Telefonum Suya Düştü

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Merhaba, cihazımın alt bölümü suya girdi. Hemen çıkardım ve alt taraftaki şarj girişi, kulaklik girişi ve hoparlörü süpürgeyle suyunu çekmeye çalıştım ve telefonu bir süredir dik tutuyorum. Görünürde bir sorun yok gibi ama ileride bir sıkıntı çıkarır mı sizce?

Dostich23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Saçma gelecek ama beyaz pirinç alın. Sonra da telefonu içine yatırın tamamen pirinç'e bulayın. Bir leğenin içinde. İşe yarıyor ses cızırtılı geliyordu aynısın yapmıştım düzelmişti.

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Saçma gelecek ama beyaz pirinç alın. Sonra da telefonu içine yatırın tamamen pirinç'e bulayın. Bir leğenin içinde. İşe yarıyor ses cızırtılı geliyordu aynısın yapmıştım düzelmişti.
Hocam tam evden aceleyle çıkmak durumunda olduğum bir zaman diliminde başıma gelince bunu yapıp evden ayrılmak zorunda kaldım. Seste cızırtı vs. yok şuan fakat ilerisi için endişeleniyorum açıkçası.

Dostich23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam tam evden aceleyle çıkmak durumunda olduğum bir zaman diliminde başıma gelince bunu yapıp evden ayrılmak zorunda kaldım. Seste cızırtı vs. yok şuan fakat ilerisi için endişeleniyorum açıkçası.
Dediğimi yapın imkanınız var ise. Yoksada telefonu aşağı doğru tutun akmasını sağlayın. Ve iyice kurulayın. Ama Pirinç yöntemi en iyisidir.