Telefonunuzu Rootlayın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benm s5570 galaxy mini telefonum var onu az önce root ettim superuser de geldi mönüye ancak mareketten bişey indrmeye kalktıgımda hala yeterli alan yok diyor. ne yapmm lazım yardımcı our musunuz?

Kerem Demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi benim lg l3(e400)üm var.Her yolu denedim fakat bi türlü root olmadı. z4root,superoneclick,unlockroot,spectum root hepsini denedim fakat olmadı.Yardımcı olursanız sevinirim....

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Alternatif bazı uygulamaları arkadaş yazmış.
abi benim lg l3(e400)üm var.Her yolu denedim fakat bi türlü root olmadı. z4root,superoneclick,unlockroot,spectum root hepsini denedim fakat olmadı.Yardımcı olursanız sevinirim....

ROOT ne işe yarar. Android üzerinde daha fazla yetki sahibi olursunuz. Böylece kısıtlanan bir çok işlemi yapabilirsiniz. Yapılabilecek bir kaç şey.
-İşlemci ve RAM'in frekans/voltaj değerleriyle oynayarak daha performanslı veya daha fazla pil ömrü sunan bir cihaza sahip olursunuz. (Yonga desteklemeli)
-Ücretsiz ve reklamlı uygulamalarda Google reklamlarını engelleyebilirsiniz. Artık reklam yok. :)
-DNS ayarı yaparak girilmeyen sitelere giriş yapabilirsiniz. (Örn: 4shared)
-Üreticilerin yerleştirdiği ve normalde müdahale etmenize izin vermeyen uygulamaları kaldırabilir veya taşıyabilirsiniz.
-.....
Eklemek/çıkarmak/düzeltmek isteyen buyursun. İlk mesaja alırız.

Kerem Demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
L3 için bunu denediniz mi ?
abi ben denedim onuda.Şöyle bi hata veriyor:

[*]
[*] LG Optimus L3 E400 Root Tools (Windows version)
[*] By Muhammad Naufal Hisyam (Zeref DragNeel)
[*]
[*] Before continuing, Ensure USB debugging is enabled on your Device, That you
[*] have the latest LG drivers installed, and That your Phone
[*] is connected via USB.
[*]
[*] Press enter to root your phone...Press any key to continue . . .
[*]
[*] Waiting for device...* daemon not running. starting it now ** daemon started successfully *
[*] Device found.link failed Permission denied
[*] Rebooting device...
[*] Waiting for device to reboot...cannot create /data/local.prop: permission denied
[*] Rebooting device again...
[*] Waiting for device to reboot...
[*] Attemping persistence...remount failed: Operation not permittedfailed to copy 'su' to '/system/bin/su': Read-only file systemUnable to chmod /system/bin/su: No such file or directorylink failed Read-only file systemfailed to copy 'busybox' to '/system/xbin/busybox': Read-only file systemUnable to chmod /system/xbin/busybox: No such file or directory/system/xbin/busybox: not foundfailed to copy 'Superuser.apk' to '/system/app/Superuser.apk': Read-only file system
[*] Cleaning up...rm failed for /data/local.prop, No such file or directoryrm failed for /data/gpscfg/*, No such file or directoryUnable to chmod /data/: Operation not permitted
[*] Rebooting...
[*] Rooting Complete complete!
[*] Press any key to exit.Press any key to continue . . .

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar telefon root işlemi sadece telefona atılacak root dosyasıyla yapılabilir öğrenmek isteyenler özelden ulaşabilir bana...

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Arkadaşlar telefon root işlemi sadece telefona atılacak root dosyasıyla yapılabilir öğrenmek isteyenler özelden ulaşabilir bana...

Malesef bazı sürümler direk root olmuyor. Eski kernel yükleyip root etmek filan gerekebiliyor :)
Ayrıca özel mesaj yerine konu açarsanız daha çok kişiye yardımcı olabilirsiniz :)

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Malesef bazı sürümler direk root olmuyor. Eski kernel yükleyip root etmek filan gerekebiliyor :)
Ayrıca özel mesaj yerine konu açarsanız daha çok kişiye yardımcı olabilirsiniz :)

Root olayını kendi telefonumda denedim ve yaptım diğerlerini tam bilmediğim için konu açıp milletin kafasını karıtırmayayım dedim :D

vanqzzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba foruma yeni katıldim ayrıca androidede.:) lg optimus p760 android 4.0.4 var ve root yapmak istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olursan sevinirim cunku bu modele yazılmıs root nasıl yapılıcagına dair bı yazı bulamadım :( yardımcı olursan sevinirim

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
anlam veremediğim durum şu; sürekli IOS a çamur atan özgür fandroidler neden root derdine düşmüşler, hemde telefonlarını tuğlaya dönüştürme riskini alarak. ben geçen gün jailbreak yaptım, tam 2.5 dk sürdü ve sadece 1 düğmeye tıkladım. telefon 2 defa açılıp kapandı hop hazır. ve özgür android dünyanızda hayal bile edemeyeceğiniz kadar modifiye edebilme şansı elimde. hemde IOS un akıcılığı ve stabilitesinden zerre ödün vermeden...

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
anlam veremediğim durum şu; sürekli IOS a çamur atan özgür fandroidler neden root derdine düşmüşler, hemde telefonlarını tuğlaya dönüştürme riskini alarak. ben geçen gün jailbreak yaptım, tam 2.5 dk sürdü ve sadece 1 düğmeye tıkladım. telefon 2 defa açılıp kapandı hop hazır. ve özgür android dünyanızda hayal bile edemeyeceğiniz kadar modifiye edebilme şansı elimde. hemde IOS un akıcılığı ve stabilitesinden zerre ödün vermeden...

güzel kardeşim sen telefona neden jailbreak yapıyorsan bizim root yapmamız da o sebepten.
ayrıca apple ın 3-5 tane telefonu var. bunu kırmak çok uzun sürmez. ama android böyle değil işte milyon tane çeşit var.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
güzel kardeşim sen telefona neden jailbreak yapıyorsan bizim root yapmamız da o sebepten.
ayrıca apple ın 3-5 tane telefonu var. bunu kırmak çok uzun sürmez. ama android böyle değil işte milyon tane çeşit var.
bende onu diyorum madem root etmeden özgürleşemiyorsunuz neden IOSa laf ediyorsunuz (sözüm sana değil yanlış anlama)

Reaksiyon puanı
0
şöyle bişey daha var rootlu telefonda banka işlemlerini telefona yüklü olan bi uygulama ile yapmanızı tavsiye etmem.

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu hatayı alıyorum programı kurdum ardından root diyorum... ardından telefonum olan arc s modeli gözüküyor onu seciyorum...sonra bekliyor ve bu cıkıyor ne yapmam gerek?

MuratCan41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun var ya failed to get shell hatası var xperia neo v 4.0.4 yüklü ama hta var nasıl düzelir bu :S

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Root yaptıktan sonra önemli olan uygulamaları sd karta taşımak. Play store'de gereksiz bi sürü program var taşımak için ama hiç biriden iş çıkmaz.

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
S3 için odinle falan uğraşmadan çünkü yanlış birşey yaparsan telefon brick olur diye korkuyorum. :) Böyle unlock root gibi root yapabileceğim bir program var mı yoksa unlock root yapar mı? Böyle tek tıkla root eden program önerir misiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefondaki Kilitleri Kaldırıyor, Androit sürümün 2.3.6 ise 4.0.4 vb. daha yüksek sürümlere yükseltebilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi benimki Casper Via Tablet herşeyi yaptım ama algılamıyor benim aleti yardımcı olurmusun?