Telefon Isınıyor

Bu konuyu okuyanlar

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Güvenlik / Pil / Üst Tarafdan Pil kısmına girdim ve sıcaklık 32° yazıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

telefon sıcaklığı mı yoksa hava sıcaklığı mı
Orda optimize et vardır pil yazan yerde onu optimize ederseniz devamlı oyun oynamadan sarja takmadan önce ısınmayı bi. Miktar düşürürsünüz devamlı yapın yani oyun oynamadan veya şarja takmadan önce ram, şarj ve pil optimizesi

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
telefon sıcaklığı o kadar olamaz ama hava durumuna baktım oradada 19° diyor

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
telefon sıcaklığı o kadar olamaz ama hava durumuna baktım oradada 19° diyor
Telefonlar ısınır normal havayla ilgisi yok onun max 35-40 dereceleri görebilir hatta onun üstünü görüyosan zaten garantiye gönder batarya sıkıntılıdır 32 derece telefon için ortalama bi sıcaklık

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Telefonun ısınmasının belli nedenleri vardır

1) hızlı şarj özelliği açıkken fazla enerji çektiği için ısınır veya orjinal sarj adaptörü değilsede ısınmaya yol açar siz şarjdan çektikten sonra ısınmış şekilde alabilirsiniz 5-10 dk bkleyin sora kullanmaya başlayın

2) Uygulamalar arka planda çalısıyor olabilir aynı anda çalısan uygulamalar ısınmaya yol açar xiaomi cihazlarda güvenlik uygulamasına girip depolama, ram ve pil optimizasyonu yapıp temizleyin

3) yüksek ayarda oyun oynamak ısınmaya yol açar grafikleri düşürmeyi deneyin oyun oynadıktan sonra ısınmış şekilde şarja takarsanız daha çok ısınacaktır

4) hava koşullarınında etkisi olabiliyor özellikle sıcak havada kullanmak ısındırıyor serin ortamlarda oyun oynayın

5) Kılıf ve aksesuar ile kullanmakta ısınmaya yol açar oyun oynarken ve şarj ederken kılıfını çıkarabilirsiniz

6) Bataryası sıkıntılı olabilir batarya uygulaması indirip marketten bir kaç gün inişleri çıkışları takip edin sorun var ise garantiye gönderebilirsiniz batarya sıkıntısı yüzündende ısınabilir.

7) Güncellemeler yüzündende ısınabilir bazı arayüz güncellemeleri sıkıntılı olabiliyor xiaomi arayüz güncellemeleri sıkıntı yaratıyor özellikle miui 12 sürümünde format tam çözüm

Son çare bunlar olmaz ise format en iyi çözüm olabilir ve garanti yolunu tercih edebilirsiniz

Aklıma gelenler bu kadar
6. madde batarya uygulaması olarak hangi uygulamadan bahsediyorsunuz?

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Arkadaşlar pubg falan oynadım sonra instagrama girdim whatsapp falan derken sarjim 35 falandı ve şarja taktım az önce şarjım kac diye baktığımızda 89 du ve telefon çok ısınmışti hemen derecesine baktığımda 41° idi kılıf falanda yoktu

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Arkadaşlar pubg falan oynadım sonra instagrama girdim whatsapp falan derken sarjim 35 falandı ve şarja taktım az önce şarjım kac diye baktığımızda 89 du ve telefon çok ısınmışti hemen derecesine baktığımda 41° idi kılıf falanda yoktu
Hızlı sarj özelliğinden dolayı oluyor dediğim gibi yukardada yazdım pubgiyi yüksek ayarda oynayıp telefonu ısıdırıyosunuz sora hemen şarja takıp hızlı şarj ediyosunuz iyice ısınıyor pubgiden cıktıktan sora hemen şarja takmayın 5-10 dkika bkleyin cihz soğusun sonra şarja takın birde böyle deneyin bakalım pubgidrn cıktıktan sonra hiç kurcalamayın 5-10dk

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
arkadaşlar pubg mobile'de 20-25 dk da 27-30 kişilik bir eğlence parkında telefonun ısısı 33-34 dereceden 40 dereceye çıkması normal mi?

@TheLastWarrior @~?????~ @lordare

Son düzenleme:

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
arkadaşlar pubg mobile'de 20-25 dk da 27-30 kişilik bir eğlence parkında telefonun ısısı 33-34 dereceden 40 dereceye çıkması normal mi?

@TheLastWarrior @~?????~ @lordare
Telefon konusunda sıcaklık değerlerini bilemiyorum. 5-6 derece bence çok fazla bir fark değil. Bilgisayarda olsa iyi derdim ama telefonu bilemiyorum. Sonuç olarak el ile bakınca çok fazla bir ısı yoksa problem de yoktur.

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Telefon konusunda sıcaklık değerlerini bilemiyorum. 5-6 derece bence çok fazla bir fark değil. Bilgisayarda olsa iyi derdim ama telefonu bilemiyorum. Sonuç olarak el ile bakınca çok fazla bir ısı yoksa problem de yoktur.
10-15 dk sorun yoktu 1-2 dakika içinde cok hızlı ısınmaya başladı suan sıcak telefonu birakicam şimdi

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
@KaTaRaN arkadaşlar pubg mobile de eğlence parkında telefonunuz 5 dk da falan ısınıyor mu?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
@KaTaRaN arkadaşlar pubg mobile de eğlence parkında telefonunuz 5 dk da falan ısınıyor mu?
Merhaba, eğlence parkı basit bir yer olsa da çok fazla oyuncu aynı anda birçok şey yapıyor. Lobideki ayarlar ile oyun içi ayarları çok farklılık gösterdiği için direk yüksek ayarlar ile bootcamp e atlamış gibi oluyorsun. Havaların ısınması ile birlikte daha sıcak olacak telefonlar. Önemli olan ısınma değil performans kaybı gözle görülür derecede olmaması. Çok sıcak olursa zaten telefon kendini kısıtlayacaktır. Elinizi yakacak kadar ısınma varsa kılıf kullanabilirsiniz veya fan alabilirsiniz