Telefon önerisi max 1700

muhasebeciadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar hafta sonu telefon almaya gidiyorum. Samsung a7 2016 çok hoş tasarıma sahip bir telefon sizce alınır mı eğer mağazalarda uygun fiyata bulamassam hepsiburada.com da resmi disbrötör garantiliyi 1560 TL ye satıyolar onu alacağım.

kka24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
a7 iyidir gonul rahatligiyla alabilirsin 2-3 yil goturur seni

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet onu bende gördüm ama piyasasına göre fazla ucuz değil mi aklım karıştı
İthalatçı garantili büyük ihtimal yani sizle LG Türkiye yerine Migros veya onun gönderdiği bir yer ilgilenicek eğer bütçeniz yoksa 1800 bandında tartışmasız en iyi seçenek g5 çünkü bu senenin en güçlü işlemcilerinden biri olan snapdragon 820 yi kullanıyor ve bu gerçekten çok güçlü zaten benchmarklarda apple A9'u(6s ailesi işlemcisi ) deviriyor bence Migros gibi büyük bir şirketten sorun olacağını hiç sanmıyorum Tabiki tercih sizin

UmuttAtes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İthalatçı garantili büyük ihtimal yani sizle LG Türkiye yerine Migros veya onun gönderdiği bir yer ilgilenicek eğer bütçeniz yoksa 1800 bandında tartışmasız en iyi seçenek g5 çünkü bu senenin en güçlü işlemcilerinden biri olan snapdragon 820 yi kullanıyor ve bu gerçekten çok güçlü zaten benchmarklarda apple A9'u(6s ailesi işlemcisi ) deviriyor bence Migros gibi büyük bir şirketten sorun olacağını hiç sanmıyorum Tabiki tercih sizin
Peki bu ithalatçı firmanın dezavantajları var mı almayı düşünüyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
ithalatçı olup olmadığı kesin değil belki resmi garantiliyi o kadar ucuza satıyordur migros :) çok çok küçük bir ihtimal ama burda ithalatçı lafı göüzünüzü korkutmasın telefonun arkasında ki şirket g5 yani Migros bir sorun çıkmaz sanırım ha kaldı ki bekleyin başkalarıda bu durum altına görüş belirtsin öyle karar verin

DarkCat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar hafta sonu telefon almaya gidiyorum. Samsung a7 2016 çok hoş tasarıma sahip bir telefon sizce alınır mı eğer mağazalarda uygun fiyata bulamassam hepsiburada.com da resmi disbrötör garantiliyi 1560 TL ye satıyolar onu alacağım.

A7 (2016) al hem tasarım açısından güzel kamerasıda iyi s6 ya benzer bataryası yüksek rahat edersin...

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Güncelleme açısından note 4 bana göre son güncellemesini aldı devamı olmaz diye düşünüyorum bu sebeple note 4 istemezseniz ısrar edemem.

Performans açısından note 4 biraz daha iyi ama öyle uçurum kadar fark yok aralarında a7 yi tasarım olarak güncel olduğu için seviyorum alınmayacak bir cihaz değil

Diego950

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yani a7 iyi telefon fakat ara model nede olsa s6 biraz daha fazla guncelleme alabilir bunuda unutma ya note 4 bilemem ama note 3 olan arkadasim hep sorun yasiyordu.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Güncelleme açısından note 4 bana göre son güncellemesini aldı devamı olmaz diye düşünüyorum bu sebeple note 4 istemezseniz ısrar edemem.

Performans açısından note 4 biraz daha iyi ama öyle uçurum kadar fark yok aralarında a7 yi tasarım olarak güncel olduğu için seviyorum alınmayacak bir cihaz değil
A7 ile note 4 arasında grafik birimindeki fark uçurum gibi note 4 android 7.0 alıcak güçte ve büyük ihtimal alır Tolga cem küçükyılmaz 7.0 note 4 ün son güncellemesi olur dei

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
A7 ile note 4 arasında grafik birimindeki fark uçurum gibi note 4 android 7.0 alıcak güçte ve büyük ihtimal alır Tolga cem küçükyılmaz 7.0 note 4 ün son güncellemesi olur dei

tamam bence de 7,0 alması gereken bir cihaz ama samsung stratejisi açık ve net note 7 çıkacak note 5 i ikinci plana düşürüp bi alt modeli de silmeli ki hem ara model hemde son çıkan telefon satsın :D tabi bu kişisel düşüncem beni utandırıp 7.0 ı verirse tüh demem kullanıcılar adına sevinirim

M

Murat Burç

SDN Okuru
tamam bence de 7,0 alması gereken bir cihaz ama samsung stratejisi açık ve net note 7 çıkacak note 5 i ikinci plana düşürüp bi alt modeli de silmeli ki hem ara model hemde son çıkan telefon satsın :D tabi bu kişisel düşüncem beni utandırıp 7.0 ı verirse tüh demem kullanıcılar adına sevinirim
Note 4 şuan resmi yerlerde 1850 tl bu kadar pahalı bir cihaz üstelik note serisi ve zamanının en güçlü donanımı ayrıca 2 sene oldu samsung o güncelleme stratejisini değiştirdi eskiden s serisi güncellemeyi zar zor alrıdı şuan s7 ye her ay güncelleme geliyor yeni felan demeyin o kadar amiral gemisi kral dediğimiz s4 e zamanında her ay güncelleme almıyordu
Note 4 android 7.0 alır ama ne zaman alır biraz gecikebilir a7 benim gözümde silik bir cihaz o donanım grafik birimi 1080p de YETERSİZ. Note 4 en güncel oyunları 2kda banamısın demez a7 real racing 3 de zorlu yerlerde takılır takılmaz bilinmez ama zor hadi güncelleme almadı diyelim ben bir android için o uçurum kadar donanım farkını ve s peni bırakmam zaten note 4 android 6.0 da rahat çalışıyor

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
o aylık güncelleme knox güncellemesi mesajınızdan note 4 kullandığınız anlaşılıyor memnunsunuz bununda farkındayım ama şunu unutmamak gerek bende eski note 4 kullanıcısıyım teknoloji aleminde garanti diye birşey yok şimdi arkadaşa 7.0 alacak al deriz almaz arkadaşa ayıp olur. zaten yorum da da belirttim donanım olarak note 4 önde ama tasarım olarak eskidi güncelleme gelir mi kesinlikle kesin gelir diyemeyiz bir süpriz yapılabilir ama firmalar o kadar çok markaya güncellemeyi kesti ki kesin gelir dediğim telefonlara gelmedi gelmez dediklerimize geldi bu sebeple tercih arkadaşın

M

Murat Burç

SDN Okuru
o aylık güncelleme knox güncellemesi mesajınızdan note 4 kullandığınız anlaşılıyor memnunsunuz bununda farkındayım ama şunu unutmamak gerek bende eski note 4 kullanıcısıyım teknoloji aleminde garanti diye birşey yok şimdi arkadaşa 7.0 alacak al deriz almaz arkadaşa ayıp olur. zaten yorum da da belirttim donanım olarak note 4 önde ama tasarım olarak eskidi güncelleme gelir mi kesinlikle kesin gelir diyemeyiz bir süpriz yapılabilir ama firmalar o kadar çok markaya güncellemeyi kesti ki kesin gelir dediğim telefonlara gelmedi gelmez dediklerimize geldi bu sebeple tercih arkadaşın
S7 kullanıyorum

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811

Uber dostum Note 4 de touchwiz sorunu var mı ? Ve 6.0 ile idare eder mi ?

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Uber dostum Note 4 de touchwiz sorunu var mı ? Ve 6.0 ile idare eder mi ?

Benim kullandığımda 6.0 vardı bana stabil geliyordu ama 2.5 ay sonra değiştirdiğim için uzun süreli kullanımda kasma olur mu birşey diyemem ama gerçekci düşünmek gerekirse yapısı gereği android cihazlara 6 ay da bir sıfırlamak gerekli

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Benim kullandığımda 6.0 vardı bana stabil geliyordu ama 2.5 ay sonra değiştirdiğim için uzun süreli kullanımda kasma olur mu birşey diyemem ama gerçekci düşünmek gerekirse yapısı gereği android cihazlara 6 ay da bir sıfırlamak gerekli
Alınır mı ?

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
bence alınır güncelleme takıntınız yoksa güzel güzel kullanılır donanım olarak orta segmentlerden kat kat güzel bence

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Saol dostum . Bir tek boyut sıkıntı gibi mağazada elime alır incelerim

Rica ederim boyut konusu şuan da 5,7 ick başka bir cihaz kullanıyorum ince silikon kılıf ile pek sıkıntı olmuyor ama kalın kılıflarda baya sıkıntı yaşıyordum tek el ile bazen ters köşeye yetişmek zor oluyor ama zaman ile alışabilirsiniz.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Rica ederim boyut konusu şuan da 5,7 ick başka bir cihaz kullanıyorum ince silikon kılıf ile pek sıkıntı olmuyor ama kalın kılıflarda baya sıkıntı yaşıyordum tek el ile bazen ters köşeye yetişmek zor oluyor ama zaman ile alışabilirsiniz.
Teşekkürler.