Taşfırın Erkeklere Duyurulur!

Bu konuyu okuyanlar

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Arasıra Aişe (ra) annemize arkadaşları sorarlarmış:

-ya aişe, resulullah(sav) evde ne yapar, neyle uğraşır,meşgul olur??
-sizin kocalarınız ne yaparlar ise, resulullah’ta aynı şeyleri yapar…
“evi süpürür,yemek yapar, en çok dikiş ile meşgul olurdu ……”

Şimdi ister istemez insan, hem kendi halini hemde,tandıkları insanların efendimizin bu uygulamasının neresinde olduğunu düşünüyor.
Bunları efendimiz yapyor…düşünebilyomusunuz?

Halbuki bu gün, bunları yapan birine “LIGHT ERKEK” tabiri kullanılyor…
Halbuki efendimiz “en hayırlı ve en yiğit insandı”….
İnsanın evinde eşine ve ailesine yardım etmesi kötü bişey olmasa gerek…
aksine çok güzel ve faydalı bişey…hem yorgunluğu azaltır, hemde muhabbeti ve sevgiyi artırır….
Gerçi bizi böylesi modern tabirler bağlamaz….biz müslümanız…

Biz; HEM EVİN İDARECİSİ VE REİSİ OLURUZ……..HEMDE EŞLERİMİZE YARDIM EDER,YÜKLERİNİ PAYLAŞIRIZ….çünkü biz müsülümanız….

Ne light , nede taşfırın erkeğiz….biz sadece “MÜSLÜMAN ERKEĞİZ”****

saygılarımla

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
güzel bir örnek teşekkürler böyle yazıları görmek gerçekten çok güzel

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bende de işten ayrılmış ber ev oğlanı olarak katılıyorum :) Yapın arkadaşlar çekinilecek birşey yok. Evi temizledikten sonra o oturup etrafınızı izleyin. O hijyenin verdiği huzuru hissetmeniz lazım.

Bu forumu seviyorum ya. Uzun zamandır takip ediyorudm ama üye olmamıştım. Başka forumda bunları yazsak tü kaka oluyoruz nedense. teşekkürler @mehmet1101

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Ya söylecek şey bulamıyorum ALLAH razı olsun mehmet1101 Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) ve Hanımı Hz. Aişe Validemizin (r.a.) muhabbetleri o kadar güzelmiş ki tasfir etmeye kelimeler yetersiz kalır. Bunlar çok hoş şeyler. Bir erkeğin hanımına yardım etmesi ona merhamet edip bir işin ucundan da onun tutması. Sonuçta hep beraber yaşanmıyor mu? Hem şöylede birşey var bir hanım sürekli ev işleri ile meşgul olursa o zamanda eşine vakit ayıramicak beraber vakit geçiremiyecekler. Arada muhabbet kalmayacak mazaallah...
Bu konu ile ilgili bir sürü hadis-i şerif var örneğin; "Sizin en hayırlınız hanımına karşı en iyi olandır." (Tirmizi, İbn Mace) ...
Lakin yaşadığımız ahir zamanın iğrenç düzeninde kılıbık oluyor bu tür ince ruhlu, kibar erkekler. Ne yazık kıymetleri bilinmiyor...
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) yine söylenebilecek en güzel şeyi buyurmuşlar. Bize de yalnız sözüne itaat etmek düşer... Allah muvaffak eder İnşaAllah...
ALLAH(C.C)bizleri kendine layık kullar ve Nebisi Hz.Muhammed'e (s.a.v.) layık ümmet eylesin İnşaAllah...

mozasur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bizi yönlendiren televizyon. Peki televizyon bize neyi veriyor tabi ki batı hayatı ve hristiyanlığı yahudiliği terörü başka verdiği iyi bir şey yok Allah'ın bize gönderdiği kitaptaki iyi şeyleri bize hergün ama hergün bir kaç yüz kere tersini söylüyorlar bize haramı helal göstererek beynimizi yıkıyorlar ve haliyle bize mutluluk verecek şeyleri yapmamız yerine hristiyanların adetleri (sevgililer günü, doğum günü, yılbaşı, cadılar bayramı vb.) bize sevdiriliyor her yıl o günlerde ben binlerce kez eşime dostuma bunların hristiyanların günleri olduğnu defakarca söylemek zorunda kalıyorum. Ama nafile gelecek yıl yine aynı şeyleri tekrar ediyorum yetmiyor çünkü televizyonlar gazeteler dergiler hergün bunları bize enjekte ediyorlar. Malesef bende bu çevreden etkileniyorum artık Allah'ın bize haram kıldığı şeyler bana tatlı gelmeye ve normal gelmeye başladı onları hazmetmeye başladım Allah bizleri korusun

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Aman kardeşim aman! mozasur çok iyi söylemişsin de nefsine hakim olabilme gücünüde ALLAH sana bahşetmiş. Onu kullan lütfen. Maşaallah bilinçlisin ne güzel yanlış olan şeyden bile bile hazalma Rabbim yardımcın olur inşlh.
Dediğin gibi televizyonun çok büyük etkisi var bunlarda. Kendi saçmalıklarını, politikalarına cici şeyler gibi önümüze dayıyorlar. Çoğumuzda yiyoruz malesef :(
Herşey dikkatli kullanıldığında çok faydalı olabilir. Bize verilen zekayı kullanarak bu saçmalıklardan uzak durabiliriz aslında.

honen

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Zaman insana vazifelerini ve doğruluklarını unutturuyor.Müslümanların batının kötü yönlerini değilde iyi yönlerini örnek almasının zamanı geldi.Biz şimdi hem onların kötü yönlerini alıyoruz ve kendi iyi yönlerimizide çöpe atıyoruz kısaca aslımızı gerçekten yitiriyoruz artık.

bulmeh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
bu güzel yazı için teşekkürler.inşallah bizlerde Peygamber Efendimiz (S.A.V)' in sünnetlerine bağlı kalanlardan oluruz.(amin)

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Güzel bir yazı teşekkürler Mehmet.

ihsan719

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizim evde canımız sıkıldığında ya dışarı çıkıyoruz ya bilgisayar yada televizyon. Bu olaylara ders olacak güzel bir örnek.

Allah razı olsun.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
tsk.ler çok güzel bir yazı

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Walla disiplini cok sevdigim için yeri geldiğinde ütümü de ben yaparım,bulundugum odamında elimden geldiği kadar hijyenini ben saglarım..

Ee bazen hem annelere yada eşlere cok yüklenmemek gerekir.(Mutlu bir ortam için)

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
@mozasur, doğum günü kutlamak hristiyanlarin adeti değildir, onu belirtmek istedim sadece. Hatta bizden ogrendiler bile denilebilir. Her sene Mevlid kandilinde Peygamber efendimizin (aleyhisselatü vesselam) dogumunu kutlamiyor muyuz?

Doğum gününün kutlanış tarzında benzedik dersen hem fikir oluruz. Orda da "bir dilek tut mum üfle" var tabi değil mi?

Carnage

Premier Сasual Dating Authentic Maidens
Reaksiyon puanı
4
Maalesef günümüzde çok çirkin şeyler bize empoze ediliyor.