Telefon Isınıyor

Bu konuyu okuyanlar

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
arkadaşlar benim telefonum 2-3 gündür ısınıyor sebebi nedir. acaba şarjı 70-80 lerdeyken şarja takiyordum ondan kaynaklı olabilir mi ?

Umut EY

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Batarya çak yorulmasından kaynaklanır ısınma. Ayarlar > Genel > Arkaplanda Uygulama Yenile özelliğini kapat.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Eğer eski bir model değilse sık sık takmaktan bir şey olmaz. Telefonunuzun modeli nedir acaba?

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Telefonu çok sık kullanıyormusunuz? Şarjda kullanıyorsanız ısınması normal, ama şarja koyup telefonunuzu ellemiyorsanız donanımsal bir problem olabilir.

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Xiaomi Poco X3 NFC
Üstteki arkadaşın dediği gibi arka planda uygulamalar fazla ısındırabilir. Ayrıca güç tasarrufu açıksa kapatabilirsiniz. Telefonu şarjda kullanmaktan da oluyor olabilir.

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Telefonunuzun dinleniyor veya izleniyor olma şansı yüksek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veya telefonunuza virüs bulaşmış olabilir.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Telefonunuzun dinleniyor veya izleniyor olma şansı yüksek.

Veya telefonunuza virüs bulaşmış olabilir.
Hocam panik yaratmayın hemen önce bir neyi var öğrenelim. Telefonun dinlenmesi olma şansı en düşük şey.

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Dinleniyor olma şansı yüksek, sizi korkutmak gibi olmasın ama biraz dikkat etmelisiniz.

Çünkü telefonlar şarjdayken ısınmazlar.

Telefonun daha çok nereleri ısınıyor?

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ha birde havasız bir ortamdaysanız ısınması normal.

Sadece telefon kendi kendine ısınıyorsa izlenme ihtimali var diye bişey okumuştum ondan söyledim.

Telefonda ne kadar uygulama yüklü.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Dinleniyor olma şansı yüksek, sizi korkutmak gibi olmasın ama biraz dikkat etmelisiniz.

Hocam yanlış bilgi vermeyin. Telefonlar şarj da iken ısınırlar. Telefonun dinlenme olasılığı en düşük olasılıklı şey. Havalar ısındığından veya arka planda çok uygulama çalıştığından ısınıyor olabilir. En kötü şeyi düşünmeyin hemen.

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
size açık bir şekilde anlatayım

Son 1 haftadır telefonum ısınmaya başladı sarjda olsun kullanırken olsun benim telefonda 120 HZ yenileme hızı var onu açtığımda şarj hızlı bitiyor ve telefon daha hızlı ısınıyordu o özelliği aldığımdan beri 2-3 kere kullandım kullanmıyorum. 1 haftadır ısınıyor acaba 70-80 lerde sarja koyduğumdan dolayımı diye düşündüm sonra dün şarjımı iyice kullandım 25 lerde koydum 100 olana kadar sarjdan çıkarmıyorum ve sarjda kullanmıyorum dün akşam çıkardım ve gece full kullandım telefonun sarji bitmiş ve kapanmış sabah kalktığımda sarja taktım ısınma devam ediyor

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203

Bence telefonun bir parçası vs. bozulmuştur ya da eski bir model ise ısınıyordur. Virüs ya da izlenme ile alakası yok.
Arkadaşın dediği arka plan uygulama ayarı geliştirici seçenekleri ile geliyor ve bu ayarı etkinleştirmeniz gerekiyor.
Ayarlar > Cihaz Bilgisi (Telefondan telefona değişebilir burası) > Yapım Numarasına 6-7 kez tıklayın bu ayar açılacaktır ve o zaman bulabilirsiniz. Ama orada bilmediğiniz şeyleri değiştirmeyin telefon bozulabilir.

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Telefonunuz yeni yüzde 80 veya 90 da takmanızda bir problem olmamalı.

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Ha birde havasız bir ortamdaysanız ısınması normal.

Sadece telefon kendi kendine ısınıyorsa izlenme ihtimali var diye bişey okumuştum ondan söyledim.

Telefonda ne kadar uygulama yüklü.
40 tane falan

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203

Son 1 haftadır telefonum ısınmaya başladı sarjda olsun kullanırken olsun benim telefonda 120 HZ yenileme hızı var onu açtığımda şarj hızlı bitiyor ve telefon daha hızlı ısınıyordu o özelliği aldığımdan beri 2-3 kere kullandım kullanmıyorum. 1 haftadır ısınıyor acaba 70-80 lerde sarja koyduğumdan dolayımı diye düşündüm sonra dün şarjımı iyice kullandım 25 lerde koydum 100 olana kadar sarjdan çıkarmıyorum ve sarjda kullanmıyorum dün akşam çıkardım ve gece full kullandım telefonun sarji bitmiş ve kapanmış sabah kalktığımda sarja taktım ısınma devam ediyor
Bence zorluyorsanız vs. ile de olabilir ama kesin sonuç istiyorsanız bir format atın. Hem çer çöp gider hem de sistem rahatlar.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841

Bataryanız aşırı sıcak bir yer de kullanıyorsanız zarar görmüş olabilir. Şarj aletiniz orjinal mi?

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Peki şarjda değilken ısınıyormu?

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Peki şarj 70-80 lerde takmam sorun olabiliyor mu?
Bence telefonun bir parçası vs. bozulmuştur ya da eski bir model ise ısınıyordur. Virüs ya da izlenme ile alakası yok.
Arkadaşın dediği arka plan uygulama ayarı geliştirici seçenekleri ile geliyor ve bu ayarı etkinleştirmeniz gerekiyor.
Ayarlar > Cihaz Bilgisi (Telefondan telefona değişebilir burası) > Yapım Numarasına 6-7 kez tıklayın bu ayar açılacaktır ve o zaman bulabilirsiniz. Ama orada bilmediğiniz şeyleri değiştirmeyin telefon bozulabilir.

Bataryanız aşırı sıcak bir yer de kullanıyorsanız zarar görmüş olabilir. Şarj aletiniz orjinal mi?
kutudan çıkan sarj aletini kullanıyorum

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Peki şarj 70-80 lerde takmam sorun olabiliyor mu?
Yani ideal aralık dışı takıyorsunuz ama olabildiğince düşük seviyelerde şarja takın. Ama 1-2 takma ile bir şey olmaz. Hatta ısınma vs. problemi bile çıkarmaz o düzensiz takma. Ama uzun kullanım vs. istiyorsanız şarjı 20-25 seviyelerinde takıp 85-100 arasında çekebilirsiniz.

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Oyun oynarken sormuyorum. Diyorum ki telefonunuzu şarjdan çıkarın ve öylece bırakın bir süre geçsin ısınmış mı diye kontrol edin ve yüzde kaç şarjı kalmış ona da bakın.

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Oyun oynarken sormuyorum. Diyorum ki telefonunuzu şarjdan çıkarın ve öylece bırakın bir süre geçsin ısınmış mı diye kontrol edin ve yüzde kaç şarjı kalmış ona da bakın.
anladım o zaman 30 dk falan telefonu dinledireyim olduğu şekilde ısınıyor mu onu test edeyim

Bir yandan bu oyun çok fazla güncelleme alıyor ve gün geçtikçe ağırlaşıyor. Onun da etkisi olabilir ama isterseniz format atabilirsiniz. Sistem de kendine gelmiş olur hem.
format atmak iyi değil diye biliyorum ama

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Evet şarjına da bakın. 30 dakika sonra şarjı kaçmış kaç olmuş diye bir karşılaştırma yapabilelim.

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
40 tane uygulama var acaba sorun yaratabilir mi bu konuyla ilgili

Son mesajlar