Telefonuma Virüs bulaşmış olabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

kafkasli1

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
239
Herkese cevapları için çok teşekkür ediyorum, burada herkes sorunlarımızla ilgileniyor, çözmeye çalışıyor. Hepiniz sağolun varolun :)

Ahmet 3412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Bnmi endişelendiriyorum abartmayın dedim görmedinizmi hocam ama casus yazılımlar gerçek virüs bulasmaz ama o apk dosyalarının içine gömülü yazılımlar olabilir bilgi çalan
Hocam bu gömülü yazılımlar belirti verir mi ya da tarama yaptığımızda ortaya çıkar mı

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
898
Dürüst olayım, 6-7 sene önce bu siteden çok indirme yapardım. Ve şuana kadar hiç bir şey olmadı:)

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
Hard reset yapdıysanız virüs olsa bile şimdi o virüs gitmiştir endişelenmeyin. Eğer tekrar sistem virüs kaparsa kaspersky ile tarama yapabilirsiniz.

kafkasli1

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
239
Herkese teşekkür ederim cevaplarınız için, telefonumda, virüs olmadığına eminim Kaspersky bitdefender dahil yaklaşık 10 tane antivirüs temiz demişti.

hakkikilic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonda virüs olduğunu düşünüyorsanız bu kadar telaş etmenize gerek yok. Öncelikle en son hangi programları yüklediniz onları tespit edin ve silin. Arkasına Kaspersky kesinlikle bu anti virüs programı indirin ve kurun. Hemen ardından tarama yaptırın. Kesinlikle virüs varsa karşınıza çıkacaktır. Tabi virüs ile ilgili en kesin ve kalıcı çözüm telefonu komple sıfırlamaktır. Tabi bundan önce kesinlikle yedeklerinizi almayı unutmayın. Virüsün olup olmadığını anlamanız için birçok yol vardır hocam.

Son düzenleyen moderatör:

Enes Kol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Kanka benim ilk telefonum S3 idi. O telefonun üzerinden 7-8 yıl geçti. O telefonumdan şu anki telefonuma kadar android oyun club dan indirmediğim popüler oyun kalmadı ve telefonlarımın hiçbirine de virüs bulaşmadı.Arada bi mb , kaspersky gibi programla da tarattım, bugüne kadar hiç bulamadım. Toprak abim sağolsun

Yahya7760

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
90
Telefonun root ile erişebilen yerlerine sistem klasörlerinin olduğu yerlere apk yerleştirilebiliyor maalesef hard reset atsanız bile system klasöründe olduğu için geri geliyor bunları silmek aşırı zor örneğin "kingroot" dediğimiz program bunu yapıyor cihazınızı mahvediyor

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,929
Telefonun root ile erişebilen yerlerine sistem klasörlerinin olduğu yerlere apk yerleştirilebiliyor maalesef hard reset atsanız bile system klasöründe olduğu için geri geliyor bunları silmek aşırı zor örneğin "kingroot" dediğimiz program bunu yapıyor cihazınızı mahvediyor
Stock ROM kurmak yeterli Kingroot gibi şeyler için. Sıfırlamak tabi işe yaramaz.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Kardeşim telefonuma Android Oyun Club isimli bir site üzerinden, mail.ru isimli bağlantıyla APK oyun indirmiş. Herhangi bir virüs belirtisi yok fakat ben güvenemediğim için hard reset attım. Telefonu AVG, Avast, Avira, Comodo, Bitdefender, Malwarebytes, Dr. Web, Kaspersky, antivirusleri ile tarattım. Bir şey çıkmadı. Virüs bulaştığını anlamanın başka bir yolu var mı, ya da ben mi paranoyak davranıyorum?
ya tedbirli olmakta fayda var fakat AOC baya duyulmuş bi apk sitesi. Yani virüs gibi olaylar biraz zor.

Kawashi

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Kardeşim telefonuma Android Oyun Club isimli bir site üzerinden, mail.ru isimli bağlantıyla APK oyun indirmiş. Herhangi bir virüs belirtisi yok fakat ben güvenemediğim için hard reset attım. Telefonu AVG, Avast, Avira, Comodo, Bitdefender, Malwarebytes, Dr. Web, Kaspersky, antivirusleri ile tarattım. Bir şey çıkmadı. Virüs bulaştığını anlamanın başka bir yolu var mı, ya da ben mi paranoyak davranıyorum?
Reset attığın için gitmiştir virüs.

BbglGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Öncelikle Android işletim sisteminde virüs olayı yoktur.Trojan veya keylogger uygulamaları üzerinden sizi takip edecek uygulama vasıtasıyla bir saldırı söz konusu olabilir.
Genelde rootlu cihazlarda böyle birşey den belki bahsedilebilir.Zira şuanda Android 5 ile beraber sistem kapalı halde geliyor yani sisteme müdahele şansınız pek yok.O yüzden müsterih olunuz ve şüpheli gördüğünüz programları kaldırınız.
Bu arada antivirüs programlar RAM kasmaktan öteye bir işe yaramıyor bilginize...