Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,344
  • Barış içinde köle olmaktansa, tehlike içinde özgür olmayı yeğlerim.
  • Çiftçiler yeryüzünün en değerli yurttaşlarıdır.
  • Eğer gazetesiz yönetimler ile yönetimsiz gazeteler arasında seçim yapmam gerekseydi, hiç duraksamadan ikincisini seçerdim. Fakat bununla, her insanın bu gazetelere erişebilmesini ve onları okuyacak yetkinlikte olmasını kastediyorum.
  • Hükûmete direniş ruhu bazı durumlarda o denli kıymetlidir ki bu ruhun her daim canlı tutulmasını dilerim. Esasen bu direniş, çoğu zaman haksız nedenlerle olur ancak böyle olması, hiç olmamasından iyidir.
  • Özgürlük ağacı, belirli aralıklarla vatanseverlerin ve vatan hainlerinin kanlarıyla sulanmalıdır.
  • Söz konusu güç olduğunda, insanlara hiçbir zaman güvenme ve onları kötülük yapmamaları için anayasanın zincirlerine bağla.
  • Kitaplar olmadan yaşayamam.
  • Bilgi güçtür... Bilgi güvenliktir... Bilgi mutluluktur...
  • Fonlama adı altında gelecek kuşakların ödeyeceği harcamaları yapmak büyük çapta istikbal dolandırıcılığından başka bir şey değildir.
  • Tadeusz Kościuszko'nun tek bir davası vardı, insanın özgürlük ve mutluluğu...
  • Tüm gözler insan haklarına çevrildi veya çevriliyor.
  • Herhangi bir ülkede işlenmemiş topraklar ve işsiz fakirler varsa, mülkiyet yasalarının tabii hakkı ihlal edecek kadar yayılmış olduğu besbellidir.
  • Yönetim kurmanın tek amacı, o kurumun altında toplanan genel kütle için, olabilecek en büyük mutluluğu sağlamaktır.