Televizyon ses var görüntü yok

Bu konuyu okuyanlar

OvalSwan20216

Supreme Сasual Dating Verified Damsels
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Başlıktata yazdığım gibi tv yi açınca ses geliyor ama görüntü yok. Televizyona yakından bakınca bişeylerin oynadığı az çok gözüküyor. Bazen tv yi açınca normal bir şekilde çalışıyor. Bu yüzden ledlerle alakalı olduğunu sanmıyorum ama siz daha iyi bilirsiniz çözümü nedir. (sorun modemi tv'nin altına koyduğumuz andan itibaren başladı acaba alakası var mıdır?)

Reaksiyon puanı
1,056
Başlıktata yazdığım gibi tv yi açınca ses geliyor ama görüntü yok. Televizyona yakından bakınca bişeylerin oynadığı az çok gözüküyor. Bazen tv yi açınca normal bir şekilde çalışıyor. Bu yüzden ledlerle alakalı olduğunu sanmıyorum ama siz daha iyi bilirsiniz çözümü nedir. (sorun modemi tv'nin altına koyduğumuz andan itibaren başladı acaba alakası var mıdır?)
Marka model nedir??

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
LED'lerin biri ya da tamamı patlak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

LCD ise sanırım konnektör mü ne var o değişiyor ya da anakartını değiştiriyorlar ama bu dediğim LCD için geçerli. LED ise dediğim gibi patlamış LED ampüllerin değişmesi yeterli. :)

OvalSwan20216

Cezalı
Reaksiyon puanı
33
LED'lerin biri ya da tamami patlak.
Ama bazen normal bir şekilde çalışıyor. Bir kere çalıştıktan sonra 1 2 defa daha çalışıyor sonra pat. 1 hafta sonra yeniden açılıyor. Ledler patlak olsa hiç çalışmazdı diye tahmin ediyorum

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Ama bazen normal bir şekilde çalışıyor. Bir kere çalıştıktan sonra 1 2 defa daha çalışıyor sonra pat. 1 hafta sonra yeniden açılıyor. Ledler patlak olsa hiç çalışmazdı diye tahmin ediyorum
Yazılımsal sorun oluşmuş olabilir. Güncellemeştirme var mı yok mu kontrol edin televizyonunuzun.

OvalSwan20216

Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Marka model nedir??
Yazılımsal sorun oluşmuş olabilir. Güncellemeştirme var mı yok mu kontrol edin televizyonunuzun.
Kontrol ettik açıkken güncelleme yok. Modem aynı uçaktaki gibi tv nin kafasını karıştırmış olabilir mi acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Marka model nedir??

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yazılım hatası ışığı söndürebilir.

Reaksiyon puanı
76
Arada bir LCD TV normal çalışıyorsa (hayal bile olsa bazı adamlar ekranda görülüyorsa TV o anda normal çalışıyor, ancak arka aydınlatma LED'leri o anda çalışmıyor demektir) muhtemelen iç geçme soket/ fiş bağlantılarında iç sıkıntı olabilir,LED veya ince flüoresanlarıyla ve sürücüsüyle ilgili ciddi (parça değiştirmeyi gerektiren) bir arıza olmaz zaten. Özellikle bununla ilgili arka aydınlatmadan sorumlu LED sürücü ünitenin geçme ara bağlantısını söküp sağlamlaştırarak yeniden yerine takmak lazım. Geçme bağlantılardan krtik bu tür bağlantıları söküp sıkı takarak bu sonucu öyle görebilmek lazım