Teknolojide çağmı atlanıyor?

İlk yazımı nasıl buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    26

ŞAH_PARS07

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eniac01.gif
eniac01.gif
63843519.gif

Bu yazıyı yazmamın nedeni farkeden oldumu bilmem ama teknolojik ürünlerindeki değişim...

Teknoloji gün geçtikçe son sürat gelişiyor ve yeni çıkan ürünler kendinden önceki ürünleri yavaş yavaş sindiriyor.
Günümüzden örnek vermek gerekirse masaüstü bilgisayarlar ilk çıktığında bir tona yakın ağırlıktaydı.Gün geçtikçe küçülmeye başladı ilk olarak masaüstü bilgisayarlar boy
gösterdi daha sonra ise masaüstü dizüstü olarak dizayn edildi.

Ve son nokta...
Dizüstü yerine kolaylıkla taşınabilir kullanışlı Pc Tabletler.Pc uzmanları gelecek zamanda pc'nin yerini tabletler alacağı görüşünde Apple ın iPad adlı tableti tam sekiz ayda 10 milyonluk satış rakamına ulaşması,Samsung’un ilk tableti Galaxy Tab ürünü ise iki ayda 1 milyonu yakalaması pc uzmanlarını doğrular nitelikte.2010 yılından itibaren piyasada hızla tırmanışa geçen tabletler yeni üst modelleriyle anlaşılan 2011e' de damgasını vuracak gibi gözüküyor.

Peki ya telefon sektörü yerindemi sayıyor?
Tabiki de hayır...
Üstümden uzayan antenden günümüzün iphone kadar süreçte cep telefonları hızla gelişmekte.Cep telefonları tıpki pc gelişme süreci gibi gün geçtikçe yeni teknolojiler üreten piyasa olarak günümüzdeki dokunmatik telefonlara kadar büyük bir süreç vardı.İlk çıkan sade telefonlar satın aldığımız o kadar modaydı ki şimdiler de ise alay konusu hale geldi.Telefon sektörünündeki gelişmeleri ise şöyle sıralabiliriz:
İlk çıktıklarında sade yeşil renkli daha sonra beyaz ekranlı ve son olarak renkli ekran telefonlar piyasaya sürüldü.Bununla birlikte kamera,müzik çalar ve radyo vb. ek uygulamalar eklenerek kullanıcıların iştahı kabartıldı.

Dokunmatik telefonlar ve cep bilgisayarları

Geçen yıllarla birlikte gelişen teknoloji sayesinde günümüzde neredeyse moda haline gelen dokunmatik telefonlar ve cep bilgisayarlar diğer blok,kızaklı vb. gibi telefonları tahtında etmiş durumda.Cep bilgisayarlar demişken özellikle e posta uygulaması olması birçok meslek grubundaki çalışanların gözde telefon haline getirdi.Özellikle de yönetici ve şirket çalışanları için vazgeçilmez bir telefon modeli.
Ve son olarak ister istemez şunu düşünüyorum acaba bundan sonra nasıl gelişmeler göreceğiz?
Merakla beklenen bu sorunun cevabını ilerki zamanda göreceğiz...

ŞAH_PARS07

eniac01.gif

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bi kere 10 yılda bilgisayarlar heleki işlemci ve ekran kartları ne noktaya gelmiş :) 10 yıl önce Pentium3'ler yeni çıkmıştı 450 MHz'ti 10 yıl sonra bugün 12 çekirdekli işlemciler var 3.xx hızlarda çalışan :D Benim işlemcim 5 yıllık Athlon serisi işlemcilerden artık çoğu zaman 2-3 program açınca takılmalar yaşıyorum ama mecburen 2 yıl daha kullancam :D Ekran kartları ilk zamanlarda şimdi kullandığımız cep telefonlarının ekranları kadar çözünürlüğü verebiliyorlardı şimdi nerelere geldi :) Teknoloji gün geçtikçe daha da ilerliyor ancak bi zaman sonra doyuma ulaşılacağı düşüncesindeyim.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
teknolojik ürünlerindeki -- teknoloji ürünlerindeki? teknoloji ürünlerindeki?

1 tona -- bir tona?

ağırlıktaydı.Gün ağırlıktaydı. Gün?

masaüstülerde-- masaüstü bilgisayarlarda?

masaüstülerde boy
gösterdi

masaüstülerde boy gösterdi?

Günümüzden örnek vermek gerekirse masaüstü bilgisayarlar ilk çıktığında 1 tona yakın ağırlıktaydı.Gün geçtikçe küçülmeye başladı ilk olarak masaüstülerde boy
Boy gösteren ne?

masaüstü dizüstü-- masaüstü, dizüstü?

Dizüstü yerine kolaylıkla taşınabilir kullanışlı Pc Tabletler. Eee?

Apple ın iPad adlı tableti tam sekiz ayda 10 milyonluk satış rakamına ulaşması -- tabletinin ulaşması?

Samsung’un ilk tableti Galaxy Tab ürünü ise iki ayda 1 milyonu yakalaması -- Galaxy Tab (isimli) ürününün yakalaması?

2011'ede -- 2011'e de?

Üstümden uzayan antenden günümüzün iphone kadar süreçte cep telefonları hızla gelişmekte. günümüzün iPhone'una kadar süren süreçte?

Cep telefonları tıpki pc gelişme süreci gibi gün geçtikçe yeni teknolojiler üreten piyasa olarak günümüzdeki dokunmatik telefonlara kadar büyük bir süreç vardı.-- Hönk?

İlk çıkan sade telefonlar satın aldığımız o kadar modaydı ki şimdiler de ise alay konusu hale geldi. --satın aldığımız (zaman) o kadar modaydı?

şimdiler de ise alay konusu-- şimdilerde?

Telefon sektörünündeki gelişmeler ise şöyle sıralabiliriz-- gelimeleri

kamera,müzik çalar ve radyo vb-- kamera, müzik çalar, radyo vb?

cep bilgisayarlar-- cep bilgisayarları?

tahtında etmiş durumda tahtından?

Cep bilgisayarlar demişken özellikle e posta uygulaması olması birçok meslek grubundaki çalışanların gözde telefon haline getirdi. Cep bilgisayarları demişken, özellikle e posta uygulaması olması ( bu telefonları ) birçok meslek grubundaki çalışanların gözde telefonu haline getirdi.?

Özellikle de yönetici ve şirket çalışanları için vazgeçilmez bir telefon modeli. Eee?

Kardeş EDİTÖR Olmak için biraz erken değil mi?

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
teknolojik ürünlerindeki -- teknoloji ürünlerindeki? teknoloji ürünlerindeki?

1 tona -- bir tona?

ağırlıktaydı.Gün ağırlıktaydı. Gün?

masaüstülerde-- masaüstü bilgisayarlarda?

masaüstülerde boy
gösterdi

masaüstülerde boy gösterdi?

Günümüzden örnek vermek gerekirse masaüstü bilgisayarlar ilk çıktığında 1 tona yakın ağırlıktaydı.Gün geçtikçe küçülmeye başladı ilk olarak masaüstülerde boy
Boy gösteren ne?

masaüstü dizüstü-- masaüstü, dizüstü?

Dizüstü yerine kolaylıkla taşınabilir kullanışlı Pc Tabletler. Eee?

Apple ın iPad adlı tableti tam sekiz ayda 10 milyonluk satış rakamına ulaşması -- tabletinin ulaşması?

Samsung’un ilk tableti Galaxy Tab ürünü ise iki ayda 1 milyonu yakalaması -- Galaxy Tab (isimli) ürününün yakalaması?

2011'ede -- 2011'e de?

Üstümden uzayan antenden günümüzün iphone kadar süreçte cep telefonları hızla gelişmekte. günümüzün iPhone'una kadar süren süreçte?

Cep telefonları tıpki pc gelişme süreci gibi gün geçtikçe yeni teknolojiler üreten piyasa olarak günümüzdeki dokunmatik telefonlara kadar büyük bir süreç vardı.-- Hönk?

İlk çıkan sade telefonlar satın aldığımız o kadar modaydı ki şimdiler de ise alay konusu hale geldi. --satın aldığımız (zaman) o kadar modaydı?

şimdiler de ise alay konusu-- şimdilerde?

Telefon sektörünündeki gelişmeler ise şöyle sıralabiliriz-- gelimeleri

kamera,müzik çalar ve radyo vb-- kamera, müzik çalar, radyo vb?

cep bilgisayarlar-- cep bilgisayarları?

tahtında etmiş durumda tahtından?

Cep bilgisayarlar demişken özellikle e posta uygulaması olması birçok meslek grubundaki çalışanların gözde telefon haline getirdi. Cep bilgisayarları demişken, özellikle e posta uygulaması olması ( bu telefonları ) birçok meslek grubundaki çalışanların gözde telefonu haline getirdi.?

Özellikle de yönetici ve şirket çalışanları için vazgeçilmez bir telefon modeli. Eee?

Kardeş EDİTÖR Olmak için biraz erken değil mi?

Hocam seni Türk Dil Kurumu'ndan mı yolladılar :D Hiç dikkat etmemişim ha :D

surmelim37

Profesör
Reaksiyon puanı
7
TTNET Destek gibi bir Türk Dil Kurumu Moderatörü atansın SDN'ye :D

ŞAH_PARS07

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Niyetim editör olmak değil.Sadece düşündüklerimi yazıya döktüm,yazımda hata yaptığımı biliyordum.Ayrıca bu güne kadar ilk defa böyle bir çalışma yaptım.:dirol:

ŞAH_PARS07

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yazmam artık bi daha yazı mazı bi yazdım gördük,hemende hatayı yüzüme vurdular:blush:

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
yazmam artık bi daha yazı mazı bi yazdım gördük,hemende hatayı yüzüme vurdular:blush:

Bence öyle düşünme. Elbruz'a teşekkür etmelisin tüm bunları önüne getirdiği için.
Epey emek sarfetmiş kimse kimseye durduk yere böyle bir iyilik yapmaz bu zamanda kıymetini bil derim ;)
Bir sonraki yazıda bu hataların yarısını yapmasan senin için büyük kâr. Sonrasının zaten çorap söküğü gibi geldiğini kendin de göreceksin. Kendi adıma konuşayım ben bir sonraki yazını merakla bekliyorum.

ŞAH_PARS07

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eksikler giderilip tekrar döneceğim:)

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
2192422n.jpg

Arkadaşım sakın şevkin kırılmasın, merakla okudum yazını... Ama Anlatım üslubuna ve cümle dizilişlerine biraz daha dikkat edip kendini geliştirmelisin.. Bunu sakın kötü bir eleştiri olarak algılama. Güzel bir yoldasın devamının gelmesini diliyorum.. :)

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Önce dilini düzelt. En azından makul ölçüde. Başlık böyle olmalı. "Teknolojide çağ mı atlanıyor?"

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Resimlerin biraz daha güzel olsa daha iyi olur mu ama ilk denemeye göre çok iyi

RKYuckeN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ilk yazılımları bence hiç fena değildi güzeldi ve ''iyi'' seçeneği olan oyu seçtim çünkü daha iyisini yapabilrlerdi. :D :D :D :)...