Telefon Önerisi Max 1500 TL

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar merhabalar telefon alacağım muhtemelen hepsiburada'dan ithalatçı da olabilir. Max bütçem 1500 TL önerilerinizi bekliyorum en az 3-3.5 sene kullanacağım dayanıklı beni bu kadar süre götürebilecek bir şey arıyorum.

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
merhabalar,
Galaxy 5 - 17 2016 modelleri ve note 4'ü tercih edebilirsiniz.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Galaxy s3 al. Ben kullanıyorum 3,5 senedir. Sadece şu sorunlar ortaya çıktı
-çok ısınıyor
-çok donuyor, kasıyor
-arka kapak kenarlardan ortaya doğru zamanla yırtıldı
-mikrofon girişi bozuk
-kulaklık girişi bozuk
-ses kısma tuşu bozuk
-şarj girişi kısmen bozuk
-batarya iki kez değişti yine de çabuk bitiyor
:D

Şaka bi yana HTC One M8 dayanıklı bir telefondur 3 sene rahat götürür diye tahmin ediyorum. Olmadı asus zenfone 3 ü bekleyin o da güzel bir telefon.

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Galaxy s3 al. Ben kullanıyorum 3,5 senedir. Sadece şu sorunlar ortaya çıktı
-çok ısınıyor
-çok donuyor, kasıyor
-arka kapak kenarlardan ortaya doğru zamanla yırtıldı
-mikrofon girişi bozuk
-kulaklık girişi bozuk
-ses kısma tuşu bozuk
-şarj girişi kısmen bozuk
-batarya iki kez değişti yine de çabuk bitiyor
:D

Şaka bi yana HTC One M8 dayanıklı bir telefondur 3 sene rahat götürür diye tahmin ediyorum. Olmadı asus zenfone 3 ü bekleyin o da güzel bir telefon.

Android olmayan bir cihaz kullanıyorum 8 aydır ve artık burnumu geçti :D Teşekkür ederim bakacağım.

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar söylediğiniz telefonlar Kirin işlemci kullanıyor sanırım en yeni P9 serisinde bile çok iyi işler başarmadığını biliyorum. :/ Kirin işlemciler sorun yaratmasın?

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Arkadaşlar söylediğiniz telefonlar Kirin işlemci kullanıyor sanırım en yeni P9 serisinde bile çok iyi işler başarmadığını biliyorum. :/ Kirin işlemciler sorun yaratmasın?
Kirin huaweiyin kendi yaptığı işlemcisidir . Ve bir sorun yaratmayacaktır .

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar merhabalar telefon alacağım muhtemelen hepsiburada'dan ithalatçı da olabilir. Max bütçem 1500 TL önerilerinizi bekliyorum en az 3-3.5 sene kullanacağım dayanıklı beni bu kadar süre götürebilecek bir şey arıyorum.
iphonelara bak derim 3-3,5 yıl androidler stabil götürmez...

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
1.500'e bir tek 5s geliyor onunda ekran malum yoksa düşünmeden iPhone alırdım bende. :(

BerkAyDo575

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
TÜRKİYEDEN = LG G4-GM 5 PLUS
YURTDIŞINDAN=İPHONE SE-XİAOMİ Mİ5

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar HTC One A9 1589 TL'ye düşmüş hepsiburada da hemde distribitör garantili ne düşünüyorsunuz bu telefon hakkında?

Octavius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Uzun Vade Geçiyorrsa içinde kuşkusuz iphone 5s al bence çünkü fiyatındaki çoğu telefonun sunmadığı stabilite performansını veriyor arkadaşımda 3s var şuan hala kullanabiliyor ilk çıktığında almıştı ve aynı stabilitesi var ilk günkü gibi

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Bence note 4 al ya da s6 ithalatçı garantili hepsiburada 1569 lira bakmanı tavisye ederim

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
5s'in ekranı yüzünden almam mümkün değil kullanamam o tarz bir telefonu. Note4 mantıklı geliyor ama çıkalı 2 sene oldu bir daha güncelleme alıp almayacağı belli değil. s6'nın batarya dışında pek sorunu yok sanırsam. S6 mantıklı bir seçim gibi duruyor.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
5s'in ekranı yüzünden almam mümkün değil kullanamam o tarz bir telefonu. Note4 mantıklı geliyor ama çıkalı 2 sene oldu bir daha güncelleme alıp almayacağı belli değil. s6'nın batarya dışında pek sorunu yok sanırsam. S6 mantıklı bir seçim gibi duruyor.
Güncelleme,almasa bile idare eder .

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
S6 öneririm yanına bir powerbank on numara :) s6 5.1 ile geldi 6.0 aldı Android N alır sonraki güncellemeleri almaz note 4 6.0 dan başka güncelleme almaz eğer note 4 alırsanız 6 ayda bir wipe reset yapmanız gerek.

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Xperia M5 güzel telefon bahsettiğin fiyat aralığında.

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
S6 öneririm yanına bir powerbank on numara :) s6 5.1 ile geldi 6.0 aldı Android N alır sonraki güncellemeleri almaz note 4 6.0 dan başka güncelleme almaz eğer note 4 alırsanız 6 ayda bir wipe reset yapmanız gerek.

Wipe Reset nedir acaba? Formattan farklı bir şey mi?

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Wipe Reset nedir acaba? Formattan farklı bir şey mi?
Evet ama çok basit bir işlem telefonu ses kısma+home+power tuşuna basılı tutuyorsun karşına bir menü çıkıyor orada ses kısma açma tuşlarıyla yukarı aşağı hareket ediyorsun wipe data factory reset dediğin zaman telefon sıfırmış gibi oluyor android yapısı gereği dosyalar üst üste biner ve bu çakışma dolayısıyla yavaşlar güncellemeler geldikçe bu sorun ortadan kalkıyor ama güncellemeler kesilicek elbet telefon değiştirmek yerine dosyalarınızı yedekleyip bu işlemi yapmak çok daha mantıklı.

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Evet ama çok basit bir işlem telefonu ses kısma+home+power tuşuna basılı tutuyorsun karşına bir menü çıkıyor orada ses kısma açma tuşlarıyla yukarı aşağı hareket ediyorsun wipe data factory reset dediğin zaman telefon sıfırmış gibi oluyor android yapısı gereği dosyalar üst üste biner ve bu çakışma dolayısıyla yavaşlar güncellemeler geldikçe bu sorun ortadan kalkıyor ama güncellemeler kesilicek elbet telefon değiştirmek yerine dosyalarınızı yedekleyip bu işlemi yapmak çok daha mantıklı.

Anladım, fabrika ayarlarına çevirmekten çok daha güçlü bir format anladığım kadarıyla LG G5'in hepsiburada'da 1800 TL'ye düşmüş olması da düşündürücü. :)

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Anladım, fabrika ayarlarına çevirmekten çok daha güçlü bir format anladığım kadarıyla LG G5'in hepsiburada'da 1800 TL'ye düşmüş olması da düşündürücü. :)
O telefonun hakkı 2000 liraydı zaten lg uçuk fiyat koydu orası ayrı bişey tasarım yok bişey yok neymişte arkadaşları varmış...Kim aldı Allah aşkına kaç tane sattın bi söyle yaa lg...

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
O telefonun hakkı 2000 liraydı zaten lg uçuk fiyat koydu orası ayrı bişey tasarım yok bişey yok neymişte arkadaşları varmış...Kim aldı Allah aşkına kaç tane sattın bi söyle yaa lg...

Çok zor yerlerde çok güzel şeyler yapıp çok ufak yerlerde boğulmuşlar.