Tehdit altındamıyım

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Görünüşe göre korsan oyun indirmişsiniz. Bu tip durumlarda oluşması çok doğal bir olay olan crack'leme sırasında sisteme tonlarca virüs ve trojan bulaşması olmuş. İndirdiğiniz dosyaları antivirüs taramasından geçirmeden kullanmayın.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Combofix windows dosyasını silmez.Sildiğini hiç görmedim.

Tekrar tarat bence.Başka antivirüs programları ile walware program ile taratmayı dene.

Örneğin: Malwarebytes programı

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
explorer.exe'ye bulaşmış. sistem dosyası olduğu için düzeltilmesinin mümkün olduğunu sanmıyorum. sistem geri yükleme yaparsanız virüssüz versiyonuna dönme şansınız olur belki. bunun dışında işletim sistemini tekrardan kurmaktan başka bir çözüm yok.

cholonya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
explorer.exe'ye bulaşmış. sistem dosyası olduğu için düzeltilmesinin mümkün olduğunu sanmıyorum. sistem geri yükleme yaparsanız virüssüz versiyonuna dönme şansınız olur belki. bunun dışında işletim sistemini tekrardan kurmaktan başka bir çözüm yok.

aynen.sıkıntı büyük.bu programlar çözemez bu durumu.

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
her virüste format atılacaksa bu forumun amacı ne? ya da neden antivirüsler vsler üretilir? milyon dolarlık yatırımlar neden yapılır format atılacaksa?

bırakın artık her sorunda format atma olayını.

mahmut511511

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rave ne yapmam lazım ne zmn virus bulastıgını bilmıyorumkı sistemı geri alayım ?

cholonya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
her virüste format atılacaksa bu forumun amacı ne? ya da neden antivirüsler vsler üretilir? milyon dolarlık yatırımlar neden yapılır format atılacaksa?

bırakın artık her sorunda format atma olayını.

combo ve malwar çözemediyse eğer:eek: zaman sistem dosyalarındaki zararlıları silebilmek için ya program üret ya da bir çözüm yolu lütfen ??

Turgenyev

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=312365]mahmut511511[/MENTION],

Buradan bir çözüm çıkmaz size söyliyeyim.
Çünkü doğru yanlış her arkadaşın sana bir cevap verecek. Viriyorlar da.

Ancak, uygulayıcı olarak sen hangisine karar vereceksin ? Hangi analizi, nasıl yapacak ve uygulayacaksın ? Problem burası. En uyguna karar versen dahi çözüm için ne kadar yeterli ve sonraki aşamalarında da en uygunu gelebilecek mi,gelsede siz uygulayacakmısınız ? Vs, Vs...Kısaca, burada en büyük iş size düşüyor.

Format diyenlere aldırma. rave doğru söylemiş.
Sistem geri yükleme, problem çözümünde çözüm metotlarından değildir. Helede virüs ise sözkonusu olan.

deatmania, çözüme giden yolda en uygununu söylemiş. Uygulayabilirsin.

cholonya;
ComboFix ve MalwareBytes her virüsü bulacak,bulsada siler diye bir şey yok. Bir kaç programla her virüsü silemezsin. Silsende ortada hasarları kalır. Bu işler dünyada uzmanlık dalı oldu. Söylediğin gibi yazılım üretmene de gerek yok. Teşke yapabilsek. Mevcut yazılanları kullanma becerisini göstermek yeterli. Bunları da görebilmek için kafaların kaldırılıp dünyadaki uygulamalarına bakmak lazım. Bakmayınca, işi formatla çözmeye kalkıyoruz. Veya güncel bir kaç yazılımla da işi bitirebileceğimizi zannediyoruz. Ayrıca, her kafan da antivirüs önerisi yarışına girişiyoruz. 75 milyonluk Türk kullanıcısı topyekün sınıfta kalmış durumdadır bilesiniz.

Umarım ne demek istediğimi anlaşılmıştır.