Telif konusunda bir şey danışmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

asdfqwerty

Öğrenci
Arkadaşlar ben kendi kanalımda sevdiğim bir rapcinin en iyi verselerinin olduğu bir video paylaşmıştım aylar geçti 100 bin falan izlendi sonra telif yedim ve şimdi bu videoyu geri paylaşamıyorum hiçbir şekilde... Üstüne üstlük arkadaşın biri benim yerime benim videomun aynısını paylaşıp videoyu kendi hazırlamış gibi gösteriyor ama videom kaldırıldığı için kendisine telif atamıyorum yardımcı olur musunuz?
 

Ananim

Profesör
Özel başlık
BİTTİK TÜKENDİK YAĞ
iyide olayda bi mantıksızlık yokmu sen bi rapçinin verse sini telif hakkını almadan paylaşmışsın oda telif atmış buraya kadar normal arkadaşın senin videonu kendı kanalaına yüklemiş yani rapçi telif attığı için video artık onun zaten onundu da sen telif atmak istiyosun ben senin telif atabileceğni sanmıyorum telif atsan bile kabul etmezler diye düşünüyorum
Bence burdaki en iyi çözüm rapçinin menajerine mail atıp durumu anlatmak o gerekeni yapacaktır
 

SENİOR_53

Profesör
Özel başlık
The Web Developer
Yapayım da benim videom telif yemiş durumda o da benim videomun aynısını paylaşmış olmasına rağmen telif yememiş... Şikayet edebilmem için benim videomun da yayında olması gerekmez mi?
kendi videon için değil o da patentli müzik kullandıysa telif yer
 

Yahya Furkan

Doçent
Özel başlık
Def2easy
Çok mantıksız senin videon telif yediyse onun videosuna da telif atmaları gerekmiyor mu? Bu durumda ancak videoyu bildirebilirsiniz. Ve ya YouTube ile iletişime geçmeyi deneyin ama geçebilseniz de işe yarayacağını sanmıyorum. Zaten sizin lisanslı müzik kullanmamanız gerekirdi. Bu zaten bir hata. Müzik şirketi de telif atmış bu normal. Arkadaşına telif atıp atmamaları müzik şirketine kalmış. Bu konu uzar gider.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst