Telefonum Yavaş Şarj Olmaya Başladı

Bu konuyu okuyanlar

emirdenz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonumun modeli Mi A2, son zamanlarda şarjın normale kıyasla çok çabuk bittiğini fark ettim. Bir de biraz dikkat edince gözüme çarptı kilit ekranında da parantez içinde telefonunuz yavaş şarj olmaktadır yazıyor. Neden kaynaklı ya da çözümü var mı yardımcı olabilir misiniz?

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Telefonumun modeli Mi A2, son zamanlarda şarjın normale kıyasla çok çabuk bittiğini fark ettim. Bir de biraz dikkat edince gözüme çarptı kilit ekranında da parantez içinde telefonunuz yavaş şarj olmaktadır yazıyor. Neden kaynaklı ya da çözümü var mı yardımcı olabilir misiniz?
Şarj cihazından kaynaklı olabilir başka adaptörden denediniz mi?

emirdenz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şarj cihazından kaynaklı olabilir başka adaptörden denediniz mi?
İphone ve samsung adaptörlerinde denedim hızlı şarj oluyor olarak gösterdi. Tekrar kendi adaptörümde denedim takar takmaz yavaş şarj oluyor olup sonra şarj oluyora döndü, diğer adaptörlerde de hızlı şarj oluyor diye göstermiyor şimdi de.

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
İphone ve samsung adaptörlerinde denedim hızlı şarj oluyor olarak gösterdi. Tekrar kendi adaptörümde denedim takar takmaz yavaş şarj oluyor olup sonra şarj oluyora döndü, diğer adaptörlerde de hızlı şarj oluyor diye göstermiyor şimdi de.
Adaptörlerin kaç watt olduğunu ve eskiden orjinal adaptör kullanırken hızli şarj olup olmadığını yazar mısınız?

emirdenz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Adaptörlerin kaç watt olduğunu ve eskiden orjinal adaptör kullanırken hızli şarj olup olmadığını yazar mısınız?
Kendi telefonumun ki dahil maalesef adaptörler kaç watt bilmiyorum. Her zaman kendi adaptörümü kullanıyordum ve hızlı şarj olma özelliği de aynı şekilde hep vardı birden böyle oldu.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Adaptörün bilgilerinin yazdığı yeri çekip resmini atar mısın?

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Kendi telefonumun ki dahil maalesef adaptörler kaç watt bilmiyorum. Her zaman kendi adaptörümü kullanıyordum ve hızlı şarj olma özelliği de aynı şekilde hep vardı birden böyle oldu.
Adaptör ün yazı yazan kısminda örnek;5v 2a gibisinden birşeyler yazar onu gönderebilirmisiniz

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
İnput:Blablabla
Outlut:Blablabla gibi (bla bla yazmicam tabiikide
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit:Yazmicak

emirdenz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kullandığınız samsung ve iPhone şarj cihazları hızlı şarj destekli olmayabilir. Onların üzerinde ki değerleri de atabilir misiniz?
Tabii, Samsung da İphone da İnput: 100-240V diğer değerleri de aynı sanırsam

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Tabii, Samsung da İphone da İnput: 100-240V diğer değerleri de aynı sanırsam
Bataryada sıkıntı olabilir. Mi Community'ye yazdınız mı? Orada hemen hemen herkes Xiaomi kullandığı için size daha çok yardımcı olan olur.

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Şarj adaptörü bozulmuş olabilir. Şarj kablosu bozulmuş olabilir. En kötüsü anakart yanmış olabilir. Benim s6 da anakart yanmıştı. Garanti ile değiştirmiştim.

emirdenz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bataryada sıkıntı olabilir. Mi Community'ye yazdınız mı? Orada hemen hemen herkes Xiaomi kullandığı için size daha çok yardımcı olan olur.
Xiaomi Türkiye forumuna yazdım, orda da sıkıntı yoktur falan dediler pek yardımcı olmadı. Şimdi aklıma geldi Mi Community'ye yazayım, teşekkürler.