Termal macun değiştirdikten sonra kapanıyor (leptop)

formix5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar leptobumun termal macunu kuruduğu için gittim macun aldım evde kendim söktüm işlemcinin ve diğer işlemciye benzer tabakaya ikisine birden sürdüm fanı temizledim sonra topladım pc yi açtım ardından gom player den video açtım 2 dakika sonra kapandı. bu işlem 4 sefer oldu şimdi bu arızalı pcden yazıyorum 15 dkka oldu hala kapanmadı. Ama sertçe masaya vurduğumda veya pcye vurduğumda dırrr diye ses geliyo ve kapanıyo. sorun nedir macunu az veya fazlamı sürdüm veya fanınmı oturtturamadım bilmiyorum sorun ne olabilir sizce ilgilenirseniz sevinirim . Bu arada ilk defa bir forum sitesine soru soruyorum

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Montajda hata yapmışsındır CPU ve GPU bakır zemine iyi oturduğuna emin misin fanı doğru şekilde taktığına ? Sıcaklık değerlerini atar mısın

formix5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BR6MYp
montaj sorun yokda bence o işlemcinin yanındaki grafik kartı heralde ona sürülmücekti bence ondan oluyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://hizliresim.com/BR6MYp

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Grafik kartınada sürmen gerekiyordu zaten. Sıcaklık değerlerinde aman aman denecek birşey yok bence baştan sök tak tam temas etmiyordur bakır zemin

formix5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam düzeldi sorun. içini tekrar açtım termal macunu silip tekrar sürdüm dikkatlice fanı tekrar çıkarıp taktım. şimdi sorun yok. İlginiz için teşekkür ederim.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Tamam düzeldi sorun. içini tekrar açtım termal macunu silip tekrar sürdüm dikkatlice fanı tekrar çıkarıp taktım. şimdi sorun yok. İlginiz için teşekkür ederim.

Önemli değil. Termal macunu çipin üstüne bezelye tanesinin yarısı kadar koyup sürmeden direk bakır levhayı üstüne koyun bu şekilde işlem daha sağlıklı olur bir dahaki sefere böyle yaparsınız.