Tecavüze direnen öğretmene 20 bıçak

Reaksiyon puanı
66
kırk haramilerin sözü vardı "asmak kesmek kelle uçurmak... eğitim şart"cümleyi düzgün okursan anlarsın anlamazsan tersten oku..

inan yazdıklarını çok sert bir dile eleştirirdim ama her şeyi açık yazmışsın. Herkes anlayacağını anladı zaten. tersten nasıl bir anlam çıkıyorsa? yazık...

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4
o tarafada bi genelev açılmalı..En azından masumları bırakırlar..

blauzahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cinayet için oluru tartışılır ama tecavüz için kısasa kısas yapacaksın bak o zaman nasıl oluyor...

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Uzattırma kardeşim o zaman. Savun, savunabiliyorsan o cezaları! El, kol kesmek, dil kesmek kolay herhalde senin inancında.

Majeste kardeşim Şer'i yasalara göre bazı uygulamalar vardır bunların ayetle yani kesin nassla sabit olanı vardırki bizim inancımıza göre inkar etmeyi bırak tereddüt etsen imanın değil itikadın sarsılır ki tevbe kurtarmaz Hırsızın çapraz elinin kesilmesi zina yapanın recm i adam öldüren için kısas gibi Bunlar toplum düzenini korumak için getirilen kur'an hükümleridir ki bizim kitabımızdır eleştiremezsiniz bunlardan kul hakkına girme sebebiyle verilenlerin büyük manevi, mükafatla af edilme olanağı vardır Alemlerin Rabbi bu senin hakkındır ama hakkından vazgeçersen sana...........veririm der zina toplumu çökertendir affı mümkün değildir ama üç şahitliği muteber kişi Efendimiz[sav]nin tabiriyle zekerin fecre girdiğini görmesi lazımdırki bu gördüğünüz gibi ispatı çok zor olan bir olaydırki iftiracıyada 80 hadd vurulur.
majeste kardeşim sizin inançınızı bilemiyorum ama aynı cezalar gerek isevilikte gerekse musevilikte[müslümanlığın ilanından önce kitapları tahrif edilmeden]dahada katı idi ve af imkanı yoktu.
Tavsiyem sitemizde her türlü inanca sahip olabilirsiniz kimse müdahalede bulunmaz ama bir diğerinin inancına veya inançsızlığına saygı göstermemiz onların kutsallarına dikkat etmemiz gerekir
umarım incitmemişimdir hakkınızı helal diniz
selam ve dua ile

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
EĞİTİM şart !! Tek çare eğitim. Her şeyin başı EĞİTİM...

Şuradaki bazı yorumların sebebi bile eğitimsizlikten kaynaklanıyor. Bazıları da "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi" oluyor.

Saygılar...

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Majeste kardeşim Şer'i yasalara göre bazı uygulamalar vardır bunların ayetle yani kesin nassla sabit olanı vardırki bizim inancımıza göre inkar etmeyi bırak tereddüt etsen imanın değil itikadın sarsılır ki tevbe kurtarmaz Hırsızın çapraz elinin kesilmesi zina yapanın recm i adam öldüren için kısas gibi Bunlar toplum düzenini korumak için getirilen kur'an hükümleridir ki bizim kitabımızdır eleştiremezsiniz bunlardan kul hakkına girme sebebiyle verilenlerin büyük manevi, mükafatla af edilme olanağı vardır Alemlerin Rabbi bu senin hakkındır ama hakkından vazgeçersen sana...........veririm der zina toplumu çökertendir affı mümkün değildir ama üç şahitliği muteber kişi Efendimiz[sav]nin tabiriyle zekerin fecre girdiğini görmesi lazımdırki bu gördüğünüz gibi ispatı çok zor olan bir olaydırki iftiracıyada 80 hadd vurulur.
majeste kardeşim sizin inançınızı bilemiyorum ama aynı cezalar gerek isevilikte gerekse musevilikte[müslümanlığın ilanından önce kitapları tahrif edilmeden]dahada katı idi ve af imkanı yoktu.
Tavsiyem sitemizde her türlü inanca sahip olabilirsiniz kimse müdahalede bulunmaz ama bir diğerinin inancına veya inançsızlığına saygı göstermemiz onların kutsallarına dikkat etmemiz gerekir
umarım incitmemişimdir hakkınızı helal diniz
selam ve dua ile

Kırılmadım hocam oldukça güzel ve anlamlı bir yazı yazmışsınız. Ancak bir devletin dini yükümlerden arınmış şekilde karar veriyor olması gerekir ki herkese hitap edebilsin. Elbette bu devletin dine aykırı şeyler yapması anlamına gelmiyor, ancak dini yükümleri içermeyen kurallarla yönetilmesi gerekiyor. Benim savunduğum da budur.

Ben kimsenin inancına laf etmek istemem, haddim değil ancak bunlar çok hassas konular ve çok doğru analiz edilmeli ve ona göre kararlar alınmalı. Eğer herkesi asıp keseceksek, bu Dünya'da beraber yaşamanın bir anlamı yok. Eğer ki bu beraberliği sarsan kişileri de kendimize çekebilirsek (ki çok zor değil) daha yaşanılır bir Dünya'ya ulaşmış oluruz.

Teşekkür ederim, saygılar.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Ben kimsenin inancına laf etmek istemem, haddim değil ancak bunlar çok hassas konular ve çok doğru analiz edilmeli ve ona göre kararlar alınmalı. Eğer herkesi asıp keseceksek, bu Dünya'da beraber yaşamanın bir anlamı yok. Eğer ki bu beraberliği sarsan kişileri de kendimize çekebilirsek (ki çok zor değil) daha yaşanılır bir Dünya'ya ulaşmış oluruz.

Teşekkür ederim, saygılar.
Teşekkürler kardeşim.Çocukluğumda sultanahmet meydanına darağacı kurulur ve bu tür kişiler önce teşhir edilir suratına tükürülür sonra infazı yüzüne okunarak asılır ve meydanda bekletilirdi.
Ülkemizin eğitimsizlikten bu hallere geldiği sıralarda pırlanta gibi bir kardeşimizin kızımızın bu harekete maruz kalması aklın hayalin almayacağı bir olay işin kötüsü belki failler yakalanacak ama failler kitabına uyup dışarı çıkacaktır ümraniyedede benzeri bir olay olmuştu çok üzgünüm

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Teşekkürler kardeşim.Çocukluğumda sultanahmet meydanına darağacı kurulur ve bu tür kişiler önce teşhir edilir suratına tükürülür sonra infazı yüzüne okunarak asılır ve meydanda bekletilirdi.
Ülkemizin eğitimsizlikten bu hallere geldiği sıralarda pırlanta gibi bir kardeşimizin kızımızın bu harekete maruz kalması aklın hayalin almayacağı bir olay işin kötüsü belki failler yakalanacak ama failler kitabına uyup dışarı çıkacaktır ümraniyedede benzeri bir olay olmuştu çok üzgünüm

Aynı üzüntüyü ben de yaşıyorum hocam. Çevremdeki insanlar için aynı kaygıları da. Ancak her nasıl o insanlar gerçek bir mantık kurma ilişkisi, sebep-sonuç çıkarma yetisini kazanamadıkları için böyle iğrençliklere neden oluyorlarsa, genel olarak benzer sonuç da halkımızda olduğu için hukuk sistemi, yargılama biçimi ve diğer şeyler bu yüzden gelişmiyor.

Şimdi yıllar geçmesine rağmen henüz ne olduğu belli olmayan ve tutuklu bulunan insanlar da aynı yargının, hukuk sisteminin içindeler. Her nasıl siz o konuda endişeleniyorsanız, ben her iki konuda da endişeleniyorum.

O insanların 2 yıl sonra çıkması bir şey değiştirmez. 20 yıl çıkması da değiştirmeyeceği gibi. Eğer o insana rehabilitasyon uygularsan ve doğruya nasıl ulaşacağını, mantıksal çıkarımlar yapmayı öğretirsen; 2 yıl da 20 yıl da olsa çıktığında muhtemelen kazanılmış bir birey olacaktır. Unutmayın ki, bu insanlar doğuştan değil, hayatlarında yaşadıkları bazı olaylar sonucunda bu hale geliyorlar. Bunu da bilerek ve bunlardan kaçınarak, gelecekteki bu tarz iğrençliklerden de kurtulmuş oluruz. Ancak bunları asarsak, ne yazıkki, her böyle olanı asıp, hiçbir yol katedemeden, yerimizde sayacağız.

Teşekkür ederim.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
inan yazdıklarını çok sert bir dile eleştirirdim ama her şeyi açık yazmışsın. Herkes anlayacağını anladı zaten. tersten nasıl bir anlam çıkıyorsa? yazık...

evet . doğru söyşemişsin anlıyan anladı :D doğu yu da bilir herkes batıyıda. .. ben batıda olmuyor demedim son 3 sayfayı tekrar oku.. zaten sert dille eleştirmek nedense hep ön plandadır . birazda zihin çalıştırmak gerekir. .. batı da olmuyor diye bir şey söylemedim.. doğu yu da öne sürmedim direkt olarak.emin ol doğu da da batıda da senden çok arkadaşım dostum vardır. . ben ülkemi seviyorum arkadaş...dost kalalım..sevgilerle...

Kaplan7

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İdam çözmez arkadaşım. Sen adama eğitim vermezsen, dogmatik şeylerle doldurup düşünmesini engellersen, idam da bunları durdurmaz.

Önce bi insana doğru düşünebilmesini ve olayların sonuçlarını kesitirebilmesini öğretmek lazım. Bu da bilim ve bilimsel yöntemin kazanımıyla olur. Yoksa neyle korkutursan korkut, bu adam onu yapmaya devam eder. Eğer sorunlara herhangi bir çözüm üretmek, o çözümün doğru olduğunu göstermez. En doğrusu için biraz daha düşünelim ve mantıklı olalım.

Peki söylediğin gibi olup da tecavüz edenlere ne demeli?Demek ki bir yerde eğitim-öğretim de çaresiz kalıyor.Eğitim ve öğretimin yanında idam falan da olmalı ki insanlar sonunun ölüm olduğunu bilip suçtan kaçsınlar.Yani caydırıcılık olması lazım cezalarda.

kadirdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İdam cezası şart değil aslında halkın eline verilecek gerekeni halk yapacak o zaman daha caydırıcı olur diye düşünüyorum.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Peki söylediğin gibi olup da tecavüz edenlere ne demeli?Demek ki bir yerde eğitim-öğretim de çaresiz kalıyor.Eğitim ve öğretimin yanında idam falan da olmalı ki insanlar sonunun ölüm olduğunu bilip suçtan kaçsınlar.Yani caydırıcılık olması lazım cezalarda.

Hocam ölüm korkusu, evet büyük bir korku ancak bunun da o insanları durduracağını sanmıyorum, maalesef. :S

Elbette bir adam eğitim-öğretim almış ancak buna rağmen böyle bir şeye kalkışmış olabilir. Dediğin gibi sadece eğitimsizliği neden gösteremeyiz. Ancak o insanları öldürmek yerine onları "inceleyerek" psikolojik, biyolojik, sosyolojik açıklamalar sonucunda "asıl" neyin gerektiği sonucuna ulaşabiliriz. Eğer bu insanlar idam edersek, onları neyin böyle davranmalarına ittiğini anlayamayız ve bir çzöüm üretemeyiz.

Unutmayın, sonuçta bu adamlar onu gerçekleştirirken ölümü bile aklına getirmeyebilir ve bu en azından bir kardeşimiz, kızımızın tecavüze uğramasına sebep olur ki, o adamı ne kadar öldürsen de o kızımızı hayatı boyunca kurtaramayabiliriz. :S

Cevabın için teşekkür ederim.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
http://forum.shiftdelete.net/gundem-dunya-turkiye/203742-tecavuze-direnen-ogretmene-20-bicak.html

Linkte verilen insanlık dışı olay ile ilgili bir son dakika haberi ulaşmıştır bunu yanlız olarak veya bu konuya ekleyerek verebilirsiniz
inşaAllah bu sefer bu şeref haysiyet yoksunu bu güruh hakettiği cezayı alır

Öğretmene Saldılan İki Zanlı Yakalandı!
1302901736_17_ogretmen_saldiri.jpg

Erzurum'un Pasinler ilçesinde, 6 Nisan'da okul çıkışında öğretmen A.K.ya saldırıp tecavüze kalkışan, iki zanlı polis tarafından yakalandı.

Zanlılar Ü.A. (24) ve K.N (24), Pasinler Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
müebbet lazım bu ...lere

Bu az gelir.Bir kere güzel bir beldemizin adını kirletmiştir o yöre halkının hakkına girmiştir Halkımız tarafından verilen emanete hiyanet etmiştir bir hayvanın dahi haya duyacağı bir fiile teşebbüs etmişlerdir düşününki iffetini muhafaza etmeye çalışan amacı sadece çocukların eğitimi için yurdunu terkedip buralara gelen bu kızın başını taşla ezmişlerdir eğer kkız vefat etseydi şehid hükmündeydi ve kıyamet günü o üstüyle haşrolacaktı
bence bu tür yaratıkların yaşama hakkı yoktur eskiden [çocukluğumuzda]olsaydı sultanahmet meydanında önce herkez yüzüne tükürür sonra asarlardı

yucelsolak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
insanlıktan uzaklaşan zavallılar bunlar psikolojik tedaviye ihtiyaçları var

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Bulunduğu yerde öldürülmeli yada idam.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Doğuya bayan personel göndermemek lazım...Heryer için değil ama böyle 3-5 çapulsuz çıkıyor işte...
yanlış düşünüyorsun bu üç beş çapulsuz dediğin adamlar İstanbul'un göbeğinde bunu yapıyorlar ayrıca doğu batı ayrımına girmemek lazım ben doğuda 20 sene yaşadım gayet iyiler yani kötü adam heryerde var ve kötü heryerde kötü doğu batı aramaksızın yapıyor istediğini...

Cem Bulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence bu yaşananlar ne erzuruma ne de erzurumluya mal edilmemeli. bu yaşananlar insanoğlunun pis nefsine mal edilmeli. bu pisliği yapanlar yakalandı mahkemedeler ve hapis cezasıyla yrgılanıyorlar. peki ne olacak? ne olacağını söyleyeyim. Bu şerefsizlere 10-20 yıl hapis cezası(veya daha az) verilecek. ve bu şerefsizler hapis cezaları boyunca sıcak koğuşlarda 3 öğün yemekle yaşayacaklar. peki öğretmen kardeşimize ne olacak. onada hep başına kötü işler gelmiş biri olarak bakılacak. bazı cahiller öğretmendede suç bulacaklar. bide üstüne öğretmenin bozulan psikolojisi yani kısacası genç kızın hayatını mahvetmiş oldular. Bence bunlara verilen ceza ne hapis olmalı ne idam. islam hukukunda hepsi var aslında kısasa kısas yapacaksın keseceksin ....ini elini kolunu rezil edeceksin millete bak o zaman böyle olaylar oluyrmu. hadi bunlar neyse peki kayseride 3 masum çocuğa tecavüz edip öldüren pisliğe ne demeli. hayvan diyeceğim ama hayvan sıfatı bile bunlara iltifattır. akılsız hayvanlar bile böyle pislikler yapmaz. şimdi bu adamı öldürmek cezamı sizce bu adam eninde sonunda hepimiz gibi ölecek cehennemde ebediyyen tokmak yiyecek onun canını almak Yüce Allahın takdiri bize düşen onun bu dünyasını cehenneme çevirmek. bu adamı hapiste tek kişilik koğuşta beslemek ona bir ceza değil işkence yapacaksın günde 5 kere adam ölmek isteyecek ama öldürmeyeceksin. işte asıl ceza budur. idam cezasının kaldırılmasına sebep olan şerefsiz apo imralıda cezamı çekiyor şimdi adamın kendine tahsis adası var be bu nasıl ceza neys lafı uzattım nerden nereye geldim yani demek istediğim idam veya hapis çözüm değil çözüm islam hukukudur. vesselam

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bunların cezasını o kızın aliesi seçmeli bence. İdam ayrı konu ama kıssasa kıssas kesin gelmeli. Acıyı en iyi onlar anlar.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bunların cezasını o kızın aliesi seçmeli bence. İdam ayrı konu ama kıssasa kıssas kesin gelmeli. Acıyı en iyi onlar anlar.
kısasa kısasta bir islami terimdir ki Alemlerin rabbi son sözü mağdur yakınlarına bırakır ki aynı nisbette ceza veya af karşılığında büyük ecir bazen cennette bir köşk
şeriat böyle der
ama
burada ammeye karşı işlenmiş bir hareket vardır yani gelmiş adam birini keserek öldürmüş cenaze sahibinin de suçlu hakkında böyle bir hakkı vardır burada durum değişiktir suç topluma karşı işlenmiştir o kız benim kızımdır kardeşimdir en az o kızın akrabaları kadar benimde hakkım vardır
o zaman kesinlikle tesbit edilen suçlarda cezalar ağır ve her afta küçülen şeklinde olmamalıdır