işareti var ne anlama geliyo bu o_O TOKİ sana diyoruz  :mad:

@chimera ama abi baksana direk haç işareti farklı bir dizayn desem değil

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Bakıldığında haç işareti şeklinde görünüyor ama neyse ben bişi demiyeyim Toki topu sana attım buyur kürsü senin.

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ya abi haç şeklinde olunca noluyo yani hilal şeklinde olsa nolcak adam asansör boşlugunu hilal seklindemi yapcaktı sırf müslümanız die...

bi kere proje de öle bi kasıt olsa binanın şeklinide haç seklinde yaparlardı çok zor bişi deil :S

böyle gereksiz şeylerle uğraşarak kimler kazanç elde ediyo bilemicem....

dnzz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
her gordugunu hac sanan zıhnıyet yakında matematıkte topla ısaretı yerıne farklı bır ısaret bulur..guzel yurdumun guzel ınsanı ulke elden gıdıyor sız artı ısaretı derdındesınız

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
daha neler ya of of ülkeme bak...
abarttınız ne bu artık...yazık cidden yazık!!!

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
walla ne güzel be...
zaten o evlerde oturanlar da arada bir helikopterle falan çıkarlar yukarıdan bakarlar ne güzel haç var diye evimiz üstünde... adama haç diye ayapacak olsa daha görünür bir yere pek ala yapabilrdi...

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ne demişler;
Bi deli, bir kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkartamamış..

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
İyiki tokiden ev alma düşüncem yok :) tokiden evi olan düşünsün:D

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
İşimiz gücümüz kalmadı çıkıp çatılara bakalım, loo mühendisler değiştirin bakem hayde.

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Abi hemen baktırıyorum bizim ustaya.

"Tamam, yıkın çatıyı!"

mehmet

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Bence çatıyı yıkmayın

O işareti çatıya koyan,evin temelinede koymuş olabilir.

"Komple evi yıkın"

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Tüm çatılar SDN olacak ona göre ha :D

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
dnzz dedi ki:
her gordugunu hac sanan zıhnıyet yakında matematıkte topla ısaretı yerıne farklı bır ısaret bulur..guzel yurdumun guzel ınsanı ulke elden gıdıyor sız artı ısaretı derdındesınız

Sizin gibi her gördüğünü "dini simge" sananlardan iyidir bence. ;)
Ya da elektrik trafosunun üstünde cami resmi görüp de "aha bakın heryere cami yapmışlar" diyen CHP'li vekil olmaktan daha iyidir :D

Mesela az önce bir konu daha açıldı, Erdoğan cebinde çakı taşıyor, İslami simgeymiş... Sahnede yine CHP'li vekiller..

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ne var bunda kafamı sokacağım evim olsunda nasıl olursa olsun

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Elmacik dedi ki:
Sizin gibi her gördüğünü "dini simge" sananlardan iyidir bence. ;)
Ya da elektrik trafosunun üstünde cami resmi görüp de "aha bakın heryere cami yapmışlar" diyen CHP'li vekil olmaktan daha iyidir :D
Mesela az önce bir konu daha açıldı, Erdoğan cebinde çakı taşıyor, İslami simgeymiş... Sahnede yine CHP'li vekiller..
komedi dükkanı,
yönetmen bay kal söylüyor,
sahnede eleman vekiller müzik eşliğinde oynuyor,

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bu arada binlerce ev yapılıyor hergün. google maps'te elimizin altında. bu kadar haç diye bağıran başka çatı var mı acaba? varsa sorun yok, yapı itibariyle denebilir, ama yoksa "abi hüop bakar mısın bi sn" denebilir. benim evim olsa derdim ama google map'e düşünceye kadar helikopterim olmazsa anlayamazdım B)

GOTHiC

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yav dinlerde zaten sembol yoktur. haç sadece isayı çarmıha gerdikleri için anma konusunda takılmıştır. müslümanlığım da sembolü yoktur hilal falan değildir. inancı sembolize etmek kadar sapmış bir düşünce olabilirmi? haç bende takarım.. Ben gevurmu oldum hristiyanmı oldum hayır.. ben sadece dimizinde hoşgördüğü ve inkar etmediği bütün peygamberleri seviceksiniz e dayanıyorum ve onun anısına takıyorum.. ve bunu dini sembol olarak görenlere de sadece dinini öğren ve saygı duy diyip geçiyorum.

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
GOTHiC dedi ki:
yav dinlerde zaten sembol yoktur. haç sadece isayı çarmıha gerdikleri için anma konusunda takılmıştır. müslümanlığım da sembolü yoktur hilal falan değildir. inancı sembolize etmek kadar sapmış bir düşünce olabilirmi? haç bende takarım.. Ben gevurmu oldum hristiyanmı oldum hayır.. ben sadece dimizinde hoşgördüğü ve inkar etmediği bütün peygamberleri seviceksiniz e dayanıyorum ve onun anısına takıyorum.. ve bunu dini sembol olarak görenlere de sadece dinini öğren ve saygı duy diyip geçiyorum.
Peki Efendimizin (AleyhisSelam) anısına ne takıyorsun? yani sana dışardan bakan birisi üzerindeki haçı görüp "hristiyan olsa gerek" dediğinde (ki olabilirsinde) müslüman olduğunu Efendimizi anımsattığın ne taşıyorsun?

ayrıca Hz. İsa peygamberimiz çarmıha gerilmedi. bu yüzden haçla ilgili bir alışverişimiz olmaz. ayrıca çarmıha bile gerilmiş olsa bir müslüman olarak nasıl böyle bir işkence aletini hatırlamak, anılaştırmak isteyesin ki?
bu kafayla "Dinini öğren ve saygı duy" deyip geçeceğin kişileri kendin gibilerden seçmezsen pek geçemezsin söyleyeyim ...