Telif konusunda bir şey danışmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

asdfqwerty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar ben kendi kanalımda sevdiğim bir rapcinin en iyi verselerinin olduğu bir video paylaşmıştım aylar geçti 100 bin falan izlendi sonra telif yedim ve şimdi bu videoyu geri paylaşamıyorum hiçbir şekilde... Üstüne üstlük arkadaşın biri benim yerime benim videomun aynısını paylaşıp videoyu kendi hazırlamış gibi gösteriyor ama videom kaldırıldığı için kendisine telif atamıyorum yardımcı olur musunuz?

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
bildir seçeneğini kullanarak yapabilirsiniz

asdfqwerty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bildir seçeneğini kullanarak yapabilirsiniz
Yapayım da benim videom telif yemiş durumda o da benim videomun aynısını paylaşmış olmasına rağmen telif yememiş... Şikayet edebilmem için benim videomun da yayında olması gerekmez mi?

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
iyide olayda bi mantıksızlık yokmu sen bi rapçinin verse sini telif hakkını almadan paylaşmışsın oda telif atmış buraya kadar normal arkadaşın senin videonu kendı kanalaına yüklemiş yani rapçi telif attığı için video artık onun zaten onundu da sen telif atmak istiyosun ben senin telif atabileceğni sanmıyorum telif atsan bile kabul etmezler diye düşünüyorum
Bence burdaki en iyi çözüm rapçinin menajerine mail atıp durumu anlatmak o gerekeni yapacaktır

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
Yapayım da benim videom telif yemiş durumda o da benim videomun aynısını paylaşmış olmasına rağmen telif yememiş... Şikayet edebilmem için benim videomun da yayında olması gerekmez mi?
kendi videon için değil o da patentli müzik kullandıysa telif yer

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Çok mantıksız senin videon telif yediyse onun videosuna da telif atmaları gerekmiyor mu? Bu durumda ancak videoyu bildirebilirsiniz. Ve ya YouTube ile iletişime geçmeyi deneyin ama geçebilseniz de işe yarayacağını sanmıyorum. Zaten sizin lisanslı müzik kullanmamanız gerekirdi. Bu zaten bir hata. Müzik şirketi de telif atmış bu normal. Arkadaşına telif atıp atmamaları müzik şirketine kalmış. Bu konu uzar gider.