Soru Telefonumun sesi birden azaldı

Bu konuyu okuyanlar

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,518
Merhaba. Samsung telefonumu ıslak bir bez ile sildim ve telefonun üzerine biraz su damladı ama hoparlöre gitmediğinden emin gibiyim. Normalde ses %50 seviyesindeyken bile gümbür gümbür çıkıyordu ama şimdi fulleyince bile fazla çıkmıyor. Az önce bir arama yaptım acaba telefon arama modunda falan kalmış olabilir mi? Yani ses hem ahizeden geliyor hem normal hoparlörden. Normalde de böyleydi ancak ahizeden daha az geliyordu. Model Note 10 Plus.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Merhaba. Samsung telefonumu ıslak bir bez ile sildim ve telefonun üzerine biraz su damladı ama hoparlöre gitmediğinden emin gibiyim. Normalde ses %50 seviyesindeyken bile gümbür gümbür çıkıyordu ama şimdi fulleyince bile fazla çıkmıyor. Az önce bir arama yaptım acaba telefon arama modunda falan kalmış olabilir mi? Yani ses hem ahizeden geliyor hem normal hoparlörden. Normalde de böyleydi ancak ahizeden daha az geliyordu. Model Note 10 Plus.
Su olaylarına dikkat etmek lazım.Özellikle ahize ve hoparlör tarafı o kadar hassaski en ufak bir su kaçmasında bozulabiliyor.Cihazı yedek alıp hard reset ile bir sıfırla.Aynı sorun devam ederse sorun donanımsal olduğu için servise göndermen en mantıklı yöntem olur.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,518
Su olaylarına dikkat etmek lazım.Özellikle ahize ve hoparlör tarafı o kadar hassaski en ufak bir su kaçmasında bozulabiliyor.Cihazı yedek alıp hard reset ile bir sıfırla.Aynı sorun devam ederse sorun donanımsal olduğu için servise göndermen en mantıklı yöntem olur.
Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ses fullde fazla ancak yarıdayken az çıkıyor gibi. Sizce ben mi çok evham yapıyorum yoksa böyle bir şey olabilir mi?

Son düzenleme:

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ses fullde fazla ancak yarıdayken az çıkıyor gibi. Sizce ben mi çok evham yapıyorum yoksa böyle bir şey olabilir mi?
Hocam bu gayet normal.Xiaomi cihazları dışında bütün akıllı telefonlarda stereo hoparlör olayı ahize+alt hoparlör şeklinde olur.Ahizedeki ses az yada orta seviye olurken alt hoparlörden güçlü bir ses çıkar.Kendim Se 2020 kullanıyorum.Benim cihazdada ses orta ayarda olunca çok gürültülü çıkmıyor.Sen bence bu durumu takıntı haline getirmişsin.Cihazın güzel cihaz tadını çıkarmaya bak.

Son düzenleme:

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,518
Hocam bu gayet normal.Xiaomi cihazları dışında bütün akıllı telefonlarda stereo hoparlör olayı ahize+alt hoparlör şeklinde olur.Ahizdeki ses az yada orta seviye olurken alt hoparlörden güçlü bir ses çıkar.Kendim Se 2020 kullanıyorum.Benim cihazdada ses orta ayarda olunca çok gürültülü çıkmıyor.Sen bence bu durumu takıntı haline getirmişsin.Cihazın güzel cihaz tadını çıkarmaya bak.
Allah razı olsun. İçimdeki takıntıyı giderdiniz hocam.