Tiktok a bakışınız nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

mustafaozan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
selamlar arkadaşlar tiktok hakkında düşünceleriniz nedir insanlar orayı bir geçim kaynağına çevirmye çalışıyor ve google da artık bnu göstercekmiş

Mysterious Master

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
Gereksiz bir platform olduğunu düşünüyorum. Oradaki birçok kişi kendini gülünç duruma düşürecek anlamsız videolar çekip herkesin görüntüleyebileceği bu platforma yüklüyor. YouTube gibi bir geçim kaynağı olacağını sanmıyorum çünkü YouTube'da böyle kötü videolar olduğu gibi yararlı videolar da var ama bu platformdaki tüm videolar eğlence için çekilmiş bana göre gereksiz videolar.

Mysterious Master

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
Ben kullanmıyorum ama isteyen kullansın, eğlensin bence. Zaten ülkenin hali ortada. İnsanların eğlenmeye ihtiyacı var.

ve evet her sosyal medya ünlüsü gibi çok fazla para kazanıyorlar.
Haklısınız aylık bir uzman doktor 10000 TL maaş alırken böyle "sosyal medya ünlüleri" 20 - 30000 TL para kazanıyor.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Aslında potansiyeli olan bir sosyal medya. İnsanların ilginç şeyleri paylaşabileceği biryer ama salak salak paylaşımlar yapan kişilerin türkiye'nin akıl seviyesini düşürmeye çalıştığı biryer. Uygunsuz içerik paylaşıldığını duydum (kullanan arkadaşlarımdan) buna rağmen yaş sınırı 13 zaten kimse bu kurala uymuyor. 10 yaşındaki çocuk da kullanıyor. Bir de yetişkinler de bu tür saçma paylaşımlarda bulunuyor. Onlar bunu nasıl yapıyor anlamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biz Shiftdelete Forumu üyeleri olarak bizim böyle 5 Kuruş etmeyen insanlarla işimiz yok.
benim maalesef arkadaşlarım var ve cidden onlardan mağdurum.

sonumutbükücü

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Tiktok un adı çıkmış bence sonuç olarak baktığında tiktoktaki herkes ınstagramda da yer almakta

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Ülkemizde çoğu insan günlük 12 saat çalışıp aylık 2800tl alıyorken onların oturmaya yarayan bölümünü sallayıp EEĞĞĞĞĞ diye bağırıp aylık on binlerce lira kazanmasına sinir oluyorum. Yasaklamak saçma olur. Keşke hiç çıkmasaydı.

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Şimdi Tiktok hakkıdna düşüncülerim şu şekilde.Tr serveri hakkında konuşacak olursam bir çok vasıfsız insanın saçma sapan hareketler yaparak gereksiz ünlendiği bir platform.Oyun videoları ya da dizi film editleri paylaşan tiktok sayfalarına bir şey demiyorum hatta canım sıkıldığında bende bazen girip oyun videolarına bakıyorum.Bu saçma sapan hareketleri yapanlar küçük çocuklara da özendirdiği açık bir şekilde ortada.Uzun lafın kısası Türkiye'de tiktok serverları kapatılması hatta play storedan kaldırılmasını isterim.Türkiye'den diyorum çünkü Türkler kötü kullanıyor.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Arkadaşlar TikTok eğlenceli bir sosyal medya platformu. Gerek kullanımı olsun gerek düzenlemedeki araçları olsun ileri düzeyde bir uygulama. Bunu sizin sevmemenizin nedeni salak saçma insanlar. Mesela benim de düşüncelerimi paylaştığım bir sayfam var ve 8000 üzeri takipçim var. Salak saçma videolar paylaşmıyorum.
Bazı sayfalar var kısa oyun kesitleri paylaşıyor, bazı bilgi sayfaları var günlük video atıyorlar ve gerçekten videoyu sonuna kadar izleyeceğiniz ilgi çekici şeyler paylaşıyorlar. Film sayfaları var, kısa sahneler ve film önerileri paylaşıyorlar.
Yani bu kadar konuyu bir araya toplayabilen bir platforma küfür etmek saçmalık çünkü sizin kızdığınız şey TikTok değil insanlar.

Şimdi Tiktok hakkıdna düşüncülerim şu şekilde.Tr serveri hakkında konuşacak olursam bir çok vasıfsız insanın saçma sapan hareketler yaparak gereksiz ünlendiği bir platform.Oyun videoları ya da dizi film editleri paylaşan tiktok sayfalarına bir şey demiyorum hatta canım sıkıldığında bende bazen girip oyun videolarına bakıyorum.Bu saçma sapan hareketleri yapanlar küçük çocuklara da özendirdiği açık bir şekilde ortada.Uzun lafın kısası Türkiye'de tiktok serverları kapatılması hatta play storedan kaldırılmasını isterim.Türkiye'den diyorum çünkü Türkler kötü kullanıyor.
Bu arada haklısın. TikTokun yüz karası olan kısım Türkiye tarafı çoğunlukla. Doğru düzgün, yolunda olan insanlara kullanım izni verilmeli sadece. Kafasına esen video çekince çöplükten başka bir şey olmuyor. Aynı şekilde8 yaşındaki kardeşimde aptal aptal cellat babamız cemre annemiz diye geziyor. Ağzının üstüne vurucam bi gün.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Arkadaşlar TikTok eğlenceli bir sosyal medya platformu. Gerek kullanımı olsun gerek düzenlemedeki araçları olsun ileri düzeyde bir uygulama. Bunu sizin sevmemenizin nedeni salak saçma insanlar. Mesela benim de düşüncelerimi paylaştığım bir sayfam var ve 8000 üzeri takipçim var. Salak saçma videolar paylaşmıyorum.
Bazı sayfalar var kısa oyun kesitleri paylaşıyor, bazı bilgi sayfaları var günlük video atıyorlar ve gerçekten videoyu sonuna kadar izleyeceğiniz ilgi çekici şeyler paylaşıyorlar. Film sayfaları var, kısa sahneler ve film önerileri paylaşıyorlar.
Yani bu kadar konuyu bir araya toplayabilen bir platforma küfür etmek saçmalık çünkü sizin kızdığınız şey TikTok değil insanlar.

Bu arada haklısın. TikTokun yüz karası olan kısım Türkiye tarafı çoğunlukla. Doğru düzgün, yolunda olan insanlara kullanım izni verilmeli sadece. Kafasına esen video çekince çöplükten başka bir şey olmuyor. Aynı şekilde8 yaşındaki kardeşimde aptal aptal cellat babamız cemre annemiz diye geziyor. Ağzının üstüne vurucam bi gün.
10000000% katılıyorum.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Bu arada saçma sapan Türkçe videoları daha az görmek isteyen arkadaşlar uygulama dilini İngilizce yapın ve karşınıza Türkçe video çıktığında izlemeyin ve etkileşime girmeyin. Algoritma bir zaman sonra Türkçe videoları karşınıza çıkarmayacak. Yabancı içeriklerle etkileşime girmeye başladıktan sonra beğendiğiniz videolara benzer Türkçe videolar görmeye başlıyorsunuz.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Tiktok:
copluk.jpg

Son düzenleme:

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
TikTok 4 e ayrılır:

1) Yaratıcı ve komik içerikler yapanlar. (%1)
2) Orasını burasını sallayıp abaza kitleyi avlayanlar. (%65)
3) TikTok Dilencileri. (%10)
4) Akımlara uyanlar ve özentilik yapanlar. (%24)

TikTok izlerim ama sadece 1. maddedekileri izlerim.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
selamlar arkadaşlar tiktok hakkında düşünceleriniz nedir insanlar orayı bir geçim kaynağına çevirmye çalışıyor ve google da artık bnu göstercekmiş
Yabancılarda cidden harika şeyler çıkabilen ama türk bölümünde milletin aptal aptal dans ettiği ve özürlüce hareketler sergilediği yer.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Bence tiktok çok şeye bölünür ama temel kemik olarak 2ye bölünür;

1)Tiktoku "sadece eğlenmek"için oyun videoları gündelik videolar izlemek,sevdikleri insanları takip eden,iyi yönüyle kullanan,ben mesela tiktokta avukat takip ediyorum
2)Afedersiniz ama tam geri******ların olduğu ab*za insanların olduğu kızların bazı bölgelerini kullanarak ünlendiği,küçük kızların ay cemre ay cellat diye fan page yaptıkları kısım

Tiktoku böyle eleştirirsek daha faydalı olur o kadar insan biliyorumki ne bilmediğimiz bilgiler anlatan,umarım bir farkındalık olmuştur aramızda.