Telefonsuz internet çalışır mı?

Bu konuyu okuyanlar

özel.üye

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Azönce yaşadığım bir olayı buraya aktarmak istiyorum :D

Çalışanlardan biri gelerek "Benim internet çalışmıyor x hanım" dedi. Adsl arızayı arasaydın, dedim. Aradım, aramaz mıyım... 4440375'i aramış, adam modem ayarlarına falan girmiş sonra telefon ahizesini kaldırır mısınız efendim ne tür bir ses geliyor, diye sormuş. Bizim arkadaş, ses gelmezki biz telefonu geçenlerde kapattırdık, demiş. :D Biz babamla altlı üstlü oturuyoruz, geçenlerde babam telefon faturasının çok gelmesi sebebiyle kapattırmaya gidiyordu bende olaya dahil oldum. Benimkini de kapattır, dedim. Telefon onun üstüne kayıtlı zaten, dedi. Müşteri hizmetleri bunu Türk Telekom'a yönlendiriyor... Aramış tabi ama fırça basmış. Ne diye telefon kapattırırken internetiniz var mı yok mu, diye sormamış. Tüm suçlu onlarmış. Bizim vatandaş nerden bilsinmiş. Haklısın abi ya, hatta emin misin son kararın mı diye de sormalıydı :D

Olayı izah ettim. İnternet telefon hattıyla çalışıyor dedim. Genelde internet kullanıcıları bunu bilir bu yüzden sormamışlardır, dedim. Savunma olarak " olabilir ama ben bilmiyorum, o da niye sormadı ki biliyor musun bilmiyor musun diyee " dedi. :D

Neyse bu krizi atlattık. Sıra geldi telefon başvurusuna. Tekrar alacağız hattı ama bu sefer onun ismi üzerine alınacak. Online başvuru formu dolduruyoruz. Ad-Soyad, tc kimlik no, seri no sordum cevapladı. Veriliş tarihi ne abi dedim ? Ne tarihi daha hattı vermedilerki, dedi :D:D Oysaki nufüs cüzdanının veriliş tarihinden bahsediyordum :wheelchair:

Tabi gülmemek elde değil. Belki anlatamadım ama olayı bizzat yaşadım, komikti benim için :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bombaymış valla. :D

özel.üye

Asistan
Reaksiyon puanı
4
:D
Aynı abi, az önce bir bomba daha patlattı. Msn patlaşmış bir kişinin şifresini kırmış ama yeni girdiği şifreyi de unutmuş :D Nasıl becerdin abi, diye sordum.
Hanii inter active mail varya ordan hallettim, dedi. Bir an durdum durdum sonra güldüm... :D:D:D alternatif mail olmasın o abi ya, dedim :D Evet işte adı her neyse onunla hallettim dedi. Bu işyerini seviyor muyum? Evet ya evett :D:D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Komic yazı :)

Gfbercan

Asistan
Reaksiyon puanı
3
telefonsuz internetin çalışamayacağını bilmeyen birisi msn patlatmış ilginç ..

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Bir fıkra gibi olması hiç komik değil ama sana yani hem SDN üyesi hemde gerçek birine olması beni gülmekten öldürüyor:D