Telefon numaram yayılırsa ne olur?

Bu konuyu okuyanlar

DenizzKaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba birisi discord hesabıma girip ayarlardan telefon numarama bakmış ve WhatsApp'taki ismime bakıp discorda gelmiş bana senin telefonun elinde sana sorgu atarım tc numaranı yayarım falan diyor ve 500 Tl istiyor evet TC numaramı yayasalarda birşey olmayacağını biliyorum ama telefon numaram yayılırsa ne olabilir?

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,934
Engelleyin. Hiç birşey yapamaz, insanlarda 12.000 TL'lik paneller var yine bir şey yapamıyolar.

TuanBulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
ben olsam numarayi iptal ettirirdim sorunu kokunden cozmek gibi
yada operatorunuz ile konusub yardim istiye bilirsiniz hocam

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,201
Korkma bir şey yapamaz.
Diyelim yaptı. En basitinden gider suç duyurusunda bulunursun, tck 136'ya göre 2 ila 4 yıl yer.

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
Umarım bundan sonra numaranı böyle yerlere yazmazsın. Her türlü dolandırıcı var şimdiki zamanda.

Ben olsam 200TL isterdim. El insaf yahu para kazanmak kolay mı? :D ahdhshhshd

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Arkadaşlar merhaba birisi discord hesabıma girip ayarlardan telefon numarama bakmış ve WhatsApp'taki ismime bakıp discorda gelmiş bana senin telefonun elinde sana sorgu atarım tc numaranı yayarım falan diyor ve 500 Tl istiyor evet TC numaramı yayasalarda birşey olmayacağını biliyorum ama telefon numaram yayılırsa ne olabilir?
Geçmiş olsun erkekler tuvaletine yazılmış bir erkeğin numarası gibi olur dakka başı ararlar rahatsz ederler.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,920
Bu panel olayı da yeni çıktı, sorguya atınca her şey ortaya çıkıyormuş falan. Arkadaşlar Hulk gerçek mi?

Ayrıca yayılırsa ne mi olur? Ararlar kanka.

DenizzKaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ailenin tc sini bulur yayarım diyor yapabilir mi?

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Yeni sistemde TC kimlik numarası tek başına işe yaramıyor, yeni kimliklerdeki seri güvenlik numarası ile birlikte kullanılıyor. Yani TC kimlik numarası elinde patlar, merak etme. Numaranı yayarsa da, en fazla bilmediğin numaralar seni rahatsız eder durur. Mahkemeye vereceğini söyleyip şahsı engelle ve numaranı da iptal ettir. Sorun kökten çözülür.

deryabaycal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kişisel verilerin koruma kanunu var. Bir şikayatte gününü görür

Reaksiyon puanı
57
TC numarası artık değersiz, bütün dünyaya yaysın isterse hiçbir şey olmaz. Onu mahkemeye vereceğini söyle ve engelle. Sonrasında çok fazla rahatsız edilirsen numarayı iptal ettir. Kökten çöz