Teknolojik Cihazlar Hızla Suya Giriyor

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Teknolojik Cihazlar Hızla Suya Giriyor

Yazın tatilde ya da kışın sağanak yağmurda rahat rahat kullanabileceğiniz su geçirmez cihazlar, her geçen gün popülaritesini artırıyor. Bu yazımızda su geçirmez cihazlara bakıyoruz.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Liquipel veya aynı işlevli olan herhangi bir markanın Türkiye'de hizmet veren şubesi var mı merak ediyorum. Yeni bir cihaz almaktansa mevcut cihazımızı korumalı hale getirebilmek güzel bir seçenek.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Yanlışlarınız var hocam. Şu anki telefonlar Su geçirmez ( waterproof) değil, su geçirmeye dayanıklı ( water resistant) . Xperia z su geçirmez demişsiniz fakat malesef geçiriyor zamanla. Forumda konusu mevcut.

fatih911907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 5 aydır xperia Z kullanıyorum. Telefonu ayda bir fırça ile sabunlayarak yıkıyorum. Hiç bir sıkıntım yok. Normal bir telefonda bile kamera vs. bozuk diye onlarca şikayet olurken, su geçirmezlik özelliği ile ilgili tabii ki sıkıntılar çıkabilir. O sarj ve micro sd girişlerini düzgünce kapatamazsanız tabii ki telefon su geçirir. Burada kullanmayan kişilerin gelip de su geçiriyor demesinin anlamı yok

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
iki kere denizde suya soktum #XperiaZ yi cihazda en ufak sorun yok. Ayrıca çokta eğlenceli oluyor ve gayette güzel çekimler yaptım. Suyun içinde insanların şaşkın şaşkın bakışları da daha ayrı bir keyif :D

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
[MENTION=263362]fatih911907[/MENTION] lafların bana sanırım. Haksız değilsin, zilyon kere suya sokup test yapıp çok da iyi sonuçlar almış olabilirsin. Telefonu sadece 20 dk kullandım fakat su ile etkileşime sunmadım.

Fakat forumda ve internette bir sürü şikayet var. Xperia z su geçirdi diye arat, bir sürü sitem var Sony ye.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
LG Optimus GJ Waterproof olarak lanse ediliyor !

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ufak kazalardan koruyacak kadar olsa yeterli bence. Liquipel çok güzel bir çözüm mesela. Ülkemizde olmasada.

fatih911907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@fatih911907 lafların bana sanırım. Haksız değilsin, zilyon kere suya sokup test yapıp çok da iyi sonuçlar almış olabilirsin. Telefonu sadece 20 dk kullandım fakat su ile etkileşime sunmadım.

Fakat forumda ve internette bir sürü şikayet var. Xperia z su geçirdi diye arat, bir sürü sitem var Sony ye.

Demek istediğim şu. Telefonda kapakçılar vardır sarj girişi vs. Bilinçli bir kullanıcı bunları tam olarak kapattığından emin olmadan suya sokmaz. Suya sokar ise arka kamera canımda buğulanma oluyor. Fakat bu durum kullanma klavuzunda belirtilmiş bir durum

tapmaz14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Liquipel veya aynı işlevli olan herhangi bir markanın Türkiye'de hizmet veren şubesi var mı merak ediyorum. Yeni bir cihaz almaktansa mevcut cihazımızı korumalı hale getirebilmek güzel bir seçenek.

burada bahsetmişler şube filan var ama gerisini bilmem.merak ettim bende yazdım direk çıktı

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Türkiye de Liquipel yapılsa kimse Xperia Z, Honami nin yüzüne bakmaz.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Suya girip bir daha sağlam çıkamıyor xperia z faciası.

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu fazla suya sokmamak lazım. Sadece telefon suya düştüğünde falan su almasın yeter.