Soru Tırnak batmasından nasıl kurtulurum

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,531
Screenshot_20230217_003922_Gallery.jpg

Arkadaşlar bu duruma 5 sene önce yakalandım kalıtsalmış çektiğim acıyı bi Allah bilir baş parmakta hem tırnak batması hemde mantar var tırnak az uzasın hemen dönüyor bundan nasıl kurtulabilirim çaresi var mı?

Kalıtsal olmadan bir çaresi olmalı.]]

Son düzenleyen moderatör:

Nixc0r

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,144

OzkanK.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,062
Tırnağı çektirmen lazım. Bu denli ilerledimi kolay kolay geçmiyor.

Bendede yıllar önce ufak çaplı batma olmuştu. Çoraplar hep kan oluyordu veya biri ayağıma bastığında ömrümden ömür gidiyordu.

Canım yana yanada olsa kanata kanata tırnağı derince kesip orayı pansumanlaya pansumanlaya iyileştirmiştim ben tırnağımı. Ama ne olursa olsun gene batmaya meğil ediyor hemen tırnağı uzunca bir süre kesmeyince.

Çevremde iki ayak parmağıda batıp ameliyat ile çektiren insan var. Bünyede büneyeye değişiyor. Kimisi ne kadar iyi kessede tırnağı geçmiyor.

Constantin87

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,955
Ekli dosyayı görüntüle 179175

Arkadaşlar bu duruma 5 sene önce yakalandım kalıtsalmış çektiğim acıyı bi Allah bilir baş parmakta hem tırnak batması hemde mantar var tırnak az uzasın hemen dönüyor bundan nasıl kurtulabilirim çaresi var mı?

Kalıtsal olmadan bir çaresi olmalı.]]
bu bir kere benim de başıma geldi tırnağımı çektirdim, acısı halen bende :) Doktor dikiş atalımda tekrarlamasın demişliğini hatırlıyorum, sonrasında da hiç olmadı tekrardan. Tabi bende tırnak kesme ve ayakkabı seçimine daha çok dikkat eder oldum.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,531
bu bir kere benim de başıma geldi tırnağımı çektirdim, acısı halen bende :) Doktor dikiş atalımda tekrarlamasın demişliğini hatırlıyorum, sonrasında da hiç olmadı tekrardan. Tabi bende tırnak kesme ve ayakkabı seçimine daha çok dikkat eder oldum.
Bende attığım tırnağımı çektirdim ama değişen birşey olmadı