Televizyon önerisi alabilirmiyim

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Yeni televizyon alacağız babamda bakıyor bazı yerlere 2 milyar civarı bir şey bakıyoruz fakat nelere dikkat etmek lazım en kaliteli marka hangisidir sizden tavsiye istiyorum.Daha çok samsung ve lg tavsiye ediyorlar fakat sizlerden de yorum almak istedim.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Yok mu yardımcı olacak arkadaş

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Yok mu televizyonlar hakkında bilgisi olan

Tron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung al lg webos işletim sistemli tv alma ağır çalışıyor internete girerken kanal değiştirma vs bekliyorsun samsungta lg de panel aynı fabrikadan üretiliyor lg nın ayrıca koruma oaneli var samsungun yok ondan dolayı samsung daha canlı lg gore lg bıraz daha mat duruyor bende 2 tane lg var eski cihazları seriydi şimdiki webos işletim sistemliler gercekten çok ağır karar tabiki senin

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Şunlardan bir tanesini alabilirsin senin tercihine bağlı
b2809147b5e5fecb4d13ce82b481679c.jpg

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
[MENTION=454185]Tron[/MENTION] hocam sağ olun önerinizi dikkate alacağım zaten ya samsung yada lg marka alacam büyük ihtimalle burda çoğu yerde dolaştım detayını bilmediğim için 4k lı internet bağlantısı vs güzel televizyon bulmuştum 2150 ye bakmaya devam edeyim dedim.Genellikle yeni nesil televizyonlar hangi işletime sahip ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

@SmokeBomb Hocam led mi daha iyi plazmamı

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Samsung 48 inç 4 k televizyon buldum normalde 3 milyar civarı en ucuzu internette 2600 ben 2300 e buldum led tv 121 cm sizce fiyatına göre nasıl ?

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bizde araştırdık LG Samsung arasında kalmıştık, LG birkaç ayda patlak vermeye başlıyormuş :) Forumda biri yazmış başına gelmedik kalmamış, samsung almış rahat etmiş sonunda.

Reaksiyon puanı
16,118
İyide o samsung hem 1100 hz hemde 2300 tl idi yani demek istediğim sadece ne olduğunu göstermek için o linki attım 2300 e buldum burda o televizyonu

1100Hz demek daha çok arıza demek ve yayınlar 50Hz iken manası yok.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
şimdi bu 3800 çözünürlük nasıl oluyor ultra hd direk 4 k mı veriyor
2.000TL bütçen var peki cihazdan beklentilerin neler senin ? Onu bana anlatırsan ben sana yardımcı olmaya çalışayım, mesela parlak renklerden mi hoşlanırsın, siyahı siyah gibi görmekten mi hoşlanırsın, yoksa darbeye az birşey dayanıklı mı olsun istersin? Aktif mi Pasif mi 3D istersin? Bu ürünü kaç yıl kullanacaksınız ? 4k senin için ne kadar önemli? Bu sorulara cevap verirsen doğru bir öneri yapacağım.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
2.000TL bütçen var peki cihazdan beklentilerin neler senin ? Onu bana anlatırsan ben sana yardımcı olmaya çalışayım, mesela parlak renklerden mi hoşlanırsın, siyahı siyah gibi görmekten mi hoşlanırsın, yoksa darbeye az birşey dayanıklı mı olsun istersin? Aktif mi Pasif mi 3D istersin? Bu ürünü kaç yıl kullanacaksınız ? 4k senin için ne kadar önemli? Bu sorulara cevap verirsen doğru bir öneri yapacağım.

Hocam ben zaten pek anlamam televizyondan bizde tüplü televizyon var yeni ünite aldık duvara monte edeceğiz işte yani canlı olsun net olsun en çokda kaliteli olsun sağlam olsun

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
1100Hz demek daha çok arıza demek ve yayınlar 50Hz iken manası yok.
1100Hz değil Mhz dir, hz ve mhz ayrıdır ve arızayıo konu ile nasıl bağdaştırdın ? Mhz ne kadar yüksek olursa örnek vererek açıklıyorum, tv ye playstation4 bağladın mesela oyunlardaki akıcılığı tam hissetmen için mhz yüksek olması gerek çünkü mhz sahne geçiş hızıdır, sahne geçiş hızı ne kadar yüksek olursa görüntü o kadar net olur, bunu deneyimlemek istiyorsanız gerçek bir full hd filmi 200 mhz ve 1000 mhz bir tv ye bağlayıp akıcı sahnedeki görüntü netliğini net bir şekilde fark edebilirsiniz. Yani Mhz yüksek olması iyi birşey ama çok fazla mhz oyunu da yok değil, örneğin gerçek 200 mhz olan tv yı yazılım ile 400 mhz e çıkartıp cmr yazarlar burada, yazılım ile 400 mhz olan yerine gerçek 300 veya 400 Mhz seçmek daha mantıklı ve doğru bir karar olacaktır.

Hocam ben zaten pek anlamam televizyondan bizde tüplü televizyon var yeni ünite aldık duvara monte edeceğiz işte yani canlı olsun net olsun en çokda kaliteli olsun sağlam olsun
Canlı istiyorsan lg paneli kullanan modellerden uzak duracaksın çünkü lg tv lerde kullanılan paneller 2 katmanlı olması sebebiyle parlaklık ve canlılık diğer tv lere göre daha azdır ama darbeye diğerlerine göre bir nebze daha daha dayanıklıdır. Kaç inç var aklınızda ?

Ayrıca 2000TL ye 4k seçenekleri neredeyse hep 40 inç ile sınırlı yani o 4k dan pek birşey anlamayabilirsin, ayrıca kaç yıllık mhz i hz ile değiştirip yazan firmalara diyecek birşey bulamıyorum.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
[MENTION=390518]Lazzz[/MENTION] Hocam dediğim gibi pek anlamıyorum duvara monte etcez 121 cm 48 inçti bizim baktığımız gayet güzel olur dedim zaten yukarıda linki attım teknosa olan özellikleri o şekilde samsung markalı 2300 lira diğer yerlerde en az 2600 oda hizlial.comda mevcut siz ne önerirsiniz ?

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
philips 47'' smart led almıştık 2 sene önce hâlâ çok beğenirim. özellikle smart özelliği ve kumandası çok hoş kullanımı kolay ayrıca ambilight özelliği de film veya normal televizyona bakarken bence çok hoş oluyo :) görüntü kalitesi olarak kesinlikle beğenirsiniz. sadece menüsü biraz ağır o da yeni modellerde daha iyi. bizimkine de güncelleme ile ayar vermişlerdi :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
@Lazzz Hocam dediğim gibi pek anlamıyorum duvara monte etcez 121 cm 48 inçti bizim baktığımız gayet güzel olur dedim zaten yukarıda linki attım teknosa olan özellikleri o şekilde samsung markalı 2300 lira diğer yerlerde en az 2600 oda hizlial.comda mevcut siz ne önerirsiniz ?
Link mi yok ben mi göremiyorum acaba?

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
[h=1]SAMSUNG UE48JU6070U serisi hocam[/h]
UE40JU6070UXTK
Almıştık 2 ay önce. 4k yayın yapan trt kanalı gerçekten çok güzel izleniyor.
İnternet bağlantısı için dahili wifi var.
Kendi arayüzünde özel uygulamalar var. Tarayıcı yavaş. Uydu alıcısı iş görür. CI modül girişi var ama biss çözmez.
Kablosuz fare ve klavye bağlamak istedim. Usb girişi arka ortada biryerde olduğundan sinyal sorunu oldu. 2m uzaktan çalışmadı. Kenara uzatmak gerekiyor.
mediamarkt 1800tl 9tk

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
UE40JU6070UXTK
Almıştık 2 ay önce. 4k yayın yapan trt kanalı gerçekten çok güzel izleniyor.
İnternet bağlantısı için dahili wifi var.
Kendi arayüzünde özel uygulamalar var. Tarayıcı yavaş. Uydu alıcısı iş görür. CI modül girişi var ama biss çözmez.
Kablosuz fare ve klavye bağlamak istedim. Usb girişi arka ortada biryerde olduğundan sinyal sorunu oldu. 2m uzaktan çalışmadı. Kenara uzatmak gerekiyor.
mediamarkt 1800tl 9tk

Yalnız benim dediğim model farklı

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bu televizyonda standart film doğal dinamik spor modları var ve kendin ayarlayabileceğin ayarlar var arka ışık konstast netlik vs. en güzel görüntüyü almak için nasıl olmalı .. televizyon 4k