Teşekkür beklerken suçlandı

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Antalya'da Kazım Günbeyi, parkta çanta içinde bulduğu yaklaşık 500 bin TL'lik para ve ziynet eşyasını sahibine teslim etti.

Antalya'da ikinci el eşya satarak evinin geçimini sağlayan dört çocuk babası 46 yaşındaki Kazım Günbeyi, evinin yakınındaki parkta gece saat 23.00 sıralarında markete giderken siyah bir çanta buldu. Çantayı alıp eve getiren Günbeyi, içinde 170 bin Avro, ziynet eşyaları ve çek koçanları olduğunu gördü. Çantanın içinden çıkan bir defterdeki telefon numaralarını arayan Günbeyi, sahibine ulaşamadı. Aradığı kişilere çanta bulduğunun bilgisini veren Günbeyi,"Sahibi gelip benden emanetini alabilir' diye not bıraktı.

Haber bıraktıktan birkaç gün sonra kendisine dönüş yapıldığını söyleyen Günbeyi, şöyle konuştu:

"Kapım çaldı, çantasını kaybettiğini söyleyen işadamı yanında sivil polislerle evime geldi. İşadamına ilk önce çantayı göstermedim. İşadamına, çantanın ne renk, içinde neler olduğunu sordum. Bana çantanın içindeki eşyaların hepsini tek tek saydı. Ben de inandım. İşadamına adını sordum söylemedi. Eşyalarını sayarak teslim aldı. İşadamı bana, hasta olduğunu parkta bir süre dinlendikten sonra çantasını unuttuğunu söyledi"

TEŞEKKÜR BEKLERKEN SUÇLANDI
İşadamından teşekkür beklerken '2 bin lira eksik' nerede para suçlamasıyla yıkıldığını anlatan Günbeyi, şunları söyledi:

"Ben paraların bir kuruşuna dahi dokunmadım. İsterseniz parmak izlerimi almalarını istedim. Eğer öyle bir şey yapacak olsaydım, paranın sahibini bulmak için günlerce uğraşmazdım. Ne benim ne de çocuklarımın boğazından bugüne kadar haram lokma geçmedi. Teşekkür beklerken bu ithamla karşılaştım. İşadamının bir teşekkür etmemesi, ikincisi beni 2 bin lirayı almakla suçlaması beni çok üzdü. Ben insanlık görevimi yaptım. Bugün çantayı bulsam, yine aynı şeyi yaparım."

KAYNAK

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşadamı iyice kansız çıkmış :hammer:

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ben olsam teslim etmezdim böyle bir adama.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
cehenneme giden yollar iyi niyet taşlarıyla döşelidir bu kaşınmış
doğru doğru yerde zamanda doğru kişiye yapılandır şimdi ayıklasın pirincin taşını yani bu kadar dürüstlüğün günümüzde değeri yok madem teslim edeceksin söyle polis gelip alsı elini sürme yoksa uğraş dur.
Hastanenin acilindeyken genç yolda yaralı bulmuş getirmiş dedimki hemen kaybol ben seni görmedim akılsız kendine teşekkür edecek birini bekliyor polis geldi hayati tehlike geçene kadar burdasın dedi eğer ölmüşse ayvayı yemiştir ben gittim hala oradaydı

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Yaramaz o para o işadamına...

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
şunu önceden yazsaydında uğraşmasaydık tam isabet

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
demekki ne yapıcakmışız ? içi para dolu çanta bulduğumuz zaman, bulmamış gibi hayatımıza devam edecekmişiz haha :D:D:D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Bu haberi okudum ya...ev de para bulsam atarım cebe.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İş adamına bi laf söylerdim ama burda aile ortamındayız ondan susuyom :mrgreen: Sen o adama 2 bin tl çaldın dedin ya İnşallah 2 milyon tl zarar edersin bu vergi yılında :D

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Çantayı alıp eve getirmesi hata olmuş. Güvenlik ekiplerini çağırması gerekirdi. Çantayı evine getirmesi yeterli. Dokunsa da dokundu derler. Dokunmasa da dokundu derler.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
demekki ne yapıcakmışız ? içi para dolu çanta bulduğumuz zaman, bulmamış gibi hayatımıza devam edecekmişiz haha :D:D:D
islami kurallara tamamıyla zıt ama günümüz gerçekleriyle birebir örtüşüyor.Ne yazıkki suçlanır altından kalkamazsınız.