Telefon'a root atmak

Bu konuyu okuyanlar

kubat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 bilgisayar ile samsung grand prime'a root atmak istiyorum. Telefonun modeli SM-G532F hangi android sürümüne yükseltmek daha verimli olur ben en az android sürümünü 8'e yükseltirim diye düşündüm. Bu arada root'a dair herhangi bir bilgim yok buna göre açıklarsanız sevinirim

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Windows 7 bilgisayar ile samsung grand prime'a root atmak istiyorum. Telefonun modeli SM-G532F hangi android sürümüne yükseltmek daha verimli olur ben en az android sürümünü 8'e yükseltirim diye düşündüm. Bu arada root'a dair herhangi bir bilgim yok buna göre açıklarsanız sevinirim
root atmak android yükseltmez rom atmak yükseltir

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Bunları bilmiyorsan zor, ilk başta bunları öğrenmelisin, mesela ilk başta bootloader unlock> Odin kullanımı> TWRP kurma> magisk kurma, bunları internette araştır, Türkçe kaynak vermek yasak olduğu için link atamıyorum.

Yine çok benzer bi konu vardı, oradan kopyalayıp aldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Galiba tam olarak ne yükleyeceğinizi bilmiyorsunuz, android sürümü değiştirmek rom değiştirmekle olur, root ise güvenlik amaçlı gizlenmiş dosyaları düzenlememizi sağlar.

kubat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
root atmak android yükseltmez rom atmak yükseltir
kusura bakmayım bilmiyordum rom atmak istiyorum o zaman

Bunları bilmiyorsan zor, ilk başta bunları öğrenmelisin, mesela ilk başta bootloader unlock> Odin kullanımı> TWRP kurma> magisk kurma, bunları internette araştır, Türkçe kaynak vermek yasak olduğu için link atamıyorum.

Yine çok benzer bi konu vardı, oradan kopyalayıp aldım.

Galiba tam olarak ne yükleyeceğinizi bilmiyorsunuz, android sürümü değiştirmek rom değiştirmekle olur, root ise güvenlik amaçlı gizlenmiş dosyaları düzenlememizi sağlar.
rom için mi root için mi bunlar root içinse rom için olanını da yazar mısınız

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
kusura bakmayım bilmiyordum rom atmak istiyorum o zaman

rom için mi root için mi bunlar root içinse rom için olanını da yazar mısınız
Uygun TWRP yi cihazınızın modeline göre aratın, .tar dosyasını yükleyin, bu hazırda dursun, bootloader kilidini açın, bu da yine internette bulunuyor, link veremiyorum türk teknoloji sitelerinin linkini paylaşmak yasak, her neyse bootloader ı açtıktan sonra Odin in en son sürümünü PC ye indirin, Odin ile TWRP kurun, bundan sonrası çok kolay

Eğer daha önce deneyiminiz yoksa bence bu işe girişmeyin, bu tip işlerden anlayan biri ile yapın, sonra siz de deneyin.

kubat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uygun TWRP yi cihazınızın modeline göre aratın, .tar dosyasını yükleyin, bu hazırda dursun, bootloader kilidini açın, bu da yine internette bulunuyor, link veremiyorum türk teknoloji sitelerinin linkini paylaşmak yasak, her neyse bootloader ı açtıktan sonra Odin in en son sürümünü PC ye indirin, Odin ile TWRP kurun, bundan sonrası çok kolay

Eğer daha önce deneyiminiz yoksa bence bu işe girişmeyin, bu tip işlerden anlayan biri ile yapın, sonra siz de deneyin.

Samsung Galaxy USB Sürücüsü indireceğim ama bir sürü sürüm var hangi sürümü indirmeliyim kafam karıştı​

• V 1.5.33
  • V 1.5.49
  • V 1.5.51
  • V 1.5.60
  • V 1.5.65
  • V 1.7.17
  • V 1.7.23
  • V 1.7.28
  • V 1.7.31
  • Genel Sürüm (Çoğunlukla tüm cep telefonlarıyla uyumludur)
  • En son resmi sürüm.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544

Samsung Galaxy USB Sürücüsü indireceğim ama bir sürü sürüm var hangi sürümü indirmeliyim kafam karıştı​

• V 1.5.33
  • V 1.5.49
  • V 1.5.51
  • V 1.5.60
  • V 1.5.65
  • V 1.7.17
  • V 1.7.23
  • V 1.7.28
  • V 1.7.31
  • Genel Sürüm (Çoğunlukla tüm cep telefonlarıyla uyumludur)
  • En son resmi sürüm.
Son sürüm

kubat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her şeyi soruyormuş gibi olcak ama hangi odin sürümünü indirmeliyim
  • s3.04​
  • s3.06​
  • sürüm 3.07​
  • sürüm 3.09​
  • v3.10.5​
  • v3.10.6​
  • v3.11.1​
  • v3.11.2​
  • v3.12.5 (Nougat Android sürümü)​
  • v3.12.7 (Oreo Android sürümü)​
  • v3.13.1 (Pie Android sürümü)​
  • v3.14.1 (Android 10 sürümü)
  • Modifiye Odin (Nougat / Oreo / Pie Android sürümü)​
  • Prens Comsey Odin (Nougat / Oreo / Pie Android sürümü)​

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
her şeyi soruyormuş gibi olcak ama hangi odin sürümünü indirmeliyim
  • s3.04​
  • s3.06​
  • sürüm 3.07​
  • sürüm 3.09​
  • v3.10.5​
  • v3.10.6​
  • v3.11.1​
  • v3.11.2​
  • v3.12.5 (Nougat Android sürümü)​
  • v3.12.7 (Oreo Android sürümü)​
  • v3.13.1 (Pie Android sürümü)​
  • v3.14.1 (Android 10 sürümü)
  • Modifiye Odin (Nougat / Oreo / Pie Android sürümü)​
  • Prens Comsey Odin (Nougat / Oreo / Pie Android sürümü)​
Son sürümü kullanın, son sürüm diğer Androidleri de destekler

kubat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

benim pc de sorun çıktı usb girişleri çalışmıyor başka bir arkadaşın pcsinde deneyeceğim twrp kurmayı anlatan bir site buldum sizinle o linki paylaşabilme imkanım var mı arkadaşın pcsinde yapacağım için tek seferde olması gerekiyor
bir de TWRP tan sonra ne yapacağım

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
benim pc de sorun çıktı usb girişleri çalışmıyor başka bir arkadaşın pcsinde deneyeceğim twrp kurmayı anlatan bir site buldum sizinle o linki paylaşabilme imkanım var mı arkadaşın pcsinde yapacağım için tek seferde olması gerekiyor
bir de TWRP tan sonra ne yapacağım