Telefonuma Virüs bulaşmış olabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

kafkasli1

Asistan
Reaksiyon puanı
228
Kardeşim telefonuma Android Oyun Club isimli bir site üzerinden, mail.ru isimli bağlantıyla APK oyun indirmiş. Herhangi bir virüs belirtisi yok fakat ben güvenemediğim için hard reset attım. Telefonu AVG, Avast, Avira, Comodo, Bitdefender, Malwarebytes, Dr. Web, Kaspersky, antivirusleri ile tarattım. Bir şey çıkmadı. Virüs bulaştığını anlamanın başka bir yolu var mı, ya da ben mi paranoyak davranıyorum?

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Kardeşim telefonuma Android Oyun Club isimli bir site üzerinden, mail.ru isimli bağlantıyla APK oyun indirmiş. Herhangi bir virüs belirtisi yok fakat ben güvenemediğim için hard reset attım. Telefonu AVG, Avast, Avira, Comodo, Bitdefender, Malwarebytes, Dr. Web, Kaspersky, antivirusleri ile tarattım. Bir şey çıkmadı. Virüs bulaştığını anlamanın başka bir yolu var mı, ya da ben mi paranoyak davranıyorum?
Hocam aşırı paranoyak davranıyorsunuz.
Ayrıca keşke Avast,AVG'ye bulaşmasaydınız.
Ancak herhangi bir ihtimali yok.
Bu kadar A-V indiricek kadar paranoyak olan birinin telefonundan zaten virüsler korkar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cevabınız için teşekkür ederim, benim korktuğum şey trojan virüsü bulasinca belirti vermiyor diye biliyorum.
Belirti veriyor.
Ancak bu kadar A-V ile tarama yapmışsınız herhangi bir ihtimali yok

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Biraz fazla abartmış olabilirsin dediğin siteden bnm kardesimde çok oyun indiriyor mobil cihazlara kolay kolay bulasmaz virüs ama yüklediğin uygulamada casus yazılımı bulunabilir ona dikkat etmek gerekir bilgileriniz çalınabilir

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Biraz fazla abartmış olabilirsin dediğin siteden bnm kardesimde çok oyun indiriyor mobil cihazlara kolay kolay bulasmaz virüs ama yüklediğin uygulamada casus yazılımı bulunabilir ona dikkat etmek gerekir bilgileriniz çalınabilir
Hocam arkadaşı boşuna endişelendiriyorsunuz.
Saydığı A-V'ları görmemişsiniz galiba ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hard reset atmışsın.Hard resetten sonra virüs girmiş olsa bile cihazı tamamen sıfırladığın için virüs diye bir şey kalmaz.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Hocam aşırı paranoyak davranıyorsunuz.
Ayrıca keşke Avast,AVG'ye bulaşmasaydınız.
Ancak herhangi bir ihtimali yok.
Bu kadar A-V indiricek kadar paranoyak olan birinin telefonundan zaten virüsler korkar

Belirti veriyor.
Ancak bu kadar A-V ile tarama yapmışsınız herhangi bir ihtimali yok
Bnmi endişelendiriyorum abartmayın dedim görmedinizmi hocam ama casus yazılımlar gerçek virüs bulasmaz ama o apk dosyalarının içine gömülü yazılımlar olabilir bilgi çalan

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Abartmana gerek yok virüs bulaşmaz ama hangi siteden indirdiğine dikkat etsin herkesin kullandığı siteleri kullanmaya çalışssın genelde herkes kullanıyorsa sorun çıkmaz bilinmedik sitelerden indirmesin

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Toprak Koç bir nesle Minecraft oynattı ve oynatmaya devam ediyor.

Arkadaşlar uyarırım sizi korsan önermek yok :) .

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Hadi bilgisayarda olsa virüs girer minning falan yapar da telefonda her şeyiniz kayıtlı ya bırakın bulaşmayın şu sitelere.

kafkasli1

Asistan
Reaksiyon puanı
228
Ben zaten normalde APK falan indirmiyorum, kardeşime de bir daha indirmemesini söyledim. Kim olursa olsun ben APK ya güvenmiyorum.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Konuyu amacından saptırmamak gerek.
Hele korsan siteler hakkında teşvik edici yorumlar...

kafkasli1

Asistan
Reaksiyon puanı
228
Herkese cevapları için teşekkürler.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
o kadar virüs programını neden denedin ki? fazlaca paranoyak davranıyorsun.

şimdi o telefonda artık dosya dediğimiz şeyler de dolmuştur.

sen hard formatını bir kere daha at. antivirüs falan yükleme.

eğer bişey olursa marketten dr web lite programını kur. güncelle ve tarat.. varsa bulur, silersin. daha sonra kaldır programı. ve sakin olmayı dene :)

kafkasli1

Asistan
Reaksiyon puanı
228

eğer bişey olursa marketten dr web lite programını kur. güncelle ve tarat.. varsa bulur, silersin. daha sonra kaldır programı. ve sakin olmayı dene :)
Cevabınız için çok teşekkürler, virüs olsaydı sanırım antiviruslerin gözünden kaçma ihtimali yok. Zaten antivirusleri hard resetten önce kurmuştum :)

Dr Web Kaspersky dan iyimi?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
iyilik kötülük tartışılır. telefon için yazılan virüsleri genelde çoğu antivirüs buluyor. bilgisayardaki gibi çok geniş yelpazesi yok.

ben etrafımda çevremde kim telefonuna virüs bulaştırmışsa bu programı öneriyorum, temizleyip sildiriyorum. market harici program indirmeyin, google play store da bile bazı sorunlu programlar oluyor. bilinmedik programları oyunları kullanmayın derim.

kafkasli1

Asistan
Reaksiyon puanı
228
iyilik kötülük tartışılır. telefon için yazılan virüsleri genelde çoğu antivirüs buluyor. bilgisayardaki gibi çok geniş yelpazesi yok.

ben etrafımda çevremde kim telefonuna virüs bulaştırmışsa bu programı öneriyorum, temizleyip sildiriyorum. market harici program indirmeyin, google play store da bile bazı sorunlu programlar oluyor. bilinmedik programları oyunları kullanmayın derim.
Haklısın kardeşim indirmiş zaten uyardım, telefonumu alıp oyun oynuyor :), virüs olsa ne gibi belirtiler olur, trojan mesela belirti vermiyor yazıyor bazı kaynaklarda?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
Haklısın kardeşim indirmiş zaten uyardım, telefonumu alıp oyun oynuyor :), virüs olsa ne gibi belirtiler olur, trojan mesela belirti vermiyor yazıyor bazı kaynaklarda?
kendi kendine bir yerlere girebilir, galeriyi açarsınız reklam çıkabilir. telefon farklı tepkiler verir, bunu anlarsınız yani.

ayda bir falan virüs taraması yapmayın :) farkedersiniz bir sorun olduğunda..

kafkasli1

Asistan
Reaksiyon puanı
228
kendi kendine bir yerlere girebilir, galeriyi açarsınız reklam çıkabilir. telefon farklı tepkiler verir, bunu anlarsınız yani.

ayda bir falan virüs taraması yapmayın :) farkedersiniz bir sorun olduğunda..
Tamam size çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Yalnız bazı üreticiler kendi uygulamalarina reklam koyuyorlar oda ayrı bir şey :)

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
Tamam size çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Yalnız bazı üreticiler kendi uygulamalarina reklam koyuyorlar oda ayrı bir şey :)
xiaomi den bahsediyorsunuz sanırım, onlar hariç :) bir de telefona ücretsiz launcherda (tema) reklam olabiliyor

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Bana sadece reklam virüsü bulaşmıştı onuda hard reset falan atmadan çözebildim.

Abartmışsınız bence.

rasimtanu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
virüs olduğunu sanmıyorum. vardıyssa bile hard resetten sonra tüm canı sıfırlanmıştır :)

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Hard Reset sıfırlamıştır. Tekrar olursa Kaspersky yükleyip tarama yapabilirsiniz.