Teşekkürler SDN Dostları / Red-Bird

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
yazı redbird e aittir!

Büyüdükçe daha bir anlam katılıyor geçmişe. Zaman içerisinde yaşadıklarımız o an için basit geliyorsa, ilerleyen günlerde daha da bir acı verebiliyor veya kendimizi bitirdiğimiz bir konu aylar yıllar sonra ne de aptalmışım bunun için ağlanırmı dedirtebiliyor işte. Büyüdükçe daha bir umarsız oluyoruz belki de. Belki de hayatın bizden ibaret olmadığının farkına varıp tökezlememek için umarsız davranmaya çalışıyoruz kim bilir.

Her yaşanan olayın binlerce açıklaması var aslında. Tek bir açıklama hiç bir anıya yetmiyor çünkü.
Mesela;
‘ ….. günü, üzgün olduğum için ağlamıştım. ‘ demek yetmiyor gözyaşlarımın tercümanlığına. Ne için ağlamıştım, ne olmuştu da akıtmıştım gözyaşlarımı!!! Binlerce açıklama yapmak mümkün kılıyor yaşanmış zamanlarımızı.

Sen geçtiğinde içimden, tek bir cümle yakışıkalmıyor seni anlatmaya. Hiç bir cümlede tam olarak anlatamıyorum seni ya neyse…

Uzun zaman önce bi söz vermiştim. Teşekkürümü dile getirecektim SDN dostlarıma.
Şimdi ne kadar uzar gider yazdıklarım bilmiyorum ama yazmayı atladığım biri olursa şimdiden çok özür diliyorum.

Kimden başlarsam başlim ilk onu yazmış son bunu yazmış düşünceleri geçsin istemiyorum içinizden. Herbiriniz kendinize sıra geldiğinde ilk yazılmış gibi okuyun lütfen. Ayrım yapmadan yazıyorum çünkü bu yazımı…

Ve başlıyorum;

Alengirli : Cır cır konuşmalarını özledim. Ve ben ne zaman konuşursam konuşim dinleyip, tatlı dilinle verdiğin cevapları. Dedim ya bir kaç kelime yetmeyecek anlattıklarıma ama kısa kısa yazmaya çalışacağım herkes için. Teşekkür ederim dostluğunu paylaştığın için. Zaten önceki yazımda bol bol teşekkürlerimi dile getirmiştim sana… Yine teşekkür ediyorum bolca…

Berkin : İlk tanıştığımızdan beri beni pek sevmediğini düşündüm hep. Kime bu düşüncemi söylesem onun yapısından kaynaklı soğuk gözükür ama sever neden sevmesin ki cevabını aldım. Ve bu denilenlere inanmak güzeldi. Şakalarında çok güldüğüm oldu ama çokça da tabiri caizse dondum kaldım, anlayamadığım için cümlelerini. Ama herşeye rağmen güzel anılardı, Teşekkür ederim sana.

Troy : Bana şişko şişko diye diye şişko eden kişi
icon_razz.gif
… Şaka bir yana, her seferinde ofise habersiz geldiğim için şimdi özür diliyorum sevgili ofis çalışanlarından ilk önce de senden sayın Adminim. Güler yüzün, güzel paylaşımların için ve ofiste bulunduğum anlar boyunca beni çekmek zorunda kalıp mecburen çektiğin için, beni kırmadığın için, Bu harika siteyi bize sunduğun için ve de güzel arkadaşlığın için çok teşekkür ediyorum.

Kullanıcı : Askerlik bitecek ve geleceksin Allah’ın izni ile. Sıcak kanlılığın ve arkadaşlığın için ve çoğu zaman msn’de yazdıklarına cevap veremediğim olsa da, darılmadığın ve gücenmediğin için çok teşekkür ederim. Ayrıca samimi dostluğun içinde teşekkür ederim.

Emel : Dobralığını seviyorum senin. Ve kurduğun cümlelerin anlam yüklü oluşunu. Aramızda öyle çok bir muhabbet geçmese de, paylaştıkların ve paylaştıklarımı dinlediğin için teşekkür ederim.

Webmaster : Küçük adam. Benim için yaptığın tüm fedakarlıklar için, sırdaşlığın ve kocaman kalbinin güzelliği için çok teşekkür ederim.

Ziraatçi-Darkangel : Tatlı dilli şeker kız, o güzel sohbetlerin için teşekkür ederim.

Amesfa : Sanırım bir karşılıklı ağlamadığımız kalmıştır. Dertler bitmez evet ama senin gönlünde güller açmalı bilmelisin. Teşekkür ederim sırdaşlığına,dostluğuna.

Chimera : Ne diyim sana! Seninle konuşurken cümleler tükenmek bilmiyor. Gevezelik hat safhaya çıkıyor. Burcumuzun verdiği özellikten olsa gerek, en iyi anlaştığım insanlardan birisin. Teşekkür ederim herşey için. Seni üzdüğümde bile benim ruh halimi düzeltmeye çalıştığın için. Çantamı taşıdığın için de ayrıca sana ve alengirli’ye teşekkür-ü bir borç bilirim.

OnlineDestek : Nerelerdesin meslektaşım. Sanırım mail adresin değişti! Dertleşmeyeli çok oldu. Görüşmek ümidiyle. Teşekkür ederim arkadaşlığına.

Elmacık : Herşeye insanın güzel bir cevabı olur mu! Ya da, taa Adanalardan beni dövme ile tehdit edip susturmayı başaran başka biri daha var mı! Paylaştığın her doğru düşüncelerin için teşekkür ediyorum ve bilesin ki sen güzellikleri hakedenlerdensin.

Krasiv : Nerelerdesin sen! Şen şakrak konuşmalarımızı unuttum sanma. Herşey için çok teşekkür ederim sana. İstikrarlı ve emin davranışlarını hep örnek almaya çalışıyorum. Umarım başarabiliyorumdur.

Onair : Gecelerin yemek yaramazı. Sinirlendiğimde hemen yatıştıran, sakinleştirici hap gibiydin
icon_smile.gif
ne muhabbetlerimiz oldu şimdi hatırlıyorum da… Gülmekle geçiriyorduk çoğu muhabbetlerimizi. Yazdığımız şiirler pek iç açıcı olmasa da biz hem hüznü hem neşeyi bir arada yaşıyabiliyorduk bence. Teşekkür ederim herşey için sana.

Beste : Kendisi bildiğim kadarı ile artık aramızda yok ama ben sana da güleç yüzün, güzel sohbetin için çok teşekkür ederim ablacım
icon_smile.gif
Aynı zamanda Nemesis’e de tabi.

Pesimist : Berkin’de yazdığım cümlelerin bir kısmını sende de dile getireceğim. Her ne kadar beni pek sevmediğini düşünüyor olsam da zamanla alıştım soğuk cevaplarına(yanlış anladığımı sonradan belirtmiştin, eskiden soğuk geliyordu cevapların. Yanlış anlaşılma olmasın, artık değil yani J). Önceleri yazılarını okumak şimdiki kadar zevk vermiyordu ne yalan söylim. Ama artık her bir cümlenden ayrı ayrı anlamlar çıkarmaya başladım. Sanırım artık kafam daha boş, herşeyi çok daha fazla incelemeye fırsatım oluyor . Yazmaya devam et. Gerçekten çok başarılısın. Pek konuşmuşluğumuz olmasa da herşeye rağmen teşekkür ederim en çok ta sana her yazdığım şeye cevap verdiğin için
icon_smile.gif

Emu : Geveze arkadaşım benim. Senin davranışlarını teyzemin oğluna çok benzetiyorum, bunu da burda ilk defa belirtiyorum. Sende burdan okuyarak öğreneceksin. Bu yüzden de seninle muhabbetlerimizde anlaşabildiğimi düşünüyorum. Son davranışından sonra çok düşünceli biri olduğunu da tescillemiş oldum. Teşekkür ederim arkadaşlığın için.

Too-late : Nerelerdesin bilmiyorum ama umuyorum ki çok çok iyisindir. Özledim seni. Teşekkür ederim herşey için.

Erthon : Kayıplardasın ama unutulmadın bilesin. Dostluğun için teşekkür ediyorum sana. Pilavımı beğenmediğini de unuttum sanma. Her pilav yapışımda aklıma gelmiyor değil. Ama suç benim değil di, pilavı dinlerdirememiştim siz saygıdeğer acıkmış arkadaşlarım yüzünden
icon_smile.gif

Patrick : Askerden geldin, yoğun bir tempoda ilerliyorsun. Umarım yolun çok açık olur arkadaşım. Teşekkür ediyorum sana paylaşımların için.

Runal : Pişt, çok uzun zamandır görüşemiyoruz ne yazık ki. Çok iyisindir umarım. Ne dedikodular yaptık seninle, çok güldürdün beni. Dertlerimiz bazen aynıydı, tüm içtenliğin için teşekkür ederim sana.

Linux : Şiir sever arkadaşım. Herşeyin altında bi bit yeniği (doğru mu yazdım emin değilim anlayın siz
icon_biggrin.gif
) aradığını unutmadım. Gizli buluşmaların güldürücülerindendir kendisi. Teşekkür ederim sana arkadaşlığın için.

Muzur : Hayat sana güzel yüzünü gösterir inşallah. Teşekkür ederim sırdaşlığına, arkadaşlığına.

Hellish&Handsome : Çok fazla görüşmedik sizinle buluşma dışında ama yine de herşey için teşekkürler.

Radon : Güller içinçok teşekkür ederim. Çekingen kardeşim
icon_smile.gif

Fish : Güzel yürekli kız. Nerelerdeyim bilmiyorsun dimi! İnan hoş sohbetine hasret kaldım. Teşekkür ederim güzel yüreğinde benimle buluştuğun için.

Titanyum : Tatlıyum, sdn msn buluşmalarının adamı teşekkür ederim arkadaşlığına.

Trauma : Ablacım, beni unuttun sen. Hayırsız kardeş çıktın ama canın sağolsun. Umuyorum çok iyisindir. Destek verici konuşmaların için çok teşekkür ederim.

Warkortali : Muhabbetin ve hoşgörün için teşekkür ederim sana…

Bilmişgülücük : Sende uzun zamandır yoksun. Yorumlarının sadeliğindeki güzellikler için, tatlı dilin için çok teşekkür ederim…

Byhck : Teşekkür ederim muhabbetlerindeki anlamlı cümlelerin ve arkadaşlığın için.

Calvaria : Şiir bölümünde sıkça rastladığım arkadaşlarım arasında geçmekteydin ama artık çok sık uğramıyorsun sanırım. Teşekkürler yorumlarına…

Mehmet : Abicim seni tanımıyorum, yorumlarınla biliyorum seni ve Teşekkür ediyorum Din kültürü ve ahlak bilgisi bölümünde yararlı bilgileri bize hatırlattığın ve bilmediğimiz bazı şeyleri öğrenmemize vesile olduğun için.

Teşekkürlerime son vermek istemiyorum ama çok uzun bir yazı olduğunu düşünüyorum. Belki de okurken sıkılıcaksınız, belki de uzunluğuna aldanıp direk çıkıcaksınız bilemiyorum ama Herkese çok teşekkür ediyorum güzel, samimi, sıcak arkadaşlıklarından dolayı. Muhakkak atladığım kişiler vardır, onlardan biri iseniz lütfen ama lütfen bana gönül koymayın isteyerek atlamadım çünkü kimseyi. Bir süredir çok fazla aktif olamıyorum bu yüzden nick’lerini unuttuğum arkadaşlarım var onlara ayrıca teşekkür edip özür diliyorum. Bu yazımı bir arkadaşımdan yayınlamasını rica ettim sağolsun kırmadı beni. Siteye giriş yaptığım ilk an hepinize tek tek cevap verebilmeyi ümit ediyorum. Bir çok yeni üye olan arkadaşlara da hoş geldiniz diyip, buradaki dostluğun kıymetini bilmelerini rica ediyorum.

Büyüdükçe daha bir anlam katılıyor geçmişe. Zaman içerisinde yaşadıklarımız o an için basit geliyorsa, ilerleyen günlerde daha da bir acı verebiliyor veya kendimizi bitirdiğimiz bir konu aylar yıllar sonra ne de aptalmışım bunun için ağlanırmı dedirtebiliyor işte. Büyüdükçe daha bir umarsız oluyoruz belki de. Belki de hayatın bizden ibaret olmadığının farkına varıp tökezlememek için umarsız davranmaya çalışıyoruz kim bilir.

Her yaşanmışlığın binlerce hatırasından küçücük ufacıcık bir açıklama ve minnet duymamın göstergesidir bu yazı. Öyle isterdim ki aslında her birinize teker teker, uzun uzun yazmayı ama biliyorum ki cümlelerim buna gerçekten yetemeyecek. Çünkü kelime hazinemi genişletmeliyim öncelikle.

Hepinizi iyi ki tanımışım.

Teşekkürler.

red-bird

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
banlanmadı, kendisi şu aralar giremiyor benden yayınlamamı istedi

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Ben nededen yokum :mrgreen:
Ya bi tanışmak nasip olmadı red-bird ile

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
güzel düşüncelerin için tsk.ler

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Ah be Red ne diyim ben sana güzeldi o günler güzeldi.

yetkilibiri

Profesör
Reaksiyon puanı
7
way be !!
what a Live !

Bir kez daha Fark var dedirtiyor SDN....

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Evet ames cok guzeldi.
özledim hepinizi...

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Beni :mrgreen:

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Eski bi kac konuyu okumustum gerçekten cok samimi güzel bir ortam varmıs

findukfaresi_

Profesör
Reaksiyon puanı
20
senin şiirlerini okurdum ben de hep normalde şiir sevmeyen bir insanım ben ama "calvaria" da senin şiirlerini öve öve bitiremiyordu...

forumdan o kadar insanla kaynaştım bi sennle tanışamadım üzgünüm o yüzden

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
En uzun da bana yazmış :) eheheh mail atasım geldi. unutturma yarın atayım ;)

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Peter; umuyorum tanışmak nasip olur...
rapc. evet harika arkadaşlıklar, samimi dostluklar vardı :)
findukfaresi; çok teşekkür ederim yorumuna. calvaria'ya saygılar. :)
pesican; hala mail atmamışsın :D

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
İnşaallah benlende tanışırsın 14 yaşındayız küçüğüz ama neyse nedense arkadaşlarımdan daha fazla olgun düşünüyorum ben gelin test edin onun için büyüklere daha yakınım.İnşaallah tanışırız.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Valla çooook küçüksün bana göre :)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Biz de tanışmıyoruz belki ama böyle dostlukları gördükçe SDN yi daha bi seviyorum :)
İnşallah bi gün tanışmak nasip olur :)

Hayatında başarılar...

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bu gidişte ölene kadar aklında kalacak sanırım pilav mevzu
icon_biggrin.gif

yazı için teşekkür ederim
Umarım hayatındaki her şey gönlüne göre olur
Her pilav yediğinde beni hatırlaman dileğiyle
icon_biggrin.gif

Kendine iyi bak.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Red, sizin evde fırın var mıydı? Hani börek yapmak için fırın lazım ya o bakımdan.

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
evet süper dostluklar var burada,
erthon şüphen olmasın ;)
elmacikcım, var niekine
pesi mail için tşk.çok duygulandım :p

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
canım benim ilk nickimide unutmamışsın bu ayrıca hoşuma gitti
bir teşekkürü de sen hak ediyorsun o güzel yüreğinle, başka alemlere götüren şiirlerinle koca bi teşekkürü hak ediyosun

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
canımm unuturmuyum hiç hayırsızmıyım ben :)

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
en hayırlıdan daha hayırlısın canım
msn e de bi girsenn:)

AdReNaLiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
3
belki sitede hiç birinizi tanımıyorum ama gördüğüm kadarıyla gerçekten sitedeki arkadaşlar birbirine tamamıyla kenetlenmiş :)

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
darkcımmm şuan giremiyorum cnmmm :(
adrenaline; gözlemin çok doğru ;)
finduk faresi; burdayım işteeee

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88