Telefonum Suya Düştü

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Merhaba, cihazımın alt bölümü suya girdi. Hemen çıkardım ve alt taraftaki şarj girişi, kulaklik girişi ve hoparlörü süpürgeyle suyunu çekmeye çalıştım ve telefonu bir süredir dik tutuyorum. Görünürde bir sorun yok gibi ama ileride bir sıkıntı çıkarır mı sizce?

Dostich23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Saçma gelecek ama beyaz pirinç alın. Sonra da telefonu içine yatırın tamamen pirinç'e bulayın. Bir leğenin içinde. İşe yarıyor ses cızırtılı geliyordu aynısın yapmıştım düzelmişti.

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Saçma gelecek ama beyaz pirinç alın. Sonra da telefonu içine yatırın tamamen pirinç'e bulayın. Bir leğenin içinde. İşe yarıyor ses cızırtılı geliyordu aynısın yapmıştım düzelmişti.
Hocam tam evden aceleyle çıkmak durumunda olduğum bir zaman diliminde başıma gelince bunu yapıp evden ayrılmak zorunda kaldım. Seste cızırtı vs. yok şuan fakat ilerisi için endişeleniyorum açıkçası.

Dostich23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam tam evden aceleyle çıkmak durumunda olduğum bir zaman diliminde başıma gelince bunu yapıp evden ayrılmak zorunda kaldım. Seste cızırtı vs. yok şuan fakat ilerisi için endişeleniyorum açıkçası.
Dediğimi yapın imkanınız var ise. Yoksada telefonu aşağı doğru tutun akmasını sağlayın. Ve iyice kurulayın. Ama Pirinç yöntemi en iyisidir.

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
153
Hocam önerim yaptırmaman. Astarı yüzünden pahallıya gelir.

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Hocam önerim yaptırmaman. Astarı yüzünden pahallıya gelir.
Servise verdim, garantisi bitmiş. İnceleyip fiyat verecekler. Muhtemelen yüksek bir fiyat verecekler fakat bir umuttur verdim. Yüksek bir sayı derlerse yaptırmayacağım evet, teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

4220 TL servis fiyat verdi; ekran, şarj soketi ve flex değişmesi gerekiyormuş. Bir tamirci ise orijinal parçalarla 3000, yan sanayi orta kalite ile 2000 TL fiyat verdi. Telefonu çöpe atmak yerine 2000 TL verilebilir mi bilemedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar, cidden karar veremedim. Bu cihaza göre beni üzmeyecek bir cihaz almaya kalkışsam minimum 12 13 bin lira gibi bir fiyat ödemem gerek. Öğrenciyim, bu dönemde bu parayı vermem çok zor. 2000 liraya yaptırıp nereye kadar giderse gider deyip yaptırmak sizce mantıklı mı?

Son düzenleme:

Usain

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,157
Yan sanayi ekran tat vermeyebilir.