Anket TOGG Vs Tesla, Siz Olsanız Hangisini Tercih Edersiniz?

TOGG T10X vs Tesla Model Y

• TOGG T10X

Kullanılan: 16 42.1%
  • Tesla Model Y

Kullanılan: 22 57.9%

• Kullanılan toplam oy
    38

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
543
Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde TOGG'un fiyatı açıklandı. Çekiliş ile (Ön sipariş için) ilk sahipleri de belli oldu. Hatta bu çekilişe ShiftDelete.Net'ten @Hakkı Alkan ve Furkan Karaca da katıldı. Maalesef TOGG T10X modeli için çekilişte kazanan isimler arasında yer alamadılar. Tabi sadece onlar değil, binlerce insan bu çekilişte hak sahibi olamadı. Dün ise Tesla, güzel bir etkinlik ile Model Y'yi Türkiyede rekabetçi bir fiyatla satışa sunacağını açıkladı.

TOGG taliplileri sizce bu duruma nasıl tepki verecek, TOGG almaktan vazgeçip Tesla Model Y'ye yönelecek mi? Gibi sorular da akıllarda merak uyandırdı.

WhatsApp-Image-2023-04-03-at-21.45.57.jpeg

Buradaki haberin detaylarında TOGG T10X ve Tesla Model Y'nin kıyaslaması bulunuyor.
Ben Tesla'nın güzel bir hamle ile Türkiye'ye giriş yaptığını ve Tesla Model Y'nin fiyatlandırmasında TOGG T10X'in fiyatının oldukça etkili olduğunu düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Diyelim ki Türkiye'den bir elektrikli araç satın alacaksınız ve bu iki model arasında kararsız kaldınız, siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Tabiki Tesla. Togg daha ne ki yeni ortaya çıkmış marka.

Dertsizali

Profesör
Reaksiyon puanı
2,177
Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde TOGG'un fiyatı açıklandı. Çekiliş ile (Ön sipariş için) ilk sahipleri de belli oldu. Hatta bu çekilişe ShiftDelete.Net'ten @Hakkı Alkan ve Furkan Karaca da katıldı. Maalesef TOGG T10X modeli için çekilişte kazanan isimler arasında yer alamadılar. Tabi sadece onlar değil, binlerce insan bu çekilişte hak sahibi olamadı. Dün ise Tesla, güzel bir etkinlik ile Model Y'yi Türkiyede rekabetçi bir fiyatla satışa sunacağını açıkladı.

TOGG taliplileri sizce bu duruma nasıl tepki verecek, TOGG almaktan vazgeçip Tesla Model Y'ye yönelecek mi? Gibi sorular da akıllarda merak uyandırdı.

Buradaki haberin detaylarında TOGG T10X ve Tesla Model Y'nin kıyaslaması bulunuyor.
Ben Tesla'nın güzel bir hamle ile Türkiye'ye giriş yaptığını ve Tesla Model Y'nin fiyatlandırmasında TOGG T10X'in fiyatının oldukça etkili olduğunu düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Diyelim ki Türkiye'den bir elektrikli araç satın alacaksınız ve bu iki model arasında kararsız kaldınız, siz olsanız hangisini tercih edersiniz?
Bana yıllardır niyeyse tesla da bir Türk markası gibiymiş gibi geliyor. ?
Mesela bir araba yaptık başına t harfini koyduk herhalde ondan ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Toyota da öyle geliyor ?

Gelelim soruya tabi ki de Togg ama şimdi değil

Mexy_1864

Öğrenci
Reaksiyon puanı
70

Siz ne düşünüyorsunuz?

Tesla. Çünkü TOGG'un sağlamlık testi bile yok ve ne olacağı belli değil.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
herkes toggun ne olduğu bellisiz diyor sanki üç beş tane çocuk yapmış gibi davranıyor :D hiç bilmiyorsanız böyle boş yorum yapıp kendinizi küçük düşürmeyin en iyisi

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,752
herkes toggun ne olduğu bellisiz diyor sanki üç beş tane çocuk yapmış gibi davranıyor :D hiç bilmiyorsanız böyle boş yorum yapıp kendinizi küçük düşürmeyin en iyisi
Yıllardır piyasada olan markalar bile hata yapabiliyorken piyasaya yeni çıkmış ve yerli araç üretmemiş bir ülkenin aracına tabiki de güvenilmez. Tofaş'ı saymıyorum yürüyen tabut o zaten.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
TOGG araba satmaya başlasın, kaza testleri paylaşılsın da inanalım.
TOGG Euro NCAP test sonuçları çıktı mı? Gürcan Karakaş'tan Euro NCAP 5 yıldız açıklaması avrupa onaylı testler yapılıyor merak etme yapılınca da sonuçlar paylaşılır. Geçenlerde servisi yok şuyu yok buyu yok diye kötülüyorlardı halbuki şu anda türkiyenin 7 bölgesinde servisi açıldı daha şimdiden. Önce bi araştırıp ona göre yorum yaparsak daha iyi olur

Yıllardır piyasada olan markalar bile hata yapabiliyorken piyasaya yeni çıkmış ve yerli araç üretmemiş bir ülkenin aracına tabiki de güvenilmez. Tofaş'ı saymıyorum yürüyen tabut o zaten.
illaki hataları olur ama dediğim gibi bunu deneyimsiz çocuklar yapmıyor yüzlerce teste tutuyorlar. sizin düşündüğünüzü düşünemeyecek kadar kapasitesiz mühendisler yapmıyor bunu

Mexy_1864

Öğrenci
Reaksiyon puanı
70
TOGG Euro NCAP test sonuçları çıktı mı? Gürcan Karakaş'tan Euro NCAP 5 yıldız açıklaması avrupa onaylı testler yapılıyor merak etme yapılınca da sonuçlar paylaşılır. Geçenlerde servisi yok şuyu yok buyu yok diye kötülüyorlardı halbuki şu anda türkiyenin 7 bölgesinde servisi açıldı daha şimdiden. Önce bi araştırıp ona göre yorum yaparsak daha iyi olur

illaki hataları olur ama dediğim gibi bunu deneyimsiz çocuklar yapmıyor yüzlerce teste tutuyorlar. sizin düşündüğünüzü düşünemeyecek kadar kapasitesiz mühendisler yapmıyor bunu
Araç çıktıktan, kazalar yapıldıktan sonra mı testler yapılacak?

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Araç çıktıktan, kazalar yapıldıktan sonra mı testler yapılacak?
euro ncap testleri satışa çıktıktan sonra başlıyormuş. Bildiğim kadarıyla kendileri şimdiye kadar kaza da dahil olmak üzere testleri yapılıyordu. Hiç internette arattın mı bunları yoksa direkt buraya gelip saydırıyor musun merak ettim?

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,752
Yav hocam bende farkındayım yüzlerce teste tutulduğunu. Kimse iddia etmiyor test edilmediğini zaten. Demeye çalıştığım şey dünya çapındaki, yıllardır araba üreten markalar bile hata yapıyor. Bu markanın da ülkenin de araç geçmişi yok, o yüzden güvenmeyen kişi sonuna kadar haklı.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Yav hocam bende farkındayım yüzlerce teste tutulduğunu. Kimse iddia etmiyor test edilmediğini zaten. Demeye çalıştığım şey dünya çapındaki, yıllardır araba üreten markalar bile hata yapıyor. Bu markanın da ülkenin de araç geçmişi yok, o yüzden güvenmeyen kişi sonuna kadar haklı.
evet doğru ama türkler desteklemezse yabancılar mı destekleyecek şu an :d
şimdi destek olunmazsa nasıl geliştirilip dünyaya açılacak bu otomobil

Reaksiyon puanı
8,024
TOGG araba satmaya başlasın, kaza testleri paylaşılsın da inanalım.
Azıcık mantıklı düşünerek Togg'un hangi segmentte araç olduğunu, o segmentte ortalama hangi sonuçlar alındığı yorumlanarak bunun cevabına varabilirsin aslında.

Arabalar satıldıktan sonra mı test yapılacak gibi ilginç bir soru sormuşsun. Konunun başından beri kaza testi de kaza testi diyorsun lakin işleyişi bilmemen ikonik. Araçlar piyasaya sürüldüğünde Euro NCAP gibi bir sürü test gerçekleştiren şirket araçları rastgele seçip alır ve test eder. Yoksa sağlamlık testine markalar farklı şekilde araçlar teste yollardı.

Aracın yapım ekibinde forum üyeleri yok farklı departmanlardan mühendisler var. Senin benim düşündüğümüz şeyleri öncesinde düşünüp uygulamaya koymakla mükellef bu kişiler. İlla kötülemek için kendinizi komik duruma düşürmek yerine farklı eleştirisel noktalardan eleştirmeniz daha doğru olmaz mı?

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Togg dedim ama gider Toyota Corolla Cross falan alırdım.

®Shift®

Profesör
Reaksiyon puanı
1,805
Bile bile elma varken armut seçilmez, tesla.
Burda laf dedirtmem togga ne eksiğini gördünde armut diyorsun fiyatlar belli Tesla Y'nin klasiği 1 Milyon 600 bin TL. Togg T10xin üst modeli 1 Milyon 250 bin TL
Arabayı Kötülemek için yer arıyorsunuz bu Türkiyenin arabası malum partinin değil.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Bana bıraksanız araba almam. Çünkü yakıt da elektrik de çok pahalı.

Neyse konuya dönecek olursam TOGG alırdım. Yeni şeylere imkan vermek lazım. Evet sırf bunun için TOGG alırdım. Ama milyon TL ödemek zorunda olmasam.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bu tarz karşılaştırmaları yanlış buluyorum.

Bizim insanımız emeklemeden uçacak sanıyor. Tabii ki şuan TESLA daha iyidir. Daha dün kurulan bir firma ile 15 senelik firma bir olur mu !!!

Ama sistem ne kadar ekmek o kadar köfte olarak bakmak lazım. Lafa tesla çok iyi TOGG çöp kesin alınmaz gibi girmemek lazım. Birisi C SUV gibi diğeri B binek gibi daha çok ve aralarında 400-600 bin TL fiyat farkı var.

TOGG'un daha gelişme süreci olmalı. Tesla dediğiniz araçlar 2008'den beri üretiliyor ve şimdiye kadar 1.2 milyondan fazla satmış. ( Yaşı biraz büyük olanlar Tesla'nın da ilk zamanlarını hatırlar belki yanan araçlar kontrolden çıkan araçlar flan haberleri çıkardı. ) Şimdi şimdi sistem baya oturdu.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,128

Dunya'da ne markalar. ne hatalar yapiyor ya bu bakis acisi cok yanlis. Insanin dogasinda hata yapmak var cunku. TOGG cok guzel, ama ne simdiden abartip sanki en iyi arabaymis gibi anlatmak lazim ne de gommek lazim. Yollara cikip yurusun bir arac ondan sonra konusmak daha mantikli. Yazilim gelistirirken de boyledir mesela sen ne kadar test edersen et urun canliya ciktigi zaman her zaman sorun yasanma olasiligi var ve bazi sorunlari urun canliya cikmadan da goremezsin.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Fiyat dememis konu. Hangisini tercih edersin demis. O yuzden tesla
Tesla model y mi yoksa togg t10x mi alırsınız demiş. Alırken tüm özelliklerini göz önünde bulundurarak almaz mısın? Bu yüzden fiyatı da dahil edersek togg daha mantıklı dedim

Dunya'da ne markalar. ne hatalar yapiyor ya bu bakis acisi cok yanlis. Insanin dogasinda hata yapmak var cunku. TOGG cok guzel, ama ne simdiden abartip sanki en iyi arabaymis gibi anlatmak lazim ne de gommek lazim. Yollara cikip yurusun bir arac ondan sonra konusmak daha mantikli. Yazilim gelistirirken de boyledir mesela sen ne kadar test edersen et urun canliya ciktigi zaman her zaman sorun yasanma olasiligi var ve bazi sorunlari urun canliya cikmadan da goremezsin.
Tabiki illaki hataları olacak ama şu an kimse destek olmazsa bu işin devamı da zor gelir. Zaten hata olsa da arabayı patlatan bir hata olacak değil o yüzden bu hatalar yüzünden araba çöpmüş gibi davranmaya gerek yok diye düşünüyorum sonuçta yeni çıkan bir araba mecbur hataları olacak