Temizleme sonrası PC açılmıyor !!!

KötüBirNick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sadece süpürgeyle biraz tozları aldım sonra PC yi koydum power tuşuna bastım açılmıyor tam açılacak gibi oluyor gidiyor ışık gidiyor geliyor anlamadım parçaları sökmedim anlayan varsa yardım edebilir mi ?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Enerji yokken bakın fişi çektikten sonra başlatma tuşuna basılı tutunki üzerindeki biriken enerjide boşalsın. (=

KötüBirNick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Enerji yokken bakın fişi çektikten sonra başlatma tuşuna basılı tutunki üzerindeki biriken enerjide boşalsın. (=
Denedim maalesef dün sorunsuz çalışyordu bugün evime getirdim arabayla giderken hazır PC yi kurcakken tozları alayım dedim böyle oldu PSU da 80+ bir sorun olacağını sanmıyorum anlamadım ama mause ışığı yanıyor kazanında ışıkları yanıyor fanlar çalışıyor ama direk kapanıp tekrar açıyor ekran gelmiyor bile kablolarıda düzgün taktım bişey var ama bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide hiç olmazdı ama şimdi psunun kablosunu çekerken cızırtı geliyor o güç şeyini kapatınca sorun yok

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Ramleri sök tak aynı şekilde monitör kablonu doğru yere taktığına emin ol çünkü bazen harici ekran kartın takılı iken tümleşik ekran kartına taktıysan kasa çalışır ama görüntü vermez.(=

KötüBirNick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ramleri sök tak aynı şekilde monitör kablonu doğru yere taktığına emin ol çünkü bazen harici ekran kartın takılı iken tümleşik ekran kartına taktıysan kasa çalışır ama görüntü vermez.(=
Yok kardeşim sen yanlış anladın galiba Windows yeri gelmiyor bios yeri gelmiyor direk açılıyor görüntü zaten yok kapanıyor böyle döngü oldu

Ram Le ilgisi yok dün sistem çalışıyordu ayrıca hiç birşeyi sökmedim

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Hdd-ssd data ve enerji kablosunu kontrol et şekil bozukluğu var mı? Kasayı bir yerden bir yere taşırken en çok oynayanlar onlar çünkü

KötüBirNick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mon
Hdd-ssd data ve enerji kablosunu kontrol et şekil bozukluğu var mı? Kasayı bir yerden bir yere taşırken en çok oynayanlar onlar çünkü
Bilmiyorum HDD falan aynı akşam abime göstericem onunda bir fikri yok ama bakıcaz
IMG_20190905_153104.jpg

Mon

Bilmiyorum HDD falan aynı akşam abime göstericem onunda bir fikri yok ama bakıcaz
IMG_20190905_153104.jpg

Mon

IMG_20190905_153104.jpg

Bence bir sorun gözükmüyor PC yi yerleştirmeden önce çekmiştim

Kasayı tekrar açtım ama aynı. Kabloları kontrol ettim yine aynı çok komik bir durum daha dün çalışıyordu.

Arkadaşlar yardım

Tamam arkadaşlar abim geldi halletti sorunu şöyle çözdük bütün kabloları bastırdık aslında bende aynısını yapmıştım ama abim yapınca oldu yinede fikirler için teşekkürler.

Son düzenleme: