Yardım Temizlik sonrası pc açılmıyor

Ertugrulblut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İşlemcinin termal macununu değiştirdim. Temizledim. Şimdi takıyorum. Anakartın ışığı yanıyor ama güç düğmesine bastığımda bi reaksiyon yok. Ekran kartı ve işlemciye güç gitmiyor(ekran kartı ledi yanmıyor) başka bir şeyi ellemedim.

Umut Keleş

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
866
İşlemcinin termal macununu değiştirdim. Temizledim. Şimdi takıyorum. Anakartın ışığı yanıyor ama güç düğmesine bastığımda bi reaksiyon yok. Ekran kartı ve işlemciye güç gitmiyor(ekran kartı ledi yanmıyor) başka bir şeyi ellemedim.
Ramleri kontrol edin takarken iyice sabitlemeye bakın.

Umut Keleş

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
866
işlemciyi biraz zorlamış olabilirim fanı takarken. ama ekran kartının ledi de yanmıyo güç kablosunu taktığımda. buzzer sesi gelmiyo
Buzzer eğer yoksa anlamanız zor. Statik elektrikten anakartı yakma ihtimaliniz bile var maalesef. Yakın zamanda bende yaşadım isyan ettim kenara attım orada duruyor.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,397
termal macunu çok sürmüş olabilirsin,soğutmasını tam oturtamamış olabilirsin hepsi zincirleme etki eder.enerjiden ayır ve uzay montaj yapıp birde öyle dene

savasforum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Acaba bir kablo vs. takmayı unutmuş olabilir misin?