Telefonsuz Adsl Aboneliğine Onay!

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
57207.jpg

Telefonsuz ADSL aboneliğine onay!

29 Temmuz 2010 Perşembe 23:58
BTK toplandı ve telefonsuz ADSL aboneliği ile fiyatlarını karara bağladı. İşte kurulun 1 Kasım'dan geçerli olmak üzere o kararı;

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), sabit ücret bedelini ortadan kaldıran Yalın ADSL hizmeti için fiyat belirlemesini yaptı. Açıklanan fiyata Türk Telekom yazılı açıklama ile cevap verdi.

BTK'nın ''2010/DK-07/417'' numaralı kararında, yüksek bant genişliği gerektiren servislerin yaygınlaşması, bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde genişbant internet erişim hizmetlerinin kullanımının artması ve mevcut genişbant abonelerinin büyük çoğunluğunun IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi modeliyle hizmet alması göz önünde bulundurulduğunda, son kullanıcıların aldıkları genişbant internet erişim hizmetlerinin ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte ve ''makul'' fiyatlarla sunulması gerektiğine işaret edildi.

TELEFON OLMADAN ADSL ABONELİĞİ
Kurul kararıyla, işletmecilerin Türk Telekom'un sahip olduğu xDSL şebekesi üzerinden abonelerine IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi modeli ile hizmet sunabilmesi için gerekli olan usul, esas ve ücretleri içeren Türk Telekom Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifi'nin, en önemli yeniliklerinden birisi olan sabit telefon aboneliği olmadan DSL (Digital Subscriber Line-Sayısal Abone Hattı) internet erişimi hizmeti alınmasına imkan sağlayan Yalın DSL uygulamasının hayata geçirilmesinin onaylandığı bildirildi.

UYGULAMA 1 KASIM'DAN İTİBAREN
Raporda, Türk Telekom tarafından hazırlanarak kuruma sunulan ve gerekli görülen değişikliklerin yapılması ile nihai haline getirilen Türk Telekom Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifi'nin, ''Abone Hareketleri'' başlıklı 4 no'lu ekinin 4 no'lu maddesi kapsamında diğer toptan erişim modellerinden YAPA'ya bireysel geçişlere ilişkin hükümler, xDSL ve e-YAPA otomasyon sistemlerinin eşgüdümlü çalışmaya başlayacağı 1 Kasım 2010 tarihi itibariyle geçerli olacak şekilde onaylanmasına karar verildiği belirtildi.

ÜCRETLER

BTK'nın internet sitesinde yayımlanan ''Türk Telekom'un Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifi''nde yer alan ''ücretler ve faturalandırma'' bölümüne göre, Yalın ADSL hizmetinde, ADSL ücretlerinde yer alan aylık ücretlere ek olarak 8,13 lira Yalın DSL ücreti alınacak.

Vergiler eklendiğinde bu ücret 10-11 liraya yükselirken, tüketiciye 13-14 lira olarak yansıyacak. Sadece ADSL kullanmak isteyen bir tüketici, Yalın ADSL için 13-14 lira ödemenin yanı sıra, satın aldığı internet paketi için de ayrı tutar ödeyecek.

''ŞİRKETİMİZİN KATLANDIĞI MALİYETLERİN ALTINDA''

Türk Telekom'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) konuya ilişkin olarak gönderilen özel durum açıklamasında, sabit telefon aboneliği olmadan DSL internet erişimi hizmeti alınmasına olanak sağlayan Yalın DSL uygulamasının düzenlendiğine değinildi.

İlgili kararın gerekçesinde, abone ile internet servis sağlayıcı arasındaki bağlantının sağlanmasında, Türk Telekom'un sabit telefon şebekesinin evlere kadar uzanan bakır kablolardan oluşan kısmının kullanıldığı, Yalın DSL internet hizmeti alınması durumunda söz konusu bakır kabloların kullanılmaya devam edileceği, bu kablolara ilişkin maliyetlerin (yatırım, bakım, onarım, işletme vb.), Yalın DSL hizmetinin sunulduğu diğer ülkelerde de olduğu gibi, DSL aylık ücretlerine ilave edilerek karşılanması gerektiği kaydedildi.

Türk Telekom tarafından sunulan maliyetler, bilgi ve açıklamalar, yürürlükteki sabit telefon perakende tarifeleri, diğer ilgili toptan hizmetlerin tarifeleri, AB uygulamaları, kamuoyu görüşleri ve Türkiye'nin kendine özgü koşullarının dikkate alındığı da ifade edilerek, buna göre Yalın DSL toptan erişim ücretinin vergiler hariç aylık 8,13 lira olarak belirlendiği aktarıldı.

Açıklamada, ''Söz konusu ücret, şirketimizin katlandığı maliyetlerin altında olup, konuyla ilgili dava dahil her türlü hakkımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız'' denildi.

internethaber.com

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
artık herkes de cep telefonu ev telefonları süs olarak duruyor sırf internet için telefon alan bir sürü tanıdık var

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Sabit ücreti en düşük olan paketi seçtim,ev telefonumu hiç kullanmıyorum,aylık 14-15 lira fatura geliyo.Yalın adsl ücreti de aynı:)
Ne anladım ben şimdi sizin yaptığınız uygulamadan,ama ara sıra yapın böyle uygulamalar gülüyoruz en azından keyfimiz yerine geliyo,komiksiniz vesselam.

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
ohh :D iyiki şimdi bu karar alındı :D geçenlerde telefonu kullanmadığımız için kapattırdık tabiki ttnetide :D iyikide kapattırmışız superonline da inanılmaz mutluyum :D ve şunu da söyleyim :D 15 gb değil 100 gb'a yakın download yaptım hala 1mb ile indiriyorum :D

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Sabit ücreti en düşük olan paketi seçtim,ev telefonumu hiç kullanmıyorum,aylık 14-15 lira fatura geliyo.Yalın adsl ücreti de aynı:)
Ne anladım ben şimdi sizin yaptığınız uygulamadan,ama ara sıra yapın böyle uygulamalar gülüyoruz en azından keyfimiz yerine geliyo,komiksiniz vesselam.
Aynen ya neden veriyoruz ki okadar para ? hem de hiçbir hizmet almıyoruz anladığım kadarıyla IP fln cart curt bişiler saçmalamışlar.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
değişen hiç bişey olmamış
telefon için almadıkları parayı adsl için sabit ücret olarak alacaklar
oha diyorum sana telekom.

sub-zero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yemisim internetini zati ev avantaş tarifesindende simdi 15 tş aliyor yalin olsa olmasa ne olacak. dünyanın en pahalı interneti ve en rezil telekominikasyon firması bizde.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Telefon iptal, ADSL iptal... Kafam rahat.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
anasını boyayıp babasına 18 lik diye satmak hesabı. He canım biz de yedik bu numaraları...

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
artik sinirlenmekte fayda etmiyor..bi millet bu kadarda salak yerine konup bu kadarda sömürülmezki ya yeter artik ttnet..söle toplu bi hareket olsa 3-5 milyon kisi ayni anda ttnet aboneligini iptal etse öle bi yola gelirki bu ttnet aglar aglar..ilk önce ben iptal ederim ama nerde bizim millette avrupali gibi hakkini arama itiraz etme..

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bu btk nin başındakiler komedyen galiba.aynı şeyin kırmızısını yapmış bide yalın adsl diyor.süperonline diyor ama bi gelişme yok sadece sitelerde kullanılabiliyor silivride yaşıyorum ama burda süperonline kullanan yok yada bir başka bişey kullanan duymadım.yokki şu adsl yi bitirecek bir internet alıpta batmasına yardımcı olalım şu adslnin.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Sen kalk hat mevzusunu ortadan kaldır , sonra yine aynı hesaba gelecek olan aylık sabit bi ücret başa bela et.

TTNet milletle dalga mı geçiyorsun sen ?

Anektod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yemin ediyorum gerizekalı muamelesi yapıyorlar.Bu iş canımı sıkmaya başladı.Kapatmaya mazeret arıyordum zaten.
Herhangi bir boykot hareketi başlatılacaksa 'onlar yapsın bende yapmazsam namerdim' tarzında konuşarak bi cacık olmaz.Herkes kendinden başlasın, bak bakalım 1-2 ay sonra haberlerde neler okuyoruz.
Zaten medya da şişirmeye hazır ya: Şok! Şok! Şok! TTnet'in sonu mu geliyor!

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
adamlar açık açık hertürlü paranızı cebinizden alrım diyor ve kimseden ses çıkmıyor.
lan zaten millet boşuna verdiği o 14-15 TL için telefonu kapattırmak istiyor. Yok yalın hat ücreti aynı para. neti komple kapatsak bu i..ler kapatma ücreti adı altında milletten yine aylık 14-15 TL alırlar yeminle.. Resmi soygun bu olsa gerek..

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
"8,13 lira Yalın DSL ücreti alınacak."

Ya bu adamlar çok zeki ya da biz çok aptalız 1 ayım kaldı 1 ay sonra telefonu neti kapatıyorum her ay 150 tl vermek istemiyorum

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
"8,13 lira Yalın DSL ücreti alınacak."

Ya bu adamlar çok zeki ya da biz çok aptalız 1 ayım kaldı 1 ay sonra telefonu neti kapatıyorum her ay 150 tl vermek istemiyorum

o fiyata bide vergi eklenecekmiş oh ne güzel

ysselim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şaçma ne de olsa enayi çok ülkede...kazandınız para zehir zıkkım olsun(aşırı para)

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Adı değişmiş sadece. :) Abone ücreti değil. Yalın ADSL ücreti.. Eskisi daha iyi kalmış. Aynı parayı veriyorsun Hiç değilse telefon hizmeti alabiliyorsun.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Yemin ediyorum gerizekalı muamelesi yapıyorlar.Bu iş canımı sıkmaya başladı.Kapatmaya mazeret arıyordum zaten.
Herhangi bir boykot hareketi başlatılacaksa 'onlar yapsın bende yapmazsam namerdim' tarzında konuşarak bi cacık olmaz.Herkes kendinden başlasın, bak bakalım 1-2 ay sonra haberlerde neler okuyoruz.
Zaten medya da şişirmeye hazır ya: Şok! Şok! Şok! TTnet'in sonu mu geliyor!

zaten ttnet abonesi degilim smile kullaniyorum oda kontratsiz.kontratim bitti 3 ay internetsiz kaldim sonra mecburen smile aylik internete gectim..ama ne farkeder hepsi ttnetin altyapisini kullaniyor fiyatlar olaylar hep ayni.bizim buralarda uydunette yok..herkes kendinden baslasinlada olmaz bu is..internetsiz kalmaya hemde belirli olayan bi süre kalmaya kimse yanasmaz, ancak toplu olursa ucunda gercekten internetin ucuzlayacagina inanırsa millet aboneligini iptal ettirir..toplu hareket olmasi lazim oda bu ülkede zor.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Traji komik ...:)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Al sana bir saçmalık daha. Zaten ben telefonu kapatırmayıp açık tutsam ve o ay hiç konuşmasam bile 11 TL geliyor. Yalın ADSL ücreti ise 8,13 TL. TAm saçmalık hemde..

Hepsi bir olmuş milleti kazıklıyorlar. Ben zaten ADSL abonesi olduğum için hattın kullanım parasını alıyorsun yalın ADSL ücreti ne yahu. :cursing:

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Sabit telefonu kaldırıp Yalın DSL getiriyorlar bu neyi değiştiriyor? adını değiştiryorlar, neticede aynı parayı almaya devam edecekler.
Fiyatları da indirmiyorlar yani geçirmeye devam....

skara

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yalın ADSL ücreti 8,13 TL alıyorsanız bari tarife ücretlerini indirin.Bu ne saçmalık...........

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Aynı tas aynı hamam..

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Ne yazık ki milleti enayi durumuna düşürmek bu şirketlerin alışkanlığı haline geldi.Yalın adsl adı altında alınan aynı miktar , istedeğini seç vatandaş.Burada milleti toplu halde iptal ettirmeye çalışmak hayalperestlik olur.Kimse uğraşmak istemez ne yazık ki o kadar kolay değil bu işler.(Bu sadece ülkemizle alakalı bir durum değil , insanların doğasında var bu.Bu yüzden vatanımıza sayıp durmazsanız seviniriz."Burası Türkiye" cinsinden ).İyi forumlar..

Son mesajlar