Tc Kimlik No ve Seri No İle Ne Yapılabilir ?

Bu konuyu okuyanlar

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
İnnial öyle bir şey yapmaz güvenmiyorsan verme biz bıktık mesaj yazmaktan sen konu açmkatan bıkmasın

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Yeni kimlik kartlarıyla birlikte artık mümkün değil. birinin TC nosu ile hiçbir şey yapamazsın sadece Kimlik, Kimlik seri numarası ve diğer bilgileri biliyorsan sahte kimlik basarak bir şeyler elde edebilirsin (o da eski kimlikler için geçerli. Yeni kimliklerde ise mümkün değil.)

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Yeni kimlik kartlarıyla birlikte artık mümkün değil. birinin TC nosu ile hiçbir şey yapamazsın sadece Kimlik, Kimlik seri numarası ve diğer bilgileri biliyorsan sahte kimlik basarak bir şeyler elde edebilirsin (o da eski kimlikler için geçerli. Yeni kimliklerde ise mümkün değil.)
Sadece tc kimlik no ve seri no ile yapılabilir mi

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Sadece tc kimlik no ve seri no ile üzerime sırket açılır mı

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Sadece TC kimlik no ile bir şey yapamazlar.

Kimlik seri noyu da zaten kimliğin gerçekten aktif olan kimliğe ait seri no olup olmadığını doğrulamak için istiyorlar. Telefon operatörleri ve bankalar da aynı şekilde kimlik seri no istiyor. Amaç senin kimlik bilgilerini ele geçiren birisi sahte kimlik yaparsa sahte Kimlikteki seri no gerçekten farklı olacağı için doğrulama gerçekleşmez ve hesap açamazlar.

Korkacak bir durum yok. Ama illa sağlama almak istiyorsan kimliğini değiştir. Kimliğin değiştiğinde yeni seri no ile kimliğini basarlar. Eski kimliğe ait seri no ile işlem yapmaya kalktıklarında doğrulama gerçekleşmeyeceği için adına hat açamazlar veya kimlik seri no ile yapılacak doğrulamaları geçemezler.

Kimlik seri no anne kızlık soyadı gibi önemli bir bilgi aslında. Kayıp/çalıntı kimliğe ait seri no ile işlem yapılmasını engellemek için seri no üzerinden kimliğin aktif olup olmadığı doğrulanıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece tc kimlik no ve seri no ile üzerime sırket açılır mı
Zaten senin yaşın 14 değil mi? Şirket açmak için yaşın tutmuyor. İstese de şirket açamazlar bu bilgiler ile.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Ben de 4 sene önce Ininal'den hesap açtım. Sonra kapattım. O zamandan beri de aynı kimliği kullanıyorum. Adıma hat açan, banka hesabı açan veya şirket açan olmadı. Korkacağın bir durum yok. Bu risk her zaman olabilir. Telefon hattı alırken bilgilerinin çalınma riski Ininal'den çalınma riskşnden çok çok fazla halbuki.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
TC ile bir şey yapılabiliyor olsaydı şahıs şirketleri yemişti.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Kredi de çekemezler zaten. Yaşın tutmuyor. Sözleşme imzalayacak şarta uygun yaşta değilsin.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
ben ininal kullanıyom üstüme şirket açılmadı evime haciz gelmedi hapsa girmedim param çalınmadı yeter artık birşey olmaz

yeeeettttteeeerrrr

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
1537090819403.png

Bu açtığın kaçıncı konu bro

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Sagolun bilgilendirdiginiz icin

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
ben ininal kullanıyom üstüme şirket açılmadı evime haciz gelmedi hapsa girmedim param çalınmadı yeter artık birşey olmaz

yeeeettttteeeerrrr
Bu arkadaş gerçekten kendi gitse bile şirket açamaz veya kredi çekemez zaten. Çünkü yaşı 18'den küçük. Kendi kendine evham yapıyor.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Onlar o kadar da kolay bişey değil

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Bu arkadaş gerçekten kendi gitse bile şirket açamaz veya kredi çekemez zaten. Çünkü yaşı 18'den küçük. Kendi kendine evham yapıyor.
Sen kullanırken kimlik bilgileri vermiş miydin peki

yeeeettttteeeerrrr
Sen verdin ki tckimlik bilgileri

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bir sorunla karşılaştın mı
Bizi mi trollüyorsun, anlamadım.

Daha önce de söyledim. Yukarıda da söyledim. 4-5 sene önce Ininal hesabı açtım. Bilgilerimi ben de verdim. 4-5 sene oldu. Hiç sorun yaşamadım. Yaşayan da duymadım.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Yine aynı konuyu açmış. ??‍♂️

Bak bu bilgilerle çoğu şey yapılabilir ama ininal yapmaz. 2020de yaşıyorsun ne bu teknolojiye güvensizlik.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Alma kardeşim boşver, sen bu gidişle çok kafayı takarsın alma kafan rahat olsun.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Tc kimlik no ile yapamayacağın şey yoktur
Emin misin hayatında birinin TC si ile en fazla ne yaptin

Hiç birşey olmuyor

Tc kimlik no ile seri no ile üzerimize şirket açılabilir mi kredi çekilebilir mi ?
Onceden tek TC olmasada kimlik fotokopisi ve biraz muhtar üstün zekası ile şirket açılıyor du simdi tek ise yaramaz

Son mesajlar