Tecavüzü kaydedecekti ama..

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
649660_detay.jpg

Erzurum'un Şenkaya İlçesi'nde yaşayan D.C. (17), kendisini kaçıran ve zorla birlikte olmak isteyen nişanlısı Kadir Alver'in (24) ellerini bağlayıp kemeri ile boğarak öldürdü. Daha sonra jandarmaya gidip cinayet işlediği ihbarında bulunan genç kız teslim oldu. Jandarma ekipleri el koydukları Kadir Alver'in cep telefonunda yaptıkları incelemede, kızın cinayeti işleme sırasındaki görüntüsünün bulunduğunu tespit etti. Kadir Alver'in D.C. ile birlikte olma anını cep telefonuna kaydedip genç kızı evlenmeye razı etmek istediği iddia edildi.

Erzurum'un Şenkaya İlçesi'nde D.C. ile Kadir Alver 5 ay önce nişanlandı. Ancak bir süre sonra nişanı bozan D.C., 15 Temmuz Cuma günü Kadir Alver ve yakınları tarafından kaçırılarak Ormanlı Köyü'ne götürüldü. Genç kızla zorla birlikte olmak isteyen Alver, D.C.'nin karşı koyması üzerine eski nişanlısını darp etti. Kaçıp kurtulmayı düşünen ve bunun üzerine ertesi gün bir plan kuran D.C., eski nişanlısına, "Seninle olurum ama bir şartım var. El ve ayaklarını bağlarım. Çünkü beni dövüyorsun. Korkuyorum" dedi. Alver'in teklifi kabul edip yatağa uzanması sonrasında D.C., el ve ayaklarını bağladığı eski nişanlısını kemeri ile boğdu. Daha sonra evden kaçan D.C., jandarmaya gidip cinayet işlediği ihbarında bulundu.

AİLE BASKISI İLE NİŞANLANMIŞ
Gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tarafından tutuklanan D.C., ifadesinde aile ile nişanlandığını belirterek, şöyle kunuştu: "Nişanlım beni görmeye geldiğinde bana elle tacizde bulunuyordu. Anneme söyledim ve nişanı bozmak istedim. Ama annem 'Elaleme ne deriz' diyerek engelledi. Sonunda annemi ikna ettim ve geçten 13 Temmuz günü nişan için gönderilenleri iade ettik. Cuma günü onlar ailece barışmaya geldi. Annemi yine kandırdılar ve alışveriş yapmaya gittik. Eve getirip bıraktılar.

''BENİ ZORLA KAÇIRDILAR''
Gece yarısına doğru beni zorla kaçırdılar. Ablam da kaçırıldığımı gördü. Odaya kapattılar ve beni sırayla dövdüler. Bize 'Birlikte olmazsanız kapıyı açmayacağız' dediler. Kadir hem dövdü ve hem de 'Benim olacaksın' dedi. 16 Temmuz gecesi şartlı birlikte olma teklifimi kabul etti. El ve ayaklarını bağladım. Kadir'i kendi kemeriyle boğdum. Sonra da pencerenin camını kırdım ve kaçtım."

CEP TELEFONU CİNAYETİ KAYDETTİ
Evde incelemelerde bulunan jandarma ekipleri Kadir Alver'in cep telefonuna el koydu. İncelemelerde bulunan jandarma, Kadir Alver'in cep telefonunda genç kızın cinayeti işleme sırasındaki görüntüsünün bulunduğunu tespit etti. Alver'in D.C. ile birlikte olma anını cep telefonuna kaydedip genç kızı evlenmeye razı etmek istediği iddia edildi.

habertürk

Şimdi "bu işte gerçek suçlu kim" dedirten bir haber.Umarım bu kızcağız en az cezayla kurtulur

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Kurbanını kaydetmek isterken kurban olup kaydolmuş. Keşke o telefonla polisi arasaymış, gerçi adam(?!) gebermeyi haketmiş ama neyse..

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Kız öldürmediği sürece büyük ihtimal peşini bırakmazdı zaten..
Şimdi de akrabaları çıkacak karşına..

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
13 temmuz ugursuz 13 sayisi dikkatimi cekti yine . tas atan cocuklari birakiyolar daha 17 yasinda olan cocugu kendini kaciran doven cinsel / psikolojik tacizde bulunan zorla tecavuz girisiminde bulunan adami kacmak icin oldurdu diye kassten gereksiz yere tasla molotofla adam oldurenden daha mi suclu yani ?
cocuk zaten 17 + kendini savunma amacli. parasi olan birinin cocugu olsa buyuk ihtimal sifira yakin ceza alirdi :p

Ayşe Vergen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu devirde hala böyle şeylerin yaşandığı yobazlarla dolu bir ülkede yaşıyoruz!
İyi olmuş!!

Aline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
olan kıza olmuş bence de cehalet yüzünden..