Tek bilgisayarda iki kullanıcı artık mümkün

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

valtay77

Öğrenci
Microsoft Hindistan araştırma birimi, tek bilgisayarı iki kişinin aynı anda kullanmasını sağlayacak bir yazılım geliştirdi. Bunun için gerekli olan fazladan klavye ve fare.

Microsof'un Hindistan'da bulunan araştırma birimi, tek bilgisayarın iki kişi tarafından aynı anda kullanılmasını sağlayan bir yazılım geliştirdi. Bilgisayar verimliliğini artıran yazılım, bilgisayara iki klavye ve iki mouse bağlanarak farklı iki kişi için aynı anda kullanım imkanı sağlıyor.

Geliştirilen yazılım, ekranı iki bölüme ayırarak, aynı anda farklı kişiler tarafından kontrol edilebilen iki fare imlecini çalıştırıyor. Bu şekilde aynı bilgisayar üzerinde iki kişinin birbirinden bağımsız çalışmasına olanak sağlayan yazılım, kullanıcılardan her birinin, diğeri için ayrılmış ekran alanına geçerek dosya paylaşmasını da mümkün hale getiriyor.

Tek bilgisayardan iki kullanıcının yararlanma fikrinde, gelişmiş bilgisayar donanımlarının ve çok çekirdekli işlemcilere sahip bilgisayarların etkili olduğu belirtiliyor. Bu uygulama ile birden çok bilgisayar almanınmaddi olarak zor olduğu yerlerde faydalı olması bekleniyor.

Yazılımın, bilgisayara erişimi nispeten daha az olan az gelişmiş ve gelişmemiş ülkelerde, daha çok kullanıcının bilgisayar kullanmasını sağlaması hedefleniyor.

Alıntı.

 

aklayarar

Asistan
performans anlamında gerçekten tahmınımce güçlü Pc ler bunu kaldırabilir sanırım

artık firmalar zaten nerden kısarım masrafları derken bu yöntem işlerine gelir

ufak tefek kullanıcı dialoglarınıda görür gibiyim ehee

ben çalışıyodum neden kapattııınnnn filan :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst