Superonline ve Türk Telekom Çıkmazı

Bu konuyu okuyanlar

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrardan burda yazmak güzel ama böylesi bir konuyla gelmem ve şuan ki durumun gerçekten berbat hiç uzatmadan konuya girmek istiyorum çünkü artık patlama noktasındayım sizlerden yardım istiyorum.

Parça parça anlatıcam umarım anlatabilirim.

Müstakil evde oturuyorum Yalın Adsl kullanıcısıyım evimde Telefon Kutusu yok Evimle direk arası 5 metre bahçe kapısının arkasında direk hemen. Direkten gelen siyah kablo ev içerisinde yenilediğim Cat6 kabloya bağlı siyah kabloda direk camdan içeri giriyor herhangi bir iç tesisattır telefon ankastre kutusudur mevcut değil direkten sabit alıyorum ve baya eski bir telefon kablosu olan bu siyah kablonun dışındaki koruma sıyrılmış koparılmış tekrar bağlanmış teli ortada duruyor siyah kaplaması diğer tarafta içindeki kablolar dışarda telekomun kutusuda bundan farksız. Aldığım Hizmet 16 mbps yalın adsl hizmeti alıyorum 2 seneye yakındır ama 6-7 mbps hızı geçmiş durumda değilim hat değerlerim berbat ötesinde hızımı 8 e sabitlediler 12 ye sabitlediklerin de internette çok fazla kopmalar yaşıyorum 8 de sabitli o yüzden herneyse ay içerisinde superonline şirketine 5 defa arıza kaydım bıraktım 1 defa kendi ekipleri geldi tesisatımın ucundaki kablodan hat değerlerime baktı 6-7 alıyorsunuz dedi iyi bir durummuş mükemmel bir ödülmüş bana gibi dedim 16 mbps lik paket kullanıyorum 8e sabitlediler 2 senedir fazla para veriyorum. Türk telekomun siyah kablosunu gösterdim durumunu gösterdim teknik servis onayladı ayrıyetten bana sorular soruyor türk telekom siyah kablonun ucuna kadar kontrol etmedimi diye etmedi dedim siyah kablolarının ucu evin içine kadar geliyor ve türk telekom ekibi kesinlikle gelmedi evime superonline kendi sorumluluklarının sonuna kadar iyi olduklarını aktarıyorlarmıs kim bilecek sonucta cahil internet kullancısı demi. Türk telekoma gidiyorum anlatıyorum böyle böyle kapı dışarı edecekler neredeyse bizim müşterimiz değilsiniz bizimle siz değil superonline alakadar olacak diyorlar. diyorum o nasıl oluyor ortak çalışma yapıcaz gidip bakıcaz. Derdimi anlatıyorum ama nafile diyorum sizin sorumluluğunuzda bunu konuştuğum kişide altyapı müdürü diyor beni ilgilendirmez. ekipleriniz bakmıyor oraya diyorum bi sorun yok diyor santrale uzaklığım 297 metreymis evimin hemen yanında saha dolabı var 25 metre değil uzaklık bana ordan 297 metre cıkarıyor peki eyvallah. Superonline yetkilisini arıyorum bana ortak calısma diye birşeylerinin olmadıklarını iptal ettiklerini söylüyor telekoma gidiyorum bunu iletiyorum bidaha gelme deniliyor güvenlik söz konusu oluyor neymiş güya superonline türk telekomla görüşmemi istemiyorlarmış superonline ekiplerini arıyorum tekrardan elektrikçi çağırın siyah kabloyu değiştirsinler deniyor. elektrikçi çağırıyorum türk telekomun siyah kablosu bu bizim türk telekom kutusuna erişme gibi bir şansımız yok diyorlar ben yıkılıyorum yıkılmamım sebebini şimdi duyacaksınız. yan evim 70 mbps hız alabiliyor mahallemdeki hızlar cirit atıyor birbirine mahallenin en ortasındaki evim direk evimin önünde saha dolabı evimin bahçesinin yanında Türk telekom rogarı yer altı kapağı evimin önündeki kaldırımda 50 mbps den aşağı hız yok sadece benim desteklenilen hız 15 mbps. Umarım anlatabilmişimdir derdimi herkese yüksek hız sunuyorlar bana sunmuyorlar kablomda olduğunu düşünüyorum sorunun superonline türk telekom kablosuna bişi yapamıyor türk telekomde superoneline müşterisiyim diye beni umursamıyor bana yardımcı olun lütfen ne yapmam gerektiğini anlatın

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Ekli dosyalar

• Hat durumuu haat.png
    Hat durumuu haat.png
    20.5 KB · Görüntüleme: 804