Tek işletim sisteminden Çift işletim sistemine geçiş

Anxiety

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şu anda Hard Diskim tek parça ve XP kurulu. 2'ye bölüp PARDUS'u tekrar kurmak istiyorum. Bunu daha önce de bir programla diskimi bölerek 0 kayıpla yapmıştım. Şimdi o programı bulamıyorum. Bu yüzden size sormak istedim. :)

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Söylediğin program büyük ihtimal ile magic partition ama bu program ile işletim sistemi yüklü olan bölümü düzenleyemediğini hatırlıyorum genede denersen yardımcı olabilir.

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
windowsun kendi içerisindende yapılabiliyor. Bilgisayarım (sağ tık) > Yönet > disk yöneticisi.

Anxiety

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Daha böyle adı sanı duyulmamış bir programdı. Ama teşekkürler bir de bunu deneyeyim.

edit. Bu program paralıymış. Ben de bu programı bilmeme rağmen o zaman niye bununla yapmamışım diyordum içimden. :)

windowsun kendi içerisindende yapılabiliyor. Bilgisayarım (sağ tık) > Yönet > disk yöneticisi.

Windows'dan yapılamıyor.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sağlamı varken risk alma. Partition Magic en iyis..

Anxiety

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tamamdır para sorununu da çözdüm. :)

Herkese teşekkürler.

Anxiety

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Nasıl yapılamıyor ben windowstan yaptım. Birimi küçült dersen yapabilirsin.

Farklı şeyleri tartışıyoruz sanırım. Benim dediğim olayı windows yapabiliyor olsaydı bu tür ücretli 3. parti yazılımlar çıkmazdı zaten. :)

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Senin istediğin şey diksi 2 bölüme ayırıp birinde xp birinde pardus kullamak değil mi?

bu arada pardus'ü değil pardus'u :)

Anxiety

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Senin istediğin şey diksi 2 bölüme ayırıp birinde xp birinde pardus kullamak değil mi?

bu arada pardus'ü değil pardus'u :)

Evet ama dediğin yerden bunun imkanı yok. Neyse uzatmayalım. Ben cevabımı aldım. :)

Biliyorum. Harf hatası olmuş.

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bu diski bölme olayı Vista'da var, XP'de yok diye biliyorum. İkinizde hep Windows'ta var, Windows'ta yok diye tarif ettiğiniz için sorun olduğunu düşünüyorum.

İkincisi ise, zamanında Pardus ismini insanların Pardüs şeklinde okuduğunu söylediğimde birileri bana gülmüştü. Şimdi bu canlı örnek karşısında ne diyecekler merak ediyorum.

Özellikle @nikoteen isminde bir üye var, büyük konuşmuştu, beni hem bilmediğim bir konuyu, kopyala yapıştır yapmakla, hemde uydurma saçma şeyler söylemekle suçlamıştı. Sonra haklılığımı görünce bir daha ortaya çıkamadı.

Konuyu açan arkadaşa da yardımcı olmak adına bir şeyler söylersem sanırım iyi olur.
Maalesef forumlarda Pardus için teknik destek verecek kişi sayısı yeterli seviye de değil.
Bu yüzden Pardus konuları hakkında http://www.ozgurlukicin.com sitesinden faydalanmanız daha doğru olabilir.

Birde özellikle başlamadan önce Pardus Vikisini okumanızı tavsiye ederim.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Pardus'a Pardüs diyeni görmedim de Linux'a Linüx diyeni çok gördüm. :)

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Tamam ya kusura bakmayın windows u unutmuş olabilirim. sadece yardım etmek istemiştim. ben linux için bölme yaparken vistadan yapmıştım.

Anxiety

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Pardus olduğunu biliyorum. Öyle de okuyorum zaten ama ek getirdiğim zaman Pardusu demek bana daha zor geldiği için ü'ye çeviriyorum.

Herkese tekrar teşekkürler. :)