Telefonunuz Android 11 alacak mı?

Bu konuyu okuyanlar

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
tenor (10).gif

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
İşin özeti bu işte S9 PLUS cihazım android 11 almıyor 3 sene önceki cihazına güncelleme desteği sunamıyorlar . Rakibi 7-8 sene aynı cihaza güncelleme veriyor şaka gibi

M

Murat Burç

SDN Okuru
İşin özeti bu işte S9 PLUS cihazım android 11 almıyor 3 sene önceki cihazına güncelleme desteği sunamıyorlar . Rakibi 7-8 sene aynı cihaza güncelleme veriyor şaka gibi
Bu yüzden ya ucuz android alacağız ya da adam gibi Apple amirali.
Gerizekalı android üreticilerinden gına geldi artık.
Bizi düşünmeyen firmaya para vermeye gerek yok.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Siz sanıyomusunuz ki apple her verdiği güncellemenin işe yaradığını 2 seneden sonra her güncelleme bataryanın ömrünün ve telefonun yavaslamasına neden oluyor bunun apple ve androidle alakası yok satış politikası 2 güncellemeden sonra cihazı yavaslatıyorlar ve yeni cihaz aldırmaya yöneltiolar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Siz sanıyomusunuz ki apple her verdiği güncellemenin işe yaradığını 2 seneden sonra her güncelleme bataryanın ömrünün ve telefonun yavaslamasına neden oluyor bunun apple ve androidle alakası yok satış politikası 2 güncellemeden sonra cihazı yavaslatıyorlar
Arkadaşımda 6S vardı. Bataryasını bizzat ben değiştirdim cihaz takır takır çalışıyordu hala. Bu kadar güçlü işlemcilerde uzun ömür mevzusu bitti gibi birşey.
Apple zaten fiyasko yaşadı. Kolay kolay bu işe yönelemezler.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Siz sanıyomusunuz ki apple her verdiği güncellemenin işe yaradığını 2 seneden sonra her güncelleme bataryanın ömrünün ve telefonun yavaslamasına neden oluyor bunun apple ve androidle alakası yok satış politikası 2 güncellemeden sonra cihazı yavaslatıyorlar ve yeni cihaz aldırmaya yöneltiolar
Ben diyorum ki 3 yaşındaki cihazıma güncel androidi veremiyor.Rakibi 6 senelik cihaza veriyor . Yaptığınız yorum yanlış eğer güncelleme zorunlu olsaydı bu dediğiniz geçerli olurdu.Güncellemek güncellememek senin elinde o tarafta.Android neden 6-7 sene verip güncelleyip güncellemek bizim elimizde olmuyor ?

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Ben diyorum ki 3 yaşındaki cihazıma güncel androidi veremiyor.Rakibi 6 senelik cihaza veriyor . Yaptığınız yorum yanlış eğer güncelleme zorunlu olsaydı bu dediğiniz geçerli olurdu.Güncellemek güncellememek senin elinde o tarafta.Android neden 6-7 sene verip güncelleyip güncellemek bizim elimizde olmuyor ?
Güncellemk zorunlu değilse neden güncelleme bkliyorsunki güncellemiycksn

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Zamanının amiral gemisini alıyoruz androidde verdiği destek 3 sene şaka gibi bana bunu Samsungun Ceo su gelse açıklayamaz. Cihazı satana kadar firma olana firma demiyorum şu saatten sonra
Mesaj otomatik birleştirildi:

Müşteri hazzı en önemlisidir firmalarda.Sen müşterinin beklentisini karşılarsın . Müşteri güncelleyip güncellememeyi kendi seçer. Şimdi bana açıklar mısın 3. sene öncenin TOP seviyedeki cihazı neden 3. sene güncelleme almıyor :tearsofjoy::tearsofjoy:
Kendi yorumunla cakıstığının farkındamısın anlamadığın nokta çok güncelleme alması değil öz güncelleme alması 2 sene güncelleme ver sağlam ver 6 sene güncelleme vermesine gerek yok 3 sene versin sağlam versin müşteri memnuniyetini düşünselerdi iphone suan androidin özelliklerinin çoğuna sahipti adroiddeki kadar özgürlerdi

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Kendi yorumunla cakıstığının farkındamısın anlamadığın nokta çok güncelleme alması değil öz güncelleme alması 2 sene güncelleme ver sağlam ver 6 sene güncelleme vermesine gerek yok 3 sene versin sağlam versin müşteri memnuniyetini düşünselerdi iphone suan androidin özelliklerinin çoğuna sahipti
Biz anlaşamayacağız . Bana göre ben sana göre sen haklısın . Buraya bu cevabı yazarken kardeşim. İphone 7 plus cihazına ios 14 kurduğunu duydum . Bence bu kadarı yeterli...

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Mi9T alıyor Mi 9 almıyor :D.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kendi yorumunla cakıstığının farkındamısın anlamadığın nokta çok güncelleme alması değil öz güncelleme alması 2 sene güncelleme ver sağlam ver 6 sene güncelleme vermesine gerek yok 3 sene versin sağlam versin müşteri memnuniyetini düşünselerdi iphone suan androidin özelliklerinin çoğuna sahipti adroiddeki kadar özgürlerdi
OnePlus 5T Android 7 ile aldım Android 10 verdi OnePlus cihaz takır takır çalışıyor zerre sıkıntı yok.
OnePlus veriyor Note 8 muadili cihazına Samsung ise Note 8i 9da bıraktı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Güncell cihazda 2 sene sora gncelleme kesilince yine aynı kısır dmngü olck ? adamlarda onu istiyor yeni gncl cihazı almnı
S7ye Android 10 romu var piyasada hem de note 9 portu.
Note 8 portu çatır çatır çalışan Android 8 rom var.
Ben enayi değilim 10000 para vereceksem Apple'dan başka ürün almam bu saatten sonra.
Adamlar Türkiyede 13000 TL'ye problemli Exynos satıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güncell cihazda 2 sene sora gncelleme kesilince yine aynı kısır dmngü olck ? adamlarda onu istiyor yeni gncl cihazı almnı
S7ye Android 10 romu var piyasada hem de note 9 portu.
Note 8 portu çatır çatır çalışan Android 8 rom var.
Ben enayi değilim 10000 para vereceksem Apple'dan başka ürün almam bu saatten sonra.
Adamlar Türkiyede 13000 TL'ye problemli Exynos satıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Güncell cihazda 2 sene sora gncelleme kesilince yine aynı kısır dmngü olck ?

Bnde diyorumki çok güncelleme değilde öz güncelleme versinler gncelleme herşey değil
Hem çok güncelleme verecek hem de öz güncelleme verecek. Vermek zorunda nokta.
Ben Android 4den hatta 2den beri android kullanıyor olabilirim. 2den emin değilim ama 4den eminim.
Android 6dan beri Androidde gram gelişme yok özellik olarak. Bütün geliştirmeler arayüz veya diğer Android üreticilerinin kendi arayüzüne koyduğu şeyler.
Mesela Android 6da S7de pencerelerde uygulam akullanıyordum. Android 7 ile bütün cihazlara geldi hatırladığım kadarıyla android 6dan daha kötü bir deneyim vardı.
Android 6 S7nin pencere özelliği hala yok gibi birşey android 10da samsung dışında.
Öz güncelleme falan verdikleri yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
O zaman yeni model cihazlar hic cıkmasın adamlar cihaz üretmesin senin deyiminle hep eski cihazları güncelleyip dursunlar adamlar ceplerini düşünüyorlar yeni cihazı sattırmak için eski cihazı geri plana atıyorlar güncelleme herley değil bnm gözümde 2 güncelleme versinler tam veesinlwr sarjım su gibi akmasın takılmalar başlamasın 6-7 gncellemeye grek yok
Ben de diyorum ki takılmalar başlamıyor ama sen inatla bunu iddia ediyorsun.

merduino

Asistan
Reaksiyon puanı
253
Alacak ama zaten çoğu şeyi miui sunuyor sanırsam.

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Ben napayım 6.0 da kaldım .d 8.0 gelmiş ama güncelleyemedim lg g5 kullanıyorum android 11 alacak mı konuşuyorsunuz ben 6 dan gayet memnunum sadece kendi arayüzünde olmayan dahili ekran kaydı alma ve galeri içerisinde çöp kutusu olsa iyiydi bunu 8.0 la sundular ama ben yükleyemedim

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
LineageOS destek verirse alacağım, büyük ihtimalle verir ama (Wileyfox Swift)