Haber The Sims 5 ücretsiz olabilir!

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,657
the-sims-project-rene_6x46.jpg

EA, görünüşe göre The Sims 5'i ya da resmi adıyla Project Rene'yi, Fortnite'ınkine benzer bir para kazanma modeli ile piyasaya sürecek. Böylece Sims 5, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe izin verecek ve başlaması ücretsiz bir oyun olacak.

Sims Community'nin verdiği bilgiye göre EA, Project Rene için bir pazar yeri ve monetization yani oyun içi para kazanma sorumlusu arayan bir iş ilanı yayınladı ve yapımı "başlaması ücretsiz" bir oyun olarak tanımladı.

Aday, "başlaması ücretsiz olan bu oyundaki tüm içeriğin fiyatlandırması ile ilgilenecek, en uygun fiyatlandırma ve içerik mimarisine sahip olunmasını sağlayacak, oyuncuların talebini karşılamak için oyun içi içerik ihtiyaçları konusunda içerik ekiplerine rehberlik ederek ortak bir çalışma yürütecek".

Pozisyonun gerektirdiği bir diğer sorumluluk ise oyun içi pazar yeri ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin yönetimi olacak. Aday, "Project Rene'nin oyun içi içerik ve ugc (ücretsiz ve ücretli) pazarının sorumluluğunu üstlenecek ve verilere dayalı oyuncu merkezli bir oyuncu satın alma yolculuğunu yönetecek: Oyuncular için mevcut değeri en üst düzeye çıkarmak, oyuncu harcama modellerini optimize etmek ve oyuncu kaybını en aza indirme".

Benzer bir modele mi geçiliyor?
EA, geçtiğimiz Mart ayında Roblox benzeri Fortnite Creative 2.0'ı piyasaya sürerek oyuncuların kendi içeriklerini ücretsiz ya da ücretli olarak diğer kullanıcıların kullanımına sunmasına izin verdi. İş ilanında bahsedilen para kazanma modeli de bu sisteme çok benziyor. Söz konusu iş ilanı da The Sims 5'in standart versiyonunun yeni evler, kıyafetler ve benzeri şeyler satın almak isteyenler için ek satın alımların mevcut olduğu ücretsiz bir oyun olabileceğine işaret ediyor.

IGN, EA'den Project Rene'nin kazanç modeli hakkında yorum talep etti.

Yeni Sims oyunu Ekim 2022'de duyurulmuş ve Rene ismi yenilenme, rönesans ve yeniden doğuş gibi tabirleri temsil etmesi ve "geliştiricinin The Sims'in parlak geleceği için yenilenmiş bağlılığını temsil etmesi" için seçilmişti.

IGN Türkiye

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,657
The Sims serisini seven birisi olarak bu oyunu dört gözle bekliyorum. Umarım Mac'e de gelir.
Benim Sims oyunları ile alakam pek olmasa da kardeşim bayağı sever. Steam üzerinde 350 saat Sims 4'ü var, bi' 150 saatte korsan olarak vardır diye düşünüyorum. Açıkçası ben hiçbir zaman sevemedim.

Son mesajlar