Termal macun değiştiği halde pc kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

mucpro3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar ilk önce

Benim kullanmadığım kasalı bilgisayarı kardeşime verdim ve kasayı açınca pc boşta ken bir sıkıntı olmuyor ama yük binice pc kapanıyor bende termal macun alıp eski macunu silip yenisini sürdüm ve ek olarak 3. Bir ek fan taktım ve açtım biraz yük bindir ve sıkıntı yoktu ama biraz fazla yük binince direk kapanıyor bende yük altında daki ısıya baktığımda 120 derece gördüm ve şaşırdım ve dedimki bunun macunu değişti ama niye hala sıcak . pc 90 derece ve üstünde kapanması lazım ama bu pc 120 gördü ve 20 dk sonra kapandı kafam çok karıştı ?

Sizce ben mi termal macunu yanlış kullandım yoksa termal macundamı birşey var anlamadım

Ek olarak macunu kendi leptop da kullandım ve 80 derece gören leptop yük altında 70 dereceye indi

Evet biraz uzun yazdım ama anca kendimi anlatabildim

Şimdiden çok teşekkürler ???

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Fanın bağlantı kablosunu taktığınızı varsayıyorum.
Termal macunu düzgünce sürmüşseniz sorun olacağını zannetmiyorum.
Hava kanallarının durumu nedir?

mucpro3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Fanın bağlantı kablosunu taktığınızı varsayıyorum.
Termal macunu düzgünce sürmüşseniz sorun olacağını zannetmiyorum.
Hava kanallarının durumu nedir?

Tertemiz ve zaten macun değiştirdikten sonra içindeki bütün tozları temizledim

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Birde ek fanları çıkartıp çalıştırmayı deneyin, belki hava sirkülasyonunda bir problem vardır.

mucpro3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
1 egzoz ve 2 tane içeriye üfleyen fan var ve pc fazla ısınınca kasa içerisinde sıcak hava resmen yok zaten kasa kapağı açık kullanılıyor ? ama ben yine fanları çıkartarak denerim.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Termal macunu ne miktarda sürdünüz? Ayrıca fan modeli ve işlemci modeliniz nedir?

mucpro3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İşlemci nin ortasına karpuz çekirdeği nden biraz Büyük koydum ve kart ile iyice yaydım şahsen olduğunu düşünüyorum fan ve işlemci modelini bakıyorum

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
İşlemci nin ortasına karpuz çekirdeği nden biraz Büyük koydum ve kart ile iyice yaydım şahsen olduğunu düşünüyorum fan ve işlemci modelini bakıyorum
Biraz daha fazla koyun, işlemcinin adı vs. görünmesin zaten ayarı tutturamazsanız artırıp azaltabilirsiniz hemen patlamaz.